Externi zvukovka BCD2000 behringer

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Synchro

Externi zvukovka BCD2000 behringer

Příspěvek od Synchro » 23 říj 2011 22:09

Ahoj pouzivam Reason4 pro tvorbu hudby.A tak jsem vyuzil muj dj-controler BCD2000 (24bitova zvukovka+midi kontroler) jako zvukovou kartu.
V nabidce v raasonu edit>preferences>audio se mi zobrazi 3 zarizeni, zde je sreenshot http://www.edisk.cz/stahni/59939/prefer ... .32KB.html.
Zvolil jsem si ASIO zarizeni a zkusil jsem zapnout jiny hudebni prehravac a reason vypsal chybu ASIO zarizeni.Pokousel jsem se i ve WaveLabu dat "monitor audio input" a zkoncilo to stejnou chybou.Pokud zkusim zvolit jine zvukove zarizeni v preferences ze zbylich dvou tak to chybou nekonci, ale nemuzu stejne ve wavelabu pouzit "monitor audio input", protoze kdyz se prekliknu kamkoli jinam z reasona tak okamzite reason prestane hrat.
A jeste jedna chyba pri pouziti ASIO zarizeni:Kdyz v kontrol panelu moji BCD zvukovku nastavim nizkou latenci tak to zacne prskat :(

delay

Re: Externi zvukovka BCD2000 behringer

Příspěvek od delay » 24 říj 2011 06:15

Synchro píše: Zvolil jsem si ASIO zarizeni a zkusil jsem zapnout jiny hudebni prehravac
Nechápu... Jak jsi to myslel?

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 24 říj 2011 07:43

Nemůžeš používat víc audio aplikací zároveň na jedné zvukovce, pokud pro to nejsou napsány nebo nemáš multiclient ovladač. Chjo..

P.

Synchro

Příspěvek od Synchro » 24 říj 2011 10:06

delay píše:
Synchro píše: Zvolil jsem si ASIO zarizeni a zkusil jsem zapnout jiny hudebni prehravac
Nechápu... Jak jsi to myslel?
No kdyz dam v reasonu preference>audio tak tam mam na vyber ze tri moznosti ASIO BCD2000,DX BCD2000 a MME (viz. screenshot).Kdyz zvolim ASIO tak nemuzu hrat z reasona a mit pustenej winamp nebo jakejkoliv jinej prehravac hudby, pri pokusu hrani ze dvou aplikaci se mi ASIO zablokuje a reason napisese at si vyberu neco jinyho nez to ASIO.
Kdyz vyberu neco jinyho (DX nebo MME) tak to de, a mam pustenej treba Traktor dj s reasonem.Minule jsem psal ze mi to nejde, ale uz to de.
Dal mi dneska uz ani neprska v reprakach kdyz dam v control panelu od zvukovky nizkou latenci (4ms), v reasonu se mi ale pri pouziti ASIA zobrazuje 29ms.
Nejde mi ale porad rozchodit to aby spektrometr z wave labu reagoval na vystup z jine aplikace.

delay

Příspěvek od delay » 24 říj 2011 10:58

Pavlii ti snad odpověděl ne? ASIO si blokuje audio jen pro DAW, čili Reason. Pokud chceš používat ASIO i WDM (DX) najednou, tak si kup třeba Saffire USB6, alespoň Saffire 24 to umí, co tak vím z těch levnějších zvukovek...

