NI KA6 Crackling (Latencia)

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Tommy Dee

NI KA6 Crackling (Latencia)

Příspěvek od Tommy Dee » 22 úno 2014 16:30

Zdravím,
pred pár dňami som si zaobstaral novú zvukovku NI Komplete Audio 6 a moju radosť vystriedalo sklamanie, pretože sa pri počúvaní relatívne pravidelne objavovali lúpance, pukanie a pod (cca raz za 30sec.) Samozrejme skúšal som sa hrať s Bufferom v ASIO, nainštaloval som najaktuálnejší driver a stále nič. Prekvapilo ma, že to sem tam pukne aj mimo DAW, pri bežnom počúvaní hudby cez prehrávač, či Youtube atď. Keď som sledoval procesor či už v DAW alebo cez správcu, ten je úplne v kľude, (cpu mám i7 4700HQ 2,4 GHz - up to 3,4GHz).
Keď som sa dnes začal zaujímať o problém viac, objavil som 2 programy, ktoré tu už boli viac krát spomínané DPC latency checker a Latencymon, čísla tam nevyzerajú moc ružovo, takže som urobil Screen:

Obrázek

Obrázek

Ovládač grafickej karty som už aktualizoval, no okrem toho neviem kam ďalej. Doteraz som fungoval na internej zvukovke v NTB a nebol absolútne žiaden problém. Bol by som naozaj vďačný, keby mi niekto vedel z tohto vyčítať a poradiť, ako odstrániť problém, pretože som z toho tak trošku smutný :(

Ďakujem.

pavlii
Moderátor

Re: NI KA6 Crackling (Latencia)

Příspěvek od pavlii » 22 úno 2014 22:45

Jako vždy to vypadá na síťovou záležitost - nepíšeš, jestli se jedná o stolní PC nebo NTB, ale jak vidno, tak nejčastější "zaměstnávači" jsou síťové procesy. U NTB docela paušálně pomáhalo vypnout (hardwarově!) wi-fi.

P.

Tommy Dee

Příspěvek od Tommy Dee » 22 úno 2014 23:01

Díky moc za reakciu! Ide o notebook. Ako som surfoval netom dočítal som sa, že ten DPC latency checker nie je s Win8 (ktorý mám) kompatibilný a tak neukazuje správne hodnoty, resp. preto mi to pláva stále okolo 1000us. Každopádne urobil som pár dôležitých aktualizácii klasicky cez win update, trochu prečistil NTB pomocou System mechanic a už to v podstate šľape bez pukancov.

Ako myslíš hardwarovo vypnúť wifi? Fyzicky NTB nemá žiaden vypínač, myslíš zakázať adaptér v správcovi zariadení, alebo niečo také?

EDIT: Ešte som zvažoval aktualizovať BIOS, pretože je k dispozícii nová verzia, ale nepodarilo sa mi zistiť ako na to a nechcem veci pokaziť viac ako sú :D

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 úno 2014 23:34

Pokud není HW vypínač (např. Lenovo ho má, ale tohle bude model od modelu samozřejmě), tak nejlépe v BIOSu. Jestli by to stačilo ve Správci zařízení (=Zakázat v tomto profilu) nevím; sázel bych na jistotu a když už vypnout, tak jednoznačně 8)

P.

Tommy Dee

Příspěvek od Tommy Dee » 23 úno 2014 00:07

Jo na starom Lenove som takýto vypínač mal, teraz ale nie. Wifi k životu potrebujem, pretože sa s notebookom hýbem či už po byte, alebo mimo neho a bolo by trochu nepraktické pre mňa ho neustále vypínať a zapínať v BIOSe, podľa toho, či som na kábli, alebo nie.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 23 úno 2014 00:40

Jo, tohle chápu, ale v životě je i víc jiných situací, kde se stejně jako v téhle musíš rozhodnout, co v danou chvíli upřednostnit (zde: wi-fi vs. audio). Ale pochopitelně netvrdím, že to tímhle bude...

P.

Odpovědět