Jakou zvukovou kartu?

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
selba6

Jakou zvukovou kartu?

Příspěvek od selba6 » 03 led 2015 22:53

Ahoj,
chtel bych se zeptat jakou zvukovku a jakou cestou nejlepe propojit PC s AV RECEIVEREM? Myslim, ze uz tady toho bylo napsano dost, ale mam v tom trochu gulas. Davam prednost slusnejsimu stereu pred filmem 95/5%. Nemyslim poslouchani mp3, ale aspon flac.
Mam ONKYO TX-NR626 a bedny MAGNAT QUANTUM 675. Casem rozsireni na 5.1... Zvuk je nejakej divnej, nic moc vejsky a ani ty basy se mi nezdaj. Je mi jasny, ze je lepsi zvukovka nejaka, nez zadna. Ted jen jack/cinch.
Co tohle: ASUS XONAR DX/XD, 5.1 (7.1) coaxem a stereo analogem, nebo jen ten coax?
Za zvukovku bych dal kolem 2000, kdyz bude neco vyrazne lepsiho pritlacim.
Dik moc za odpoved.
Snad jsem nenapsal nejaky blabol.
Selba

msmucr

Re: Jakou zvukovou kartu?

Příspěvek od msmucr » 03 led 2015 23:13

Jestli je to jen na poslech a nejde o nějaké kritické latence atp., tak zvaž variantu zapojení přes grafickou kartu a HDMI. I nejlevnější dnešní karty ATI, NVIDIA, Intel mají standardně 8 kanálovou zvukovku, která se typicky aktivuje po zapojení do zařízení, které podporuje přehrávání zvuku (TV, reciever). Je to asi záležitost na ozkoušení konkrétního modelu karty, ovladače, systému, ale teoreticky by mohlo stačit zapojit reciever jako další monitor, nastavit odpovídající HDMI vstup a pak zkouknout zařízení pro přehrávání ve Windows. (mělo by se tam objevit nějaké další zařízení.. u mě např. Nvidia High Definition Audio). Na test by měl stačit HDMI kabel a případně redukce z DVI nebo DisplayPortu, jestliže grafická karta nemá přímo HDMI výstup.
Michal

selba6

Příspěvek od selba6 » 03 led 2015 23:26

Aha, dik, zkusim.

selba6

Příspěvek od selba6 » 03 led 2015 23:57

Tak zase zrada, tenhle komp nema extra grfiku, tak neni kam pripojit.

msmucr

Příspěvek od msmucr » 04 led 2015 00:50

Můj notebook s i3 a integrovanou grafikou má HDMI výstup a vše funguje tak, jak jsem popisoval. Podobně některé desktopové desky s int. grafikou mají více výstupů, možná tam ještě něco najdeš.
Jinak by na to fakt měla stačit i low-end Nvidia s HDMI výstupem za 1000Kč.

Samozřejmě je možné použít i to, cos původně chtěl, tzn. něco s digitálním SPDIF výstupem (http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF). Ten může být buď optický (TOSLINK) nebo metalický (COAX). Bude to fungovat, ale nepřeneseš tím diskrétní vícekanálový zvuk (jen komprimovaný AC3 nebo DTS).
Na tohle by mohlo stačit třeba i http://www.alza.cz/axago-pcet-71-d1146587.htm

Michal

Odpovědět