Synchro

Příspěvek od Synchro » 24 říj 2011 11:25

Nepochopil jsem pavliiho odpoved, vyznelo to jak kdyby to myslel obecne i pro WDM.Sorry.
Ted uz chapu ze s ASIO to proste nepude.
Me de hlavne o to jak mam ted nakrmit spektrometr ve wavelabu zvukem z reasona, a jestli by jsel nejak ten kontroler namapovat na reasona.
Nevim si stim rady:(
A taky co rikate na kvalitu ty BCD zvukovky pro ucel tvorby hudby, nevyznam se v tech zvukovkach takze nemuzu srovnat na jaky urovni jsem s porovnani s profi.Kazdopadne jsem rozpoznal rozdil mezi BCD a starym integrovanym realtekem :D.Bedny k tomu mam obyc. http://uk.creative.com/products/product ... 7.Pouzivam jen 4 repraky pro stereo.

delay

Příspěvek od delay » 24 říj 2011 11:32

Wavelab neznám, nevím co je spektrometr ale intuitivně cítím, že to není SW na tvorbu hudby, ale používá se především na mastering. Důležitý je jedině to, že oba SW si nárokujou stejný ASIO ovladac, zkus místo Wavelabu pouzívat Cubase a Reason k nemu pripojís prostrednictvím Rewire funkce, potom budes mit oba programy synchronizované.

BCD je lowend. Ale nejspíš ti ještě nejakou dobu (nez pochopís workflow) bezproblemove vydrzi.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 24 říj 2011 12:21

Teoreticky by to šlo s multiclient ovladačem (obávám se, že toto téma nebo tohoto tazatele jsem už někde řešil...). Ovladač podporující například MME, WDM, ASIO a mající svůj ovládací panel, kde je možno tyto bloky "řetězit" - čili naroutovat výstup z jednoho do vstupu druhého (před drahně lety jsem to u nějakých ovladačů viděl).

Pak (například) v Reasonu nastavíš ovladač WDM, ve WL ovladač ASIO a v ovládacím panelu zvukovky propojíš výstup WDM bloku se vstupem ASIO bloku. Ve WL pak nastavíš režim Input Monitoring, takže všechny nástroje (FFT, spektráč, korelace atdatd.) ti budou v reálném čase analyzovat vstup.

Řešení s Cubase je také funkční, ale musel bys pouze nahrát příslušné plug-in moduly pro analýzu. Fungovalo by to ale stejně a navíc v rámci jednoho hosta (Cubase).

P.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 25 říj 2011 10:49

Informativne - nepomohlo by v tomto asio4all?

delay

Příspěvek od delay » 25 říj 2011 11:15

V čem by mělo? To je alternativa k nativním ASIO nebo pro zvukovky který ASIO nemaj. Princip stejnej.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 25 říj 2011 11:18

Sedim v praci, takze na to nevidim, ale nema asio4all "ovladace" aj pre wdm, dx a spol? Potom by slo pouzit ako medziclanok medzi vsetkym tym softom a hardware samotnej zvukovky.

delay

Příspěvek od delay » 25 říj 2011 11:31

dusanmsk píše:Sedim v praci, takze na to nevidim, ale nema asio4all "ovladace" aj pre wdm, dx a spol? Potom by slo pouzit ako medziclanok medzi vsetkym tym softom a hardware samotnej zvukovky.
Manual odpoví:

Cannot play sound from another application when ASIO4ALL is active
This by design. As close to the hardware as possible means that all the software mixing provided by
Windows will be bypassed. Without any software mixing - and the associated latency and bit mangling -
you are stuck with the hardware mixing capabilities of your audio device. Most of the time, there simply
are no hardware mixing capabilities at all.

O Reasonu:

If you selected the ReWuschel install option, the audio inputs ASIO4ALL provides to your host application
are now also accessible as ReWire inputs. This makes sense for applications that only allow for ASIO
output, but support ReWire. One such application is Reason.

Now, in order to get real-time audio input in Reason, you need to make sure that ASIO4ALL v2 is the
current ASIO driver. Then: Create->ReBirth Input Machine - that's it! The ASIO4ALL inputs are now
mapped to the outputs of the ReBirth Input Machine.
Note that, once you have ReWuschel installed, you cannot use ReBirth in Reason. In order to re-enable
ReBirth input

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 25 říj 2011 12:46

Koukám už i delay vyměknul a čte za uživatele návody k použití :lol: vítej do klubu.

P.

Odpovědět