Dotaz na ROLAND TRI-CAPTURE

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Sonarmusicman

Dotaz na ROLAND TRI-CAPTURE

Příspěvek od Sonarmusicman » 08 kvě 2013 21:48

Zakoupil jsem nový Audio Interface Roland UA-33 TRI-CAPTURE.
Je správně nainstalovaný a zprovozněný. Po připojení dynamického mikrofonu k nahrávání (do INPUT 1 MIC) není ve sluchátkách slyšet žádný zvuk a indikátory PEAK a SIG nesvítí. Indikátory PEAK a SIG náhle svítí a zvuk je ve sluchátkách náhle slyšet pouze v případě, že knob INPUT 1 (MIC) nastavím na téměř maximální úroveň (na předposlední "čárku") a více. Mně jako laikovi to připadá, že se v té chvílí mikrofon náhle "zapne". Chci se zeptat, zda je to v pořádku nebo se jedná o závadu. Popravdě řečeno, dříve jsem se při nahrávání přes mikrofon u tohoto UA-33 již setkal s "houkáním" (zpětnou vazbou?) a svítil indikátor PEAK po delší dobu, než jsem stačil zareagovat a vypnout mikrofon. Mohl jsem tímto svůj UA-33 poškodit? Nebo to mohu s vaší pomocí sám dát do pořádku? Stačí třeba jen UA-33 znovu nainstalovat? Máte pro mne nějaké řešení? Děkuji, Petr

Pytkin
Moderátor

Re: Dotaz na ROLAND TRI-CAPTURE

Příspěvek od Pytkin » 09 kvě 2013 00:12

mikrofon sa nezapne .. dynamicky mikrofon neni moc citlivy , takze musis vybudit ten vstup skoro na plno .. to je normalne .. nemusis nic preinstalovavat . ved to funguje ..

MDudas

Příspěvek od MDudas » 09 kvě 2013 00:40

a/ Mic input: -60 to -30 dBu..... ako pise pytkin, dynamicky mikrofon moze davat dost slaby signal na hranici rozsahu. dolezite je, aky pekny je ten zvuk po zosileni, nie ci svietia diody
b/ peak signal znamena "signalova spicka" = maximum. t.j. nemalo by to svietit, ale iba obcas preblikovat pri silnom hlase
c/ ak to predtym islo a teraz nie, tak to je blbe...
d/ tlacitko Phantom Power je pre laika hodne blizko umiestnene - ak niekto "skusil, co to urobi", tak to je taky blbe...
d/ ak Ti to robilo vzdy, je dobre checknut zapojenie mikrofonu/kabla (zapojenie zil, studaky, ...)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 kvě 2013 09:21

phantom by dynamickemu mikrofonu nemal vadit ..

Odpovědět