Focusrite Scarlett a Sonar - latence

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
thomas76

Focusrite Scarlett a Sonar - latence

Příspěvek od thomas76 » 09 kvě 2013 09:01

Zdravím, mám problém se zvukovkou Focusrite scarlett a Sonarem 8. Při recordingu audia je stopa oproti už nahraným stopám(midi+audio) o něco zpožděná. Mám asio (10ms) mám zaktualizované drivery i scarlett mix control, počítač je výkonný... Dokonce i při renderu midi s vst instrumentem do audia dochází ke zpoždění. Nevím co zkusit... četl jsem něco o "delay compensation",ale netuším jak bych to měl aplikovat? A je spíše chyba ve zvukovce nebo v softwaru ? Máte někdo nějaký nápad? děkuji moc

Pytkin
Moderátor

Re: Focusrite Scarlett a Sonar - latence

Příspěvek od Pytkin » 09 kvě 2013 09:17

delay compensation by mal fungovat automaticky .. teda aspon v cubase a nuende to tak funguje .. sonar nepoznam .. v zvukovke chyba nebude .. mozes mat latenciu aj 100msec a zaznam musi byt synchronny .. to prave robi ta delay compensation .. No a pri renderi uz vobec nemoze byt ziaden delay .. to mas daco blbo nastavene v sonare ..

thomas76

Příspěvek od thomas76 » 09 kvě 2013 11:06

díky za odpověď, ok budu počítat s tím že i Sonar má automatickou kompenzaci. Měl bys nějakou fantazii v čem by teda mohl být háček? Co jsem kde v nastavení nezapnul nebo nevypnul? Ještě jedna indice co by mohla pomoci... pokud si v Sonaru otevřu midi soubor o několka stopách a midi výstupy jsou na Microsoft GS wavetable synth tak stačí, abych jednu midi stopu dal výstupu do VST instrumentu např. Cakewalk TTS-1, tak už se mi hned tato stopa rozchazi se zbytkem...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 kvě 2013 11:12

no tak je asi vypnuta ta kompenzacia ..

James L.

Příspěvek od James L. » 10 kvě 2013 11:27

No to nevím jestli je vypnutá kompenzace.

Narážel jsem na to tady už jinde - problém vznikl při přechodu z Cubase na StudioOne 2.
Kompenzace je zaplá, DAW vidí přesně spoždení na vstupech a výstupech zvukovky v závislosti na nastavené ASIO latency, ale vstup to prostě nekompenzuje a musím to jak ocas řezat ručně, protože se mi nahrané zvuky spožďují o delay na vstupu.

V Cubase jsem tohle dělat nemusel, tam to kompenzovalo i delay na vstupech zvukovky.
Delay compensation se ve SO 2 komepnzuje jenom u VST pluginů.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 kvě 2013 12:08

To je potom dost hlupy daw.. Alebo daky bug

Odpovědět