Komplete audio 6 - problémy s nastavením latence

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
manic

Komplete audio 6 - problémy s nastavením latence

Příspěvek od manic » 24 říj 2012 21:43

Zdravím,

mám problém s touto zvukovou kartou. Na běžném slabším stolním pc s mým nastavením běží při traktoru apod. dobře bez výchylek. Na notebooku jak i3 tak novém i7 má latence hladký chod, ale jednou za minutu či dvě vyšvyhne latenci nad normu a po delší době až do takové výšky, že počítač hodí modrou smrt - někdy hned někdy až za půl hodiny (jak při zapnutém pc, hlavně v abletonu). Nevíte čím je toto možné usměrnit ? Změnu rychlosti usb/sofware - nejnovější mám/patche ? (vše měřeno na kontrole softwaru NI - system performance test).

Díky za odpověď všem :!:

hawkens

Re: Komplete audio 6 - problémy s nastavením latence

Příspěvek od hawkens » 25 říj 2012 10:30

Aktualizuj ovladac zvukovky a ovladac pre cipset notebooku.

manic

Příspěvek od manic » 25 říj 2012 13:24

Zkusím tedy aktualizovat chipset...ale mám i7 ivy bridge pár měsíců starý notebook - samsung, to samé dělá i3 asus starší. Četl jsem o troubleshottingu latence, kde v tom hraje roli BIOS (něco se musí vypnout, kde? nevím ) + cpu výkyvy. Zkoušel jsem hledat chyby v LatencyMoon (nějak tak), ale žádné výkyvy v softwaru jsem nezaznamenal. Moc se v tom nevyznám, nějaké postřehy mi pomůžou. :x díky za odpověď

manic

Příspěvek od manic » 26 říj 2012 10:34

Tak jsem zkusil vše aktualizovat, zkoušel jsem to na dalších 2 noteboocích (lenovo, asus) a dělá to pořád to stejné. U staršího lenova se při (512/384 buffer size a 4/3ms)-(nejrozumnejsi nastaveni) LATENCE pohybuje ve 2000 dokonce + občasné vyšvyhnutí přes 4000 následná pád. Jiné nastavení ani není možné, to je jeste horsi. U všech notebooků stejné.

Odpovědět