digital I/O

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
JazzJackRa8BIT

digital I/O

Příspěvek od JazzJackRa8BIT » 05 čer 2012 20:50

ahoj, koupil jsem si zvukovku, cinchový vstupy výstupy, jackovej vstup, mikrofonní vstup, výstup na sluchátka bla bla bla... no a plus tam jsou ještě digital input output s takovejma malinkejma zástrčkama, tak se chci zeptat k čemu to je dobrý... protože na sampleru mám taky digital input output (kterej má ale formát cinchový samice) ...tak přemejšlim na co to je a co se s tím dá dělat... jen takovej dotaz do větru... dík

Tudy

Re: digital I/O

Příspěvek od Tudy » 05 čer 2012 23:32

Můžeš propojit sampler přímo tím digitálem (čili pak nemusí valit přes dva převodníky).
Ale potřebuješ nějak převést ten coax na optiku (třeba M-audio CO2)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

matucha

Příspěvek od matucha » 06 čer 2012 11:28

No este bych to rozvinul.

Digital po cinchi se jmenuje SPDIF.
Digital po canonu/xlr se jmenuje AES/EBU.
Digital po optice (to je ten se zastrckama) je budto TOSLINK (alias optickej SPDIF) nebo ADAT.

Je dulezity vedet, jestli tvoje zarizeni maji oboje moznost komunikovat v jednom z tehle formatu (obe ve stejnym) a pak je muzes propojit. Samozrejme existujou konverze mezi optikou a elektrikou jak pise Tudy.

JazzJackRa8BIT

Příspěvek od JazzJackRa8BIT » 06 čer 2012 11:52

takže můžu vytáhnout ze sampleru zvuk co byl zdigitalizovanej přes a-d převodník v sampleru? jde tak nahrát třeba celej track? to by bylo super, protože ten zvuk toho sampleru se mi hrozně líbí a mám pocit že takovej ten faktorXY co se mi na tom zvuku ze sampleru tak líbí při převodu do počítače přes zvukovku tak trochu degraduju

Odpovědět