RME + Boris Carloff

Interní a externí zvuková rozhraní
Tudy

RME + Boris Carloff

Příspěvek od Tudy » 04 bře 2015 08:20

Tohle je hlavně otázka na Milana, ale i tak to dám sem, protože fenomén reklamy a prázdných sdělení je zajímavá věc, určitě nejen pro mě.
Na midi.cz je teď banner s následujícím textem: "RME je jediná skutečná alternativa mezi profesionálními zvukovými kartami" Boris Carloff .
A já v té informaci nedokážu rozklíčovat, k čemu je RME alternativa :-)

Přímý porovnání jsem slyšel jen RME Multiface vs Nunu HS-DAC a asi je každýmu jasný jak to dopadlo. Kromě toho, že RME byla bez detailu, tak brutálním způsobem zužovala stereo (ono to vlastně souvisí).
Je jasný, že u RME se platí hlavně za značku, ale i tak to bylo velký zklamání (no pro mě, jakožto majitele HS-DACu, vlastně naopak).
Předpokládám, že u dražších produktů už to asi hraje jinak. A hlavně, za ty roky mohli v RME udělat velkej pokrok. Ale i tak by mě zajímalo, k čemu je RME alternativa :-)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

PELF
Profesionál

Re: RME + Boris Carloff

Příspěvek od PELF » 04 bře 2015 09:19

Z toho je přece zcela jasné, že všechny profi zvukovky jsou skvělé a pokud hledáš alternativu, tak jedině RME!
Jedna z mnoha ukázek prznění češtiny nelogickými marketingovými výkřiky... to snad už (bohužel) dneska nemůže nikoho překvapit :wink:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 bře 2015 09:49

Tudy : podla mna u RME vobec neplatis za znacku .. RME ma ceny uplne normalne .. A tvoje porovnanie s HIEND prevodnikom je trochu odveci .. skus porovnat RME s nejakou Maudio alebo Focusrite kartou .. A potom uvidis , k comu je RME alternativa ..

Tudy

Příspěvek od Tudy » 04 bře 2015 09:58

Netuším, kolik ta Multiface stála. Pokud do 15tis, tak pak O.K.
HS-DAC je nejnižší verze Nunuho převodníku, ale i tak máš pravdu, že je to už z oblasti Hi-End.
Prostě jsem čekal, že bude o kousek lepší, ale ne o tolik.

Co jsem slyšel od známých, tak RME jsou dobrý hlavně stabilitou a podporou ovladačů.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 bře 2015 10:14

tudy : ano .. RME si ludia hlavne kupuju kvoli stabilite ovladacov a totalmixu .. tak to funguje uz 10 rokov .. Este ma napada , ze multiface je dost stare zariadenie .. Mozno sucasne RME karty (trebats Fireface , UCX, UFX) by neobstali tak zle oproti NUNUDAC :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 04 bře 2015 10:21

Ano, to bych čekal. Navíc Multiface zřejmě byl nějaký základní model.

Ale zpět k tématu. Ta věta mi přijde jako vytržená z kontextu. Tak mě zajímá k čemu se to vztahuje..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 bře 2015 10:24

RME je ok jako např. digitální interface (mám RME AES-32), je to o něco méně problematičtější než třeba lynx. Ale kvalita preampů a převodníků je spíše (pod)průměrná ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 bře 2015 10:28

IVO : no ono zavisi s cim to porovnavas .. ty hrajes inu ligu .. Ale samozrejme .. RME neni ziaden HIEND .. ale ani sa na to netvari .. Ani ceny nie su HIENDove .. Nechem tu vyzerat ako nejaky ochranca RME .. Ale priznavam ze mi je ta firma sympaticka .. Kto ma hlboko do kapsy , kupuje m-audio a podobne .. kto chce vacsiu stabilitu a vybavu , tak si kupi RME .. a kto chce HIEND , nakupuje u iva :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 04 bře 2015 11:16

Pytkin: nechceš jim ten slogan předělat?! :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

matucha

Příspěvek od matucha » 04 bře 2015 12:41

Adblock?

Multiface je prehistorie. Uroven jejich prevodniku v novejch interfacech je jinde. Ale jak pise Pytkin a Ivo, RME je bezkonkurencni spicka jako interface kvuli stabilite/spolehlivosti/ovladacum. A to je zasadni vec. Prevodniky a preampy? Fajnsmekr si stejne pripoji svoje.

delay

Příspěvek od delay » 04 bře 2015 13:09

Sice jsem naprostej amatér, ale není to tak dávno, co jsem četl a poslouchal porovnání nových RME a UA Apollo, šlo o převodníky a preampy, obě karty byly nějakou dobu uváděny jako A a B a v podstatě nikdo nepoznal rozdíl respektive nedokázal určit co je lepší a horší, nakonec i mírně lépe vyšla RME. Píšu to proto, že UA si taky nehraje na žádnou střední třídu, naopak jejich tah na bránu v podobě top all in one řešení pro studio je myslím daleko vyšší než u RME... jinak souhlas, Hi End je něco jinýho :)

Milan

Příspěvek od Milan » 04 bře 2015 13:51

Ve prospěch RME je určitě ještě fakt, že i za 10 a více let od uvedení zařízení na trh píšou nové ovladače a dokonce přidávají i nové vlastnosti. A velmi nízké procento reklamací.

dog

Příspěvek od dog » 04 bře 2015 13:57

...není moc firem co by ke staršímu produktu, který byl původně přes PCI, udělali i PCIe kartu a nové ovladače...

m4x

Příspěvek od m4x » 04 bře 2015 15:00

Stejně se chovají i u MOTU. Píšou nové ovladače i pro staré převodníky a hůř než RME její výrobky nehrají. Stabilita bezproblémová a reklamaci ani nepamatuju. Výkřiky typu "RME je jediná skutečná alternativa mezi profesionálními zvukovými kartami" připisuju podléhání marketingovým fámám v masovém měřítku, což je běžný na všech muzikantských fórech. Stačí nahlédnout na témata o 2-3 roky zpět a úsměv vyvolají příspěvky typu, chceš-li si říkat producent, musíš si pořídit převodník od RME, monitory KRK VXT 8 a hlavně Virus TI :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 bře 2015 15:11

Dellay : UA podla mna neni tiez ziaden hiend .. Kvalitne zariadenia za slusne ceny ..

m4x : s motu moc skusenosti nemam .. ale dake problemy sa tu na fore riesili .. nehovorim ze to je problematicke .. ja mam ale skuenosti s RME , ze som s nimi v zivote ziadne problemy nemal .. a to im mam v okoli asi 20 .. v kazdom studiu , kde sa motam , atd ..

Odpovědět