Creative SB Audigy SE - názory? Problém s šumem.

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Fastmancz

Creative SB Audigy SE - názory? Problém s šumem.

Příspěvek od Fastmancz » 05 bře 2015 11:02

Dobrý den,

Jsem tady nový a tohle fórum se mi zdá to pravé, kam napsat tento dotaz. Mám integrovanou zvukovou kartu (http://www.gigabyte.us/products/product ... id=2665#ov) - (ALC889A with DTS). Zvuk z mikrofónu mám "na boostovaný" na 20% a šum je znatelný zde je ukázka - (v pozadí uslyšíte šum).

Proto mě napadlo zkusit tuto zvukovku http://zvukove-karty.heureka.cz/creativ ... audigy-se/ jenom si nejsem jistý, jestli tato zvukovka odstraní plně šum a zvuk bude čistý a hlasitý (aby byl srozumitelný).

Mikrofón mám - http://mikrofony.heureka.cz/canyon-mic01n/

Jde mi především o dabing, komentář k videu.

Děkuji všem za odpovědi.

biscuit

Re: Creative SB Audigy SE - názory? Problém s šumem.

Příspěvek od biscuit » 05 bře 2015 13:19

jde o tve naroky a o uroven kvality, ktere chces dosahnout. vetsina lidi tady ti asi doporuci preamp + kvalitni mic + kvalitnejsi zvukovou kartu (pripadne zvukovou kartu s integrovanym slusnym preampem). mel by sis ale udelat predstavu o tom, kde ma tento svet mantinely a sam se trochu zorientovat.

taky neni na skodu dovzdelat se alespon v zakladech zpracovani zvuku. spousta problemu se da resit ruznymi efekty - gate, eq, kompresor, pripadne reverb pro doladeni prostoru - s tim uz pak ale souvisi i kvalitni poslech, abys co nejpresneji slysel, ceho se na zvuku dopoustis.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 05 bře 2015 13:31

Fastmancz píše:Jde mi především o dabing, komentář k videu.
Jestli chceš aby to bylo aspoň trochu použitelné pro výše zmíněný účel, zapomeň na integrovanou zvukovku a skype mikrofon. Minimálně zkus mrknout na něco jako zmiňuje Pytkin v tomhle postu mikrofony/mikrofon-rada-t21785.html#p360400
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

xdudy

Příspěvek od xdudy » 05 bře 2015 13:39

zdá se mi ta kvalita naprosto standardní na integrovanou zvukovku - samozřejmě s lepší, ale i dražší zvukovkou a pořádným mikrofonem dosáhneš lepší kvality -na zváženou je, jestli ti to za investici stojí - osobně bych to v tvém případě (game videa) vůbec neřešil.

Fastmancz

Příspěvek od Fastmancz » 05 bře 2015 15:11

Děkuji za odpovědi.
biscuit píše:jde o tve naroky a o uroven kvality, ktere chces dosahnout.
Chci dosáhnout toho, aby nevznikal šum a aby hlasitost byla dostačující. Dokážu tyto podmínky splnit s kartou Creative SB Audigy SE? Co jsem se díval, tak má právě to kouzelné slovíčko "Odstup signál/šum " 100 dB.

Ukázka s šumem: a bez šumu (toho chci dosáhnout): sice použil kartu Creative Sound Blaster VX 5.1, ale i tato verze kterou chci Já, by měla dosáhnout stejné kvality. -

xdudy

Příspěvek od xdudy » 05 bře 2015 15:40

To se furt točíš dokola, neni to jen o kartě ale o celym nahrávacím řetězci a taky trochu o postprodukci - odpovědi typu " kup si Creative SB Audigy SE a bude to to co chceš" se tady asi nedočkáš.

Fastmancz

Příspěvek od Fastmancz » 05 bře 2015 15:52

Já samozřejmě chápu, že tam musí být nějaká postprodukce - úprava zvuku například v Audacity nebo v Sony Vegas přes FX, ale díky té kartě bych tomuhle měl předejít.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 bře 2015 17:01

nemuzes tomu predejit. kdyz posloucham ukazku - bejt speaker je umeni. kor kdyz clovek neni korigovanej kompresorem, musi si setsakramentsky davat zalezet na dynamice, aby se jeho hlas drzel porad ve stejne rovine a zapadal do vysledne zvukove stopy. pro zacatek bys mel zkusit prestat si neco mumlat do mikrofonu, ale mluvit zretelne a hlasiteji.

podle me tve uvahy o soundblasteru jsou uplne mylne. i s tim co mas, se to da udelat o level vejs. a urcite forme, treba i "instantni" postprodukce, bych se urcite nebranil, protoze tim si zase bez nakladu pomuzes k o hodne lepsimu vysledku.

v neposledni rade existuje taky moznost filtrovani brumu a sumu. i o tom bys mohl premejslet, nepodari-li se ti zlepsit vysledek jinym zpusobem.

a v posledni rade - i kdyz se to asi konkretne tohohle videa netyka, existuje finta, ktera se jmenuje talkover. jednoduse softwarove se da tohohle triku dosahnout sidechain kompresi, kde sidechain input je hlas.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 05 bře 2015 17:07, celkem upraveno 1 x.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 05 bře 2015 17:07

A hlavne na "odstup signál/šum" není nic kouzelného a navíc tato konkrétní hodnota 100 dB znamená všechno možné - teda kromě toho, že předejdeš problémům se šumem (minimálně v tom pohledu, co momentálně máš). S aktuálním vybavením tam bude šumu až až ;-) a nadto je to hlavně o tom mluvení a práci s mikrofonem vůbec.

Zatím bych fakt nic nekupoval, kluci tady maj pravdu (=cvičit).

P.

Fastmancz

Příspěvek od Fastmancz » 05 bře 2015 17:30

Díky za odpovědi, zkusím z toho vymáčknout maximum přes FX nebo Audacity, jinak jsou nějaké manuály/postupy, jak správně artikulovat a podobně? Co třeba dělat před dabováním (čtením textu) a pod.

xdudy

Příspěvek od xdudy » 05 bře 2015 17:59

jestli alespoň trochu zvládáš anglinu je toho plnej net -Youtube je super učitel

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 bře 2015 19:05

Ja pridam jeden nazor z inej strany - Vsetko je lepsie ako integrovana on-board zvukovka !!!
Hlavne ked sa bavime o mikrofone a sume.

SB Audigy neni ani semi-pro uroven, ale aj tak bude mat sum vyrazne nizsi.
Na skale 1 - 10 si teraz niekde medzi 1-2 a s Audigy skocis na 3-4.
A ak chces zostat vo "FUN-segmente", prikup si aspon nie uplne najlacnejsi PC mikrofon.
Lepsie vysledky Ti technika sama automaticky nezabezpeci. Chce to aj ten know-how.

Odpovědět