Lynx One - výpadky s/pdif

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
milavla

Lynx One - výpadky s/pdif

Příspěvek od milavla » 07 dub 2011 20:57

Ahojte,
mám starší zvukovku Lynx One propojenou přes s/pdif s av receiverem. Udělal jsem si redukci XLR -> RCA, pin2(+) na střed cinche a pin3(-) na stínění, pin1(zem) není zapojená. Mám problém pokud např. zapnu nebo vypnu zářivku, nebo třeba holící strojek dojde k výpadku zvuku. Vypadá to, že je na digitálním výstupu Lynx one dokonce oddělovací transformátor, takže mě to celkem překvapuje takový problémy... nevím co s tím. Díky za každou radu.

Milan

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Lynx One - výpadky s/pdif

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 dub 2011 02:14

milavla píše:Ahojte,
mám starší zvukovku Lynx One propojenou přes s/pdif s av receiverem. Udělal jsem si redukci XLR -> RCA, pin2(+) na střed cinche a pin3(-) na stínění, pin1(zem) není zapojená. Mám problém pokud např. zapnu nebo vypnu zářivku, nebo třeba holící strojek dojde k výpadku zvuku. Vypadá to, že je na digitálním výstupu Lynx one dokonce oddělovací transformátor, takže mě to celkem překvapuje takový problémy... nevím co s tím. Díky za každou radu.

Milan
resil jsem stejnej problem s prevodnikem lavry, mezitim jsem koupil UPS -- nakonec byl na vine kabel (kterej jsem si nechal vyrabet). jsem ted pripojenej pres SPDIF a AES/EBU na druhym konci.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 dub 2011 06:31

popis z coho mas vyrobeny kabel. Tam byva pes zakopany. A aky je dlhy?

milavla

Příspěvek od milavla » 08 dub 2011 11:33

Brooklyn / juanita juarez: Taky jsem měl jeden čas Lavryho a taky byly problémy s výpadky spdif. Stejně jako tobě pomohlo připojení na AES/EBU výstup na Lavrym. U Lavryho to ale bylo spíš než kabelem tím, že spdif výstup (RCA) nemá oddělovací transformátor, kdežto AES/EBU výstup oddělovací transformátor má! U Lavryho to bylo nejspíš rušení přímo mezi přistroji, ale u té Lynx One to vypadá spíš na rušení ze sítě.

kexik:
kabel XLR->RCA mám asi 5cm dlouhý to nestojí za řeč, samotný kabel co vede z Lynxu má pár metrů.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 dub 2011 11:40

problem je par metru. spdif (nesymetrika) neznesie viac ako 2-3m. obzvlast ak mas ten kabel zmuchlany do slucky. kritickych je asi 5m, nad 5m uz to takmer nefunguje a to hovorim o oficialnom 75ohmovom vf kabli, pre obycajny tieneny kabel je to este menej. ak mas aes kabel a na nom onu "redukciu", to je to iste ako by si mal celu dlzku vedenu nesymetricky, navyse nevhodnym vodicom. ta nezapojena zila sa prejavuje ako neziaduca kapacita a navyse nedobrovolna antena pre naberanie ruchov

milavla

Příspěvek od milavla » 08 dub 2011 12:41

kexik: Je to kabel dodávaný přímo výrobcem, snad ví co dělá http://www.avstores.com/product_images/ ... 2_zoom.png i tu redukci na spdif co jsem si udělal, normálně oficiálně prodává. Ta strana co jde do zvukovky je nerozebiratelná, takže zkrátit to můžu ale jen jednou. Samozřejmě vím, že ta délka kabelu u s/pdif má omezení, ale na ty 2 metry, co to odhadem má(nejsem teď doma), by to mělo teoreticky spolehlivě fungovat. Je tam evidentní, že tam prochází rušení ze sítě a to by mě zajímalo jak je to možný?

kexik

Příspěvek od kexik » 08 dub 2011 13:33

ale to je kabel na aes... este raz, ked mas spojenie aes-aes, pouzivas vsetky droty v kabli, a cele to funguje INAC ako v tvojom pripade s spdif. ako nahle tam zapojis tvoju redukciu, tahas celu dlzku ako nesymetricky spdif nespravnym 110ohmovym kablom. mozes sa aj na hlavu postavit a bude to tak. ak by si sa tomu chcel vyhnut, musel by si na koniec toho aes kabla zapojit original drahu redukciu aes-spdif obsahujucu desymetrizacne trafo alebo aktivny prevodnik

http://www.thomann.de/de/neutrik_naditbncm.htm

resp

http://www.thomann.de/de/neutrik_naditb ... dapter.htm

resp

http://www.thomann.de/de/mutec_mc1.htm

milavla

Příspěvek od milavla » 08 dub 2011 14:12

kexik: Jasně, já ti rozumím s tou impedancí máš určitě pravdu. Zeptám se jinak, chci totiž hlavně zjistit odkud se to rušení bere, myslíš si že se to rušení chytá "vzduchem" na ten 2 metrový kabel, nebo to rušení může jít přímo "po drátech" ze sítě přes počítač do zvukovky?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2011 18:44

kexik píše:problem je par metru. spdif (nesymetrika) neznesie viac ako 2-3m. obzvlast ak mas ten kabel zmuchlany do slucky. kritickych je asi 5m, nad 5m uz to takmer nefunguje a to hovorim o oficialnom 75ohmovom vf kabli, pre obycajny tieneny kabel je to este menej. ak mas aes kabel a na nom onu "redukciu", to je to iste ako by si mal celu dlzku vedenu nesymetricky, navyse nevhodnym vodicom. ta nezapojena zila sa prejavuje ako neziaduca kapacita a navyse nedobrovolna antena pre naberanie ruchov
Trosku si dovolim oponovat .. V byvalom studiu sme mali prepojene serverovne cca 65m kablami v zemi (betterman) .. a spdifov tam bolo teda dost , a ziaden problem , ani na tu vzdialenost .. je to len a len vec kabla .. na digitalne audio bol pouzity rovnaky kabel , ako na digitalne video (SDI) .. normalny taky tenky koax ..

milavla

Příspěvek od milavla » 09 dub 2011 13:47

Problém s výpadky signálu je vyřešený, pomohlo propojit - a zem, pin3 a pin1. :idea:

Odpovědět