Lexicon alpha - playback

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Mech
Příspěvky: 12
Registrován: 16 úno 2015 00:06

Lexicon alpha - playback

Příspěvek od Mech »

Zdravím, koupil jsem zvukovku lexicon alpha a už druhý den si lámu hlavu s jedním problémem tak se poptávám zde.
Na notebooku jsem zvukovku nainstaloval, připojil přes USB, do vstupů dal jacky z kláves a vše šlo ok, přes PLAYBACK jsem slyšel zvuky z cubasu, ale také zvuky z prohlížeče, VLC atd..
Když jsem ale včera připojil zvukovku k PC playback mi odmítá přehrát více než jeden program zároveň, tj. když spustím cubase a nastavím v něm alpha ASIO, tak mi sice lezou všechny zvuky z cubasu, ale ostatní zvuky ze systému jsou vypnuté. když chci přehrávat přes kartu zvuky např. z addictive drums, musím vypnout cubase, a až poté mi ty zvuky odtamtud lezou.
V čem může být problém?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3346
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Lexicon alpha - playback

Příspěvek od pavlii »

V ovladači. Na NTB jsi určitě neměl stejné nastavení (=Alpha ASIO v Cubase) - není možné, aby se stejně nastavené věci v tomhle smyslu chovaly na dvou počítačích takhle diametrálně jinak. Pokud se pletu, je to nejspíš na Nobelovku 8)

Chování z případu PC je správné, zvukové zařízení nelze obsluhovat (až na výjimky) více aplikacemi zároveň. Vyřešit to může tzv. "multiclient" ovladač. Koukni, jak jsi to měl nastavené v NTB, na PC to se stejným nastavením bude fungovat stejně.

Ještě mě vlastně napadá - jaké jsou odlišnosti mezi OS na PC a na NTB? To by mohlo možná také hrát roli...

P.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22173
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Lexicon alpha - playback

Příspěvek od Pytkin »

to sa vacsinou nenastavuje .. ovladac je alebo neni multiclient .. urcite ma iny OS na tych pocitacoch , preto sa ovladac chova rozne ..

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3346
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Lexicon alpha - playback

Příspěvek od pavlii »

Pravda, ale - teda nezkoušel jsem - Direct Sound apod. jedou myslím přes nějaký interní "směšovač", tam by to jít mohlo. Ale ještě jsem se právě na OS zeptal, protože tu pár diskusí na tohle téma (odlišnosti v chování - specielně Win 8.x) proběhlo.

Nastavením jsem samozřejmě myslel výběr ovladače 8)

P.

Odpovědět