Problém s Focusrite Scarlett 6i6

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Lahi

Problém s Focusrite Scarlett 6i6

Příspěvek od Lahi » 18 bře 2014 19:52

Vlastním nejaký ten týždeň zvukovku Focusrite Scarlett 6i6 a pri nahrávaní nástrojov som si stihol všimnúť dva docela vážne problémy.
Prvý je ten, že keď zapojím elektrickú gitaru alebo basgitaru priamo do predných vstupov, v softvéri nastavím INST, vytočím poťák do úrovne cca okolo -12 až -18dB na preampe, tak je jasne počuť elektrický bzukot (klasický 50 Hz hum), ktorý je viditeľný (vidieť to je na Spectrum scope v Abletone ) a aj dosť silno počuteľný s ,,nádhernými" násobkami harmonických, to krásne bzučí v celom spektre.

Najprv som podozrieval snímače a gitaru, ale zistil som, že to robí na akejkoľvej gitare/basgitare, s akýmkoľvek káblom (dĺžka, typ, konektory) a neovplyvňuje to vzdialenosť od notebooku, dokonca som zistil, že aj pri pripojenom LEN nástrojovom kábli (opäť, akýkoľvek, dĺžka, typ atď) sa to objavuje na vstupe a na preampoch, dokonca je ten zvuk efektovateľný, keď mám zapnutý monitor nástroja cez efekty a VSTčka. Zmizne to len vtedy, ak pohýbem s USB káblom, ktorý je pripojený v počítači, dokážem nájsť takú polohu, kedy to nebzučí, ale stačí malý pohyb a ten zvuk sa tam objaví zas.

Má niekto s niečím podobné skúsenosti? Viem o týchto klasických elektrických problémoch dosť(zeme, indukcie atď), ale aby sa to objavovalo pri hýbaní s USB káblom a len na vstupe, som ešte nepočul. Prikladám obrázky spektra, prvý obrázok je kábel pripojený do zvukovky a vypojený adaptér z notebooku, druhý je kábel so bzučaním a tretí je kábel v ,,ideálnej" pozícii (pripomeniem, táto zvuková karta má vlastný napájací adaptér a je pripojená na rovnakej zásuvke ako NB, vypnuté WIFI v správcovi zariadení.)

Ďalší problém je relatívne vysoký crosstalk medzi IN/OUT, aj keď v popise píšu o crosstalku okolo 90 dB, tak pri nahrávaní okolo -18dB a následnom spracovaní je napríklad metronóm a hrajúca skladba dosť výrazne počuť, a to nehovorím o akustických a povrchových (telo gitary, snímače) presluchoch, ale len čisto medzi IN/ OUT.
Má niekto podobné problémy s touto kartou, resp. s celou radou Scarlett alebo poprípade s radou Saffire, z ktorých sú tieto nové Scarletty odvodené?
Přílohy
AC_odpojeny.jpg
bez adaptéru NB
AC_odpojeny.jpg (67.27 KiB) Zobrazeno 307 x
USB_buzz.jpg
kábel v ,,zlej" pozícii
USB_buzz.jpg (63.79 KiB) Zobrazeno 307 x
USB_vpoho.jpg
kábel v dobrej pozícii
USB_vpoho.jpg (64.98 KiB) Zobrazeno 307 x

Odpovědět