RME RPM + Adobe Audition

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
SadLuck

RME RPM + Adobe Audition

Příspěvek od SadLuck » 19 lis 2012 17:30

Vyrostl jsem na cool editu a následně adobe audition 1.5. Nikdy bych ho jako waveeditor/multitrack neopouštěl, kdyby mělo podporu ASIO driverů, bez kterých už dneska opravdu nejde fungovat. Novější verze Auditionu mi sice přinesly ASIO, ale taky docela ošklivý problém:

Pokud na kartě nastavím samplerate vyšší než 32000 Hz, prostě to nehraje - resp. hraje, ale zpomaleně a s obřím množstvím artefaktů. Tenhle problém jsem pozoroval na všech auditionech používajích asio, a několika verzích RME driverů/základních deskách, které jsem během těch let vystřídal (včetně té nejaktuálnější). Stejný zůstává akorát cardbus, cardbus->pci redukce a samotné RPM. Na netu jsem k tomu našel jediné vlákno http://www.rme-audio.de/forum/viewtopic.php?id=8033 které toho ale moc neříká. V žádném jiném programu jsem se s tímhle problémem nesetkal, ale zároveň se mi nedaří odvyknout tomu krásnému workflow který jsem míval v auditionu.

Nesetkal se s tímhle někdo z vás?

Případně napadá někoho dobrý a použitelný waveeditor/multitrack ve stylu AA? :))

edit: zakořeněný to bude asi hluboko http://www.rme-audio.de/forum/viewtopic.php?id=15148 a zřejmě souvisí s Win7..

biscuit

Re: RME RPM + Adobe Audition

Příspěvek od biscuit » 19 lis 2012 17:56

acid? ja teda popravde nechapu, co audition umi presne a na co ho vlastne pouzivat..
a co rovnou cubase, nuendo, logic...?

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 19 lis 2012 18:06

Strašně mi vyhovuje, když se člověk z multitracku proklikne rovnou do waveditoru.. Zkoušel jsem reaper, ale tohle a pár dalších věcí mi v něm chybělo (nakonec jsme měl nakonfigurovanej audition 1.5 jako defaultní wave editor v reaperu, ale v tom případě jsem v něm nemohl měnit délku audia, protože pak pochopitelně ztratilo sycnhronizaci v multitracku)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 19 lis 2012 18:15

a keby si ten audition len spustil pod nejakym DAW ako editor a tam by si robil všetko, teda v DAW by si nerobil nič, len by to bolo pod tým spustené.. tak by ta nemalo obmedzovat nič..
ja používam cooledit ako defalut audioeditor pod abletonom a ked chcem niečo robil len v cooledite, tak aj tak si ho spustím pod abletonom..

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 19 lis 2012 19:33

to samozřejmě jde, jak říkám, měl jsem to tak s reaperem, ale vadila mi nemožnost ořezávat audio.. Navíc jako primární DAW mám FL, kde mi nahrávání audia opravdu,ale opravdu nevyhovuje, takže hledám něco, co by ideálně kombinovalo wave editor a multitrack nahrávadlo.. prostě audition co by fungoval na RME kartách :D

Odpovědět