Prepojenie Audio kontrol 1 s hi-fi vezou

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
ohucany

Prepojenie Audio kontrol 1 s hi-fi vezou

Příspěvek od ohucany » 17 pro 2010 23:11

Mam Audio kontrol 1 ktory ma 4x BALANCED jack 1/4 vystupy a chcem to prepojit z hifi vezou, ktora ma cinche (UNBALANCED)... problem neni v kabli taky som uz nasiel napr. tento
Nebude problem ked vystup je balanced a vstup unbalanced? tak isto kabel je unbalanced.

Skusil daco viac o tom vygooglit ... nasiel som, ze novsie zariadenia by mali zvladat aj pripojenie mono jackov na symetricky vystup ale pokial sa len trochu da mali by tam ist stereo jacky aj v tom pripade, ze na druhom konci uz budu nesymetricke cinche. Ze vraj na vstupe to uz nevadi, tam proste len nebude zapojena jedna ta otocena faza.
Len problem je, ze som napriklad vobec nenasiel taky kabel so stereo jackmi na cinche.
A stale mi neni jasna jedna vec...ako zapojit ten kabel ked ta zvukovka nema farebne odlisene tie vystupy ci ono je to natolko inteligentne, ze si to urcuje automaticky ktory bude lavy a ktory pravy? :?:

ohucany

Re: Prepojenie Audio kontrol 1 s hi-fi vezou

Příspěvek od ohucany » 03 led 2011 23:21

Kedze tu nikto neodpisal tak mi neostalo nic ine ako experimentovat :mrgreen: Bol som sa najprv opytat v predajni Notape, tak mi povedali, ze inak ako s tymi mono jackami sa to ani prepojit neda kedze cinche su nesymetricke ale ze fungovat to urcite bude aj s takym kablom, tak som ho rovno kupil.
Po prvom zapojeni nastal sok, sice to hralo ale tak strasne skreslene, ze sa to nedalo pocuvat :shock: a kedze isli sviatky tak som to zas odpojil a tyzden sa tomu nevenoval. Pri dalsom zapojeni to zrazu hralo presne tak ako to ma, uplne krasne cisto, po dlhsom skumani som prisiel nato, ze NEZAPAJTE TIE KABLE KED NENI ZVUKOVKA UPLNE ODPOJENA, cize nesmie v nej byt usb kabel. Ked tam totiz strcim kable pri zapojenej zvukovke tak to chrci a hra uplne skresleno, az po odpojeni a znova zapojeni usb kabla sa to napravi :wink:
A odpoved na moju druhu otazku som si tiez zistil metodou pokus-omyl, vystup cislo 1 na zvukovke je LAVY, cislo 2 PRAVY, dalsie dva som neskusal ale pravdepodobne to bude tiez tak isto cize 3 lavy a 4 pravy. Len nechapem preco to tam neni napisane, zeby to bolo pri symetrickych kabloch jedno???

kexik

Re: Prepojenie Audio kontrol 1 s hi-fi vezou

Příspěvek od kexik » 04 led 2011 08:02

ono to je jedno preto, lebo v ovladaci zvukovky ide lubovolne nasmerovat do ktoreho kolvek fyzickeho mono vystupu bud lavy, pravy alebo oba kanaly sucasne

Odpovědět