MOTU 112D digital I/O, co na ní říkate?

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

MOTU 112D digital I/O, co na ní říkate?

Příspěvek od Kermitak » 08 zář 2015 12:19

Tak jsem se po delší době zase rozhodl kouknout, jestli se nějak nezměnila situace na trhu s externími AES/EBU rozhraními, kde mi přijde, že je docela velká díra v prosumer segmentu. Dají se koupit afaik krabice typu SSL Alpha, něco od AVIDu, ale to jsme cenově někde jinde. Dá se koupit WEISS AES/EBU rozhraní, ale tam mi nesedí poměr cena/výkon, navíc firewire je imho dnes už slepá cesta. Dá se nakombinovat MADI rozhraní a MADI-AES/EBU převodník, ale to je drbání levou rukou za pravým uchem a navíc jsme opět cenově někde kde být nechceme.

Proč externí rozhraní? RME AES a Lynx dělají moc pěkný karty, ale jakmile člověk z nějakého důvodu skončí u notebooku, jako já teď (nebo nechce tahat desktop PC a monitor na kšefty třeba), moc možností nemá, snad kromě externího Thunderbolt PCIe boxu, což je řešení funkční (vyzkoušeno), ale často hlučné (možná jde větrák odpojit, aniž by došlo k přehřátí), vázané na Thunderbolt, pro mobilní nahrávače relativně neskladné a ne úplně levné, když přihlédnu k tomu, že v případě levné SONNET krabice za 12k při použití obou záslepek u RME AES není možnost další rozšiřitelnosti.

Proto mě velmi zaujala letošní nová krabička od MOTU - 112D:
http://www.motu.com/products/avb/112d

- 24 I/O AES/EBU
- 24 I/O ADAT
- 64 I/O MADI
- vše využitelné najednou v obou směrech (samozřejmě záleží na druhu připojení a sample rate)
- on board mix
- flexibilni routing cehokoliv kamkoliv
- připojení přes USB, Thunderbolt, AVB (Ethernet)
- latence parádní
- funguje i jako samostatny konvertor formatu/router/mix
- cena nějakých 45k Kč včetně DPH

Co na ní říkate? Mně se líbí moc :)

Pytkin
Moderátor

Re: MOTU 112D digital I/O, co na ní říkate?

Příspěvek od Pytkin » 08 zář 2015 16:10

Jo celkom zaujimave ..

Odpovědět