RME Fireface UCX nebo nová Apogee Quartet nebo ?

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
android

RME Fireface UCX nebo nová Apogee Quartet nebo ?

Příspěvek od android » 15 říj 2012 18:52

Zdravím Všechny, hodlám ke svému novému MacBooku pořídit lepší zvukovku. Vybral jsem si podle mých potřeb následující možnosti. Buď ověřená klasika RME Fireface UCX nebo novinka od Apogee Quartet. Vzhledem k tomu že bude sloužit pouze ve spojení s MacBookem spíš se mi zamlouvá Apogee ale je to novinka tak nevím. Obě zvukovky cenově vyjdou do 30.000 což je můj maximální rozpočet. Nepotřebuju nijak extra velký počet vstupů/výstupu (při případném nahrávání více stop jsem to řešil dig.pultem yamaha 01v96v2 a adatem), což obě pro moje potřeby splňují. Otázkou je jestli se třeba v této cenové relaci nezajímat už od nějaký AD/DA převodník ?
Jedná se o větší investici tak se raději ptám na Vaše názory. Díky moc všem za rady a doporučení. Pokud jsem zapoměl na nějaké další vstupní informace tak rád zodpovím.

mando

Re: RME Fireface UCX nebo nová Apogee Quartet nebo ?

Příspěvek od mando » 15 říj 2012 19:13

volil by som Apogee, ale ak ti stacia dva kanaly Duet2 je presne rovnaka zvukova kvalita ako Quartet

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 15 říj 2012 20:23

Převodník je převodník ( za ty peníze např. Lavry black AD10 :wink:). Takovou kvalitu převodu žádná z těchto karet nemá. Měl jsem Apogee ( Apogee One), dobrá karta, všechno šlo jako hodinky, ale pro mě málo univerzální. ( chtěl jsem kartu pro PC i Maca) Prodal jsem ji a koupil Fireface UCX a jsem plně spokojený. Dobrá podpora rozhraní ( usb i firewire) i systémů ( osx i windows). Kvalitativně Apogee a RME vychází dle mne nastejno. Za mě tedy pro její univerzálnost RME Fireface UCX.
Naposledy upravil(a) Vrzalík dne 15 říj 2012 21:23, celkem upraveno 1 x.

android

Příspěvek od android » 15 říj 2012 20:32

mando píše:volil by som Apogee, ale ak ti stacia dva kanaly Duet2 je presne rovnaka zvukova kvalita ako Quartet
Diky :) prave bych i ty 4 vstupy uvital :)

android

Příspěvek od android » 15 říj 2012 20:33

Vrzalík píše:Převodník je převodník ( za ty peníze např. Lavry :wink:). Takovou kvalitu převodu žádná z těchto karet nemá. Měl jsem Apogee ( Apogee One), dobrá karta, všechno šlo jako hodinky, ale pro mě málo univerzální. ( chtěl jsem kartu pro PC i Maca) Prodal jsem ji a koupil Fireface UCX a jsem plně spokojený. Dobrá podpora rozhraní ( usb i firewire) i systémů ( osx i windows). Kvalitativně Apogee a RME vychází dle mne nastejno. Za mě tedy pro její univerzálnost RME Fireface UCX.
Diky :) mám teda o čem přemýšlet :)

delay

Příspěvek od delay » 17 říj 2012 23:11

RME, protože jde na WIN i MAC, protože TotalMix a protože více I/O. Ještě není marná dvoukanál verze Babyface + nějaký adat převodník, může se hodit její desktop ergonomie a na cesty, kam si ji vemeš pouze v pouzdře (napájení 2x USB), kdežto větší UCX je méně skladná. Babyface akorát nemá kompresor v TotalMixu, jinak je to stejný jak UCX...

android

Příspěvek od android » 18 říj 2012 08:59

Díky za nazor ... ještě jsem přemýšlel nad použitou Ensemble kterou mi nabízí mando za 999E ale půjdu asi do nové RME.

mando

Příspěvek od mando » 18 říj 2012 09:48

kedze ide o dost penazi - osobne by som doporucoval si ich pozicat a porovnat...

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 18 říj 2012 17:06

Já bych si přesně ujasnil kolik a jakých vstupů a výstupů budu potřebovat. To je podle mne u zvukovky jedna z nejdůležitějších vlastností :wink:. Ve fyzické velikosti Babyface a UCX zase až tak veliký rozdíl není ( měl jsem je obě, Babyface jsem vracel, protože měla vadný ten kulatý ovladač). Cena je však zásadně jiná. :wink:. To s tím vyzkoušením není špatná rada, pokud je ta možnost, tak to určitě provést :wink:.

Odpovědět