Porovnanie Fireface 400/ Konnekt 8

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
revorus

Porovnanie Fireface 400/ Konnekt 8

Příspěvek od revorus » 15 led 2010 23:23

Tak vas zdravim vsetkych, ktory ste mali alebo mate rovnaky problem pri vybere zvukovky...ja som aj tu na fore zbieral pomocu tem nazory na zvukovky a rad by som sa podelil o zazitky s tymito 2 zvukovkami

1,Tc electronics Konnekt 8

Ked som citaval o tejto zvukovke, alebo jej partakovi 24D tak len a len dobre veci o preampoch a prevodnikoch...musim povedat ze je to naozaj tak! Pri nahravkach boli preampy velmi prijemne ci uz na rap vokaly alebo na spev, spravili velky kus prace a myslim ze aj kopec inych preampov by mohl zavidiet kvalite Impact:) Tc skratka spravil kartu, ktora ma to co clovek potrebuje na nahravanie ako takej kvality...S prevodnikmi to nie je zle ale ak osa hovori mohlo by byt lepsie, stale tej karte ale drzi stranu jedna vec a to ej cena ...neporovnatelna s kartou FF400 aktualne niekde medzi 260-300 eur za konnekt a 850-1200eur na FF400
Zvukovo hrala velmi kompaktne, spodne pasma prehravala velmi vkusne pokope len im obcas chybal vacsi detail...to pre streden a vyssie pasma to bolo velmi pekne pocuvanie, najme ked som pracoval s hlasmi cez sluchadla tak som mal pocit ze si karta vie poradit aj s narocnymi hlasmi, vzdy je to vec v kusu no ja som pocuval na tychto kartach vsetky zanre aby som si vedel urobit obraz ako co prehrava, vyhodou je ze ma 2 sluchadlove vystupy z toho 1 automaticky mutuje( stisuje) monitory

2, Fireface 400

Vela ludmi ospevovana, v profi ale aj domacih studiach velmi casto pouzivana, nazvana ako maly " bracek " FF800. Hned po rozbaleni ma inak velmi prekvapil jej malinky vzhlad..povedal by som az "hrackarsky" ..ale podme k veci..Hned po prehrati prvych pesniciek bol pocut rozdiel hlavne co sa tyka priestoroveho zvuku, FF na mna posobila dojmom vacsieho otvorenia sa, spodne frekvencne pasma hraje velmi prirodzene,neprikresluje nic navyse, ked clovek pocuva nejaku pesnicku zlozenu z vela nastrojov ma prehlad o kazdom z nich..ako keby ich rozdelila na jednotlive nastroje samostatne...clovek ma pocit aj ze accapely su ovela viacej vpredu, krasjie a jemnejsie zneju...Rzdiel pri nahravani oproti konnekt bol zrejmi hlavne co sa tyka prevodnikov..pri preampoch to az tak velky rozdiel nie je skor nepatrny...FF ma ovela vacsi vykon, prednestou je aj Totalmix, so svojim routerovanim a ovladanim, nevyhodou moze byt vacsie prehrievanie sa karty, 1 sluchadlovy vystup cize je potrebne dokupit nejaky sluchadlovy predzosilovac

Co maju spolocne

Obe karty sa daju velmi dobre pouzit ako prenosne zariadenia pripojitelne k notebookom cez Firewire kabel, na live hranie su ako site, Skvely zvuk

Osobne viac prefreujem zvuk a kvalitu FF 400 pred Konnekt 8, ale zase odporucam konnekt 8 ludom, ktorym su peniaze drahe :)

Ukazky nahravok urcite sem este upnem ked budu viacere
Monitoring som robil na : behringeroch 3031a a sluchadla AKG 271 MKII pri pocuvani original Cdciek vsetkych zanrov
Ospravedlnujem sa za svoje laicke vyrazy ale snad to niekomu pomoze pri vybere..

majte sa krasne
Rme Fireface 400, Genelec 8030A, Sennheiser 215, Audiotechnica At4033sm, SPL track one

Odpovědět