Instalace interni zvukovky ANO-Ne u nového PC

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
fikus

Instalace interni zvukovky ANO-Ne u nového PC

Příspěvek od fikus » 04 pro 2014 11:46

Zdravim,
Jdu do stavby nového pc a mimochodem mě napadlo : Zda je nutné nebo naopak ke škodě věci instalovat drivery k interní zvukovce na
základní desce.Když používám externí focusrite saffire usb 6.

Tedy : zda nainstalovat všechny drivery základní desky,včetně zvukové karty a poté nainstalovat externí.Nebo vynechat tuto instalaci a rovnou nainstalovat externí zvukovku.

PS:nikdy jsem nebyl v této situaci,neb jsem si vždy nechával pc stavět a všechny drivery včetně zvukového mi byly nainstalovány.

Předem díky:

Hammond

Re: Instalace interni zvukovky ANO-Ne u nového PC

Příspěvek od Hammond » 04 pro 2014 12:54

Ja by som to na Tvojom mieste nainstaloval. Ak potom nastavis tu Focusrite ako "default", tak druha zvukovka bude automaticky nepouzivana, a ked Focusrite odpojis, alebo vypnes, je teoreticky k dispozicii. A ta interna Ti niekedy moze prist vhod. Problemy by to rozhodne robit nemalo.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 pro 2014 13:31

ak ju nechces instalovat , tak ju v BIOSe vypni ..

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 04 pro 2014 14:16

Já jenom za sebe nedoporučuji používat seriózní zvukovku i na standardní Win zvuky (=mít jí jako defaultní). 8)

Další věc je, že bych nebyl spokojen se systémem, kterému by ve Správci zařízení svítil žlutý otazník/vykřičník, takže když už, tak jak píše Pytkin.

P.

fikus

Příspěvek od fikus » 04 pro 2014 14:45

Díky za rady:ten žlutý otazník/vykřičník se mi taky nelíbí...z reakcí jsem došel k závěru:že tu základovku klasicky nainstaluji.

Dotazem jsem sledoval ještě situaci,že když použiji jenom tu saffirku,tak že se bude pc potažmo system chovat stabilněji,ale to je asi blbost jak tak čtu...jde v podstatě jen o to,jak kdo bude zvukovky využívat:Díky.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 04 pro 2014 14:51

Integrovanou zvukovku bych instaloval pouze v případě, že ji budu používat (Skype apod.) Pokud ji nemám důvod používat, tak ji neinstaluju a zakážu ji v BIOSu. Toť vše.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 04 pro 2014 15:22

YES! A nebo tak.

P.

fikus

Příspěvek od fikus » 04 pro 2014 15:36

pavlii:pod pojmem "standardní Win zvuky"myslíš windousácký zvuky-ruchy, který hnedka jako první po instalaci vypnu.nebo to když přehrávám např muziku sw přehrávačem-tedy mimo prostředí DAW?

To je moje jediné použití zvuku v kompu-skype mam,ale zvuky samozřejmě nepoužívám.

Že jsem zaznamenal to že preferuješ kvalitní zvukovku na DAW,zbytek přes jinou-teda i integrovanou zvukovku.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 04 pro 2014 16:34

Asi jsem to zobecnil moc. Kromě základních zvuků jsem tím myslel i tyhlety multimediální aplikace (i když zhusta nebo možná už dneska kdekoli) můžeš vybrat výstupní zařízení nezávisle na systému.

Takže buď integrovanou zvukárnu ponechat, řádně nainstalovat a nechat jí v roli, jež jí právem náleží, nebo zakázat na úrovni BIOS, takže pro OS bude neviditelná.

Ono pokud někdo rád poslouchá při práci v DAW třeba YT nebo Winamp 8) tak je lepší tam tu integrovanou mít (ale zase lidi brblaj, že to nechtěj slyšet z jinejch beden, jak je mají zapojit atdatdatd...) - prostě se člověk nezavděčí :-D

P.

Odpovědět