Dvě zvukové karty

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
nejbob

Dvě zvukové karty

Příspěvek od nejbob » 23 kvě 2011 08:32

Mám malý dotaz ohledně zvukových karet. Něco málo jsem našel přímo na fóru na Cakewalk.com (používám Cakewalk LE), ale pro jistotu se zeptám ještě tady jestli někdo nemá zkušenost. Mám kartu Focusrite Saffire 24. Dostal jsem kartu Line6 ToneDirect (s Gearboxem). S tím focusritem jsem spokojený a jinou nepotřebuji, ale řekl jsem si, že ten ToneDirect připojím a vyzkouším. Když ji připojím, tak Cakewalk vidí pouze vstupy a výstupy té ToneDirect karty a kartu Focusrite nevidí (chtěl bych to přes ní minimálně přehrávat). V nastavení Cakewalku je na záložce Drivers vstupy a výstupy Focusrite karty vidět, ale není možné je myší označit, aby byly vidět i ve stopě - tam je vidět jen ten ToneDirect. Když ToneDirect odpojím, tak je zase vše v pořádku a Cakewalk pracuje s kartou Focusrite. Díval jsem se i do nastavení zvuku ve Windows atd. Není to nijak zvlášť důležité, ale díky pokud někdo poradí nebo alespoň napíše, jestli je to takhle možné vůbec provozovat.

Pytkin
Moderátor

Re: Dvě zvukové karty

Příspěvek od Pytkin » 23 kvě 2011 10:28

Cakewalk myslim vie pouzit jak ASIO , tak direct sound a MME drajvre .. cize principialne by sa malo dat pouzit obe .. nezabudni na to ale , ze ich nemas synchronizovane .. cize sa voci sebe rozbehnu .. radsej pouzivaj jednu , alebo druhu .. vyhnes sa problemom ..

nejbob

Příspěvek od nejbob » 24 kvě 2011 08:38

Tak jsem něco zkoušel a stejně to nějak nechodilo. Protože tu druhou kartu nepotřebuji, tak jsem se na to vyprdnul. Díky

rajs

Příspěvek od rajs » 01 srp 2011 09:46

Pokud dobře rozumím dotazu, odpověď je velice jednoduchá. Použij ASIO4ALL. Tento driver dokáže sdružovat všechny dostupné ASIO a WDM ovladače a navíc má celkem nízkou latenci. Vidíš potom vstupy a výstupy všech zvukových zařízení v jednom ovladači. Funguje to - mám to vyzkoušený (kdysi jsem to životně potřeboval). Ale že ses na to vyprd, byla asi lepší volba. Lepší je logicky mít nainstalovanej a rezidentní jeden ovladač k jedný zvukovce. Obecně je úplně nejlepší mít toho v kompu co možná nejmíň.

Odpovědět