Focusrite scarlett Win7

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
fikus

Focusrite scarlett Win7

Příspěvek od fikus »

Zdravím,
Asi mi definitivně odešla moje stařičká FOCUSRITE Saffire 6 USB,včera jsem s ní laborval půl dne,ale prostě již nejde.Ona blbla už pár let,že v ní luplo a pomohl až restart pc a vyndání-zandání usb kabelu.
Proto jsem se rozhlížel po ext.kartách v nižší cenové kategorii a zaujala mě focusrite scarlett Solo.
Recenze veskrze pozitivní,ale narazil jsem na pár zahraničních diskuzích na problém s neaktualizovanými win7.
Zásadně po instalaci systému"kromě potřebných záplat"vypínám aktualizace.
Proto se chci zeptat,zda je zde nějaký majitel řady focusrite scarlett s win7 a neaktualizovaným systémem a jak se zvukovka chová.
Ještě se mi celkem pozdává M-Audio M-Track 2X2 a 2x2M nebo M-AUDIO AIR.

Předem díky.

jammix

Re: Focusrite scarlett Win7

Příspěvek od jammix »

Celkom by ma zaujímalo kam končia také karty , ktoré sa vyhlásia za nefunkčné alebo že tam luplo 8)
či by náhodou nepomohlo tam vymeniť jeden dva kondík v cene 2 eurs. Ja sa určite nelakomím na nejakú nefunkčnú starú kartu , mám svoju UR44 steinberg , ale trošku by som sa rád pozrel na to čo mohlo odísť aby som zlepšil svoje repair skills.

fikus

Příspěvek od fikus »

Možná by šla ještě dát dokupy.Ale nevím kdo by jí spravil.Mám ji cca 8 let z druhé ruky a už tenkrát vzhledově vypadala že někde v koutě nezahálela.Občasné lupání bych neřešil,ale když v ní lupne-vypadne zvuk-restart pc-vyndání-zandání kabelu"bez jakékoliv externí příčiny"x krát denně tak to už trošku otravuje cca 5let.Už jsem ji měl rozdělanou,ale na pohled nejeví nic spáleného nebo tak něco.Může být někde jen načatý kondík-odpor-polovodič,ale to osobně nevyřešim...

jammix

Příspěvek od jammix »

Keď je to karta ktorá zvládne max 24 bit 48kHz tak to asi ani nestojí za záchranu .Keď by som sa do toho pustil ja tak by som asi jemnou kefkou s alkoholom vyčistil dosku plošných spojov , kontakty v konektoroch a skontroloval či nieje nejaký elektrolytický kondenzátor vydutý ná vrchu. Môže byť že ich tam bude 4-6ks na výmenu. Celkovo by som za to zobral 40 eur, ak by som chcel kompenzovať aspoň náklady (poštovné ai.) .
Keďže sú už dobré karty za 80-100 eur tak sa na to treba vyyykašlať.
Ja by som odporúčal novú Yamahu aka steinberg.

fikus

Příspěvek od fikus »

Zkusím ji ještě rozdělat a pročistit+zkontrolovat kondíky.Pokavad to nebude mít kladný efekt,půjde z domu.
jammix:doporučuješ tuto steinberg?
https://zvukove-karty.heureka.cz/steinberg-ur-22/

jammix

Příspěvek od jammix »

Niekto sa tu sťažoval na tú UR 22 že pri direct monitoringu stereo vstup počuť iba mono dá sa to vyriešiť monitoringom z DAW ale latencia tam vstupuje , model UR22C to má už vyriešené tlačitkom.
Ja teda uprednostnujem steinberg yamahu lebo tam je predpoklad že bude driver funkčný alebo opravený a tá kvalita yamahy sa dá tiež očakávať. ale život by nemal byť taký čiernobiely 8)
Mohol by si cvaknúť to vnútro keď to budeš mať otvorené.

fikus

Příspěvek od fikus »

Dnes večer na to mrknu,fotky přiložím.

jammix

Příspěvek od jammix »

Bolo by dobré pozrieť aj spoje dosky s konektormi , ktoré sa často používajú , USB a napajací konektor či sa náhodou po čase už nevytvorila prasklinka. Elektrolytické kondenzátory sa zvyknú vyduť kôli vyššiemu teplu ale môže byť, že po čase aj keď nevyzerajú zlé už stratia kapacitu a nestíhajú vyhladzovať DC tak potom to môže robiť nestabilitu .

fikus

Příspěvek od fikus »

Zvukovku jsem snad pečlivě prohlédl a na nic podezřelého jsem nenarazil.Kondíky vypadaj ok,konektory drží,plošnák vypadá jak nový.
odkaz na obrázky at mají plné rozlišení.

https://www.uschovna.cz/zasilka/BKULZ79 ... 72RBVC2WFD

jammix

Příspěvek od jammix »

Vypadá ešte pomerne čerstvo, až by som upodozrieval usb kábel. Mám zopár takých čo im skončila funkčnosť. Taktiež by som tam do USB portu nastriekal čistič kontaktov, keď sa to nerozbehne tak potom už len skúmať kam lezie nelezie napätie. Je to pomerne dobre vybavená karta a môže to stáť za námahu, aspon ako záložná karta by sa ešte uplatnila.

fikus

Příspěvek od fikus »

Tak jsem zkusil-když jsem ji měl rozdělanou-ještě jednou nainstalovat ovladač a stále nefunkční...tak mě ještě napadlo zkusit použít jiný usb v pc a ejhle karta jede :lol:
Tak jsem zbytečně plašil a chtěl kartu vyhodit :)
Ale ve správci zařízení jsem nenašel žádný problém ohledně usb portů...tak snad bude ještě šlapat nějakou dobu.
Díky jammix za rady :palec+:

jammix

Příspěvek od jammix »

Som aj ja rád že to tak dopadlo a že sa dá kvalitným kartám veriť aj po rokoch, ale aj tak by som odporúčal mať nejaký čistič kontaktov ako povinnú výbavu . Tie spreje sa po čase vyfučia stratia tlak a keď ich človek potrebuje tak sú už off , ja som vždy uspel s klasickou červenou diavou , ktorou som čistil kontakty aj počítačom. Rovnako tak všetky SD karty porty aj pozlatený kontakt po piatich rokoch naberie sajrajt že nemusí fungovať.

Odpovědět