Realtek Input lag.

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
futu

Realtek Input lag.

Příspěvek od futu » 19 črc 2015 14:49

Zdravim, na uvod by som rad povedal ze niesom ziadny hudobnik a potreboval by som poradit s niecim co ma suvis zo zvukom ale nie konkretne s hudbou.
4 Roky po tom co som zmenil svoju zakladnu dosku od intelu (ktora neobsahovala ziadne onboard audio) som snazil jeden vyriesit jeden velmi zavazny problem s plynulostou hier. Popis problemu: Skoro kazda hra ktoru som spustil bola neplynula aj na vysokych FPS a najvysej obnovovacej frekvencii monitora (konretne 75 lcd), hry boli proste skarede pomale a ja som citil akesi lagy ktore neboli sposobene serverom a vlastne ani hrou ale mojim hardwarom samotnym. Nebudem tu popisovat vsetky komponenty ktore som vymenil ale co spomeniem je ze vsetky 3 dosky mali zvuk od realteku na doske. Dokonca aj ked som vypol realtek na doske a odinstaloval vsetky realtek ovladace a do PCI slotu osadil svoju staru SB Live 5.1 s ktorou to ficalo na intel doske vsetko jak ma , tak na novej doske aj po odinstalovani a vypunti realtek ovladacov problem pretrvaval.
No az do dnesneho dna, dokym ma nenapadlo zapojit sluchadka do Front Panelu (ten zvukovy vstup s predu pocitaca) a uala, hry idu jak maju + som znova aktivoval onboard audio a sb live 5.1 vypojil.
Preto moja otazka znie , aky je rozdiel medzi tim jak funguje zvuk z Front Panelu vs zvuk zvuk s Back panelu.
Fakt taka blbost ako zapojenie zvuku do ineho portu a hry zrazu idu ovela plynulejsie a lepsie.

Odpovědět