MOTU Ultralite MKIII hybrid onemocněla na konektoru

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
netharin

MOTU Ultralite MKIII hybrid onemocněla na konektoru

Příspěvek od netharin »

Ahoj,
obracím se na vás, jelikož moje motu onemocněla. Problém je v místě konektoru... když ji připojím k adaptéru, tak nefunguje... leda, když konektor v místě připojení zatížím (viz. foto). Nevím, do jaké míry je to neoriginálním adaptérem. Dřív to bylo ok, teď to dělá problémy. Zkusil jsem zvukovku rozdělat a podívat se na to... konektor zvukovky jsem si nakonec netroufl rozdělat, protože jak se znám, je zde pouze 20% šance na opravu a bohužel spíš 80% šance, že resuscitace neproběhne úspěšně.
Je tu někdo z Vás, kdo by si na to troufl a šance na úspěch (opravu) by byly podstatně vyšší? Samozřejmě ne zadarmo, rád zaplatím, když pak bude fungovat, aniž bych musel zatěžovat konektor 300g závažím a trnout, jestli se při produkci někdo neotře o kabel a nevypadne šťáva.

Díky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jammix

Re: MOTU Ultralite MKIII hybrid onemocněla na konektoru

Příspěvek od jammix »

To je tam nejaká redukcia ?
napájací konektor snád dokáže vymeniť ktokoľvek čo trochu pričuchol k pajkovaniu , ale môže stačiť len opätovne zohriať spoje s doskou , alebo je problém v zlomenom kábli adaptéra , alebo veľkosť konektora nesedí a teda nestačí už prítlak. Každopádne ako prvé by som skúsil použiť čistič kontaktov ako prvú voľbu, potom laborovať ostatné . Nejaký servisák v okolí by za toto nemal veľa pýtať.

netharin

Re: MOTU Ultralite MKIII hybrid onemocněla na konektoru

Příspěvek od netharin »

Já se přiznám zcela otevřeně, že nedokážu vyměnit napájecí konektor, resp. možná bych to zvládl, ale nechce se mi učit se to na takto drahém kusu techniky a učit se to kvůli jednomu pájení za několik let...
Zkusil jsem jiný neoriginální adaptér bez redukce a výsledek je stejný. Myslím, že šotek bude někde uvnitř konektoru.
Aktuálně bydlím v Praze. Kdyby se toho chtěl někdo ujmout, nebo mi doporučit servis, uvítám.

Odpovědět