Steinberg MR 816 CSX

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
matusg94

Steinberg MR 816 CSX

Příspěvek od matusg94 »

Zdravím, chcem si spraviť nahrávacie štúdio a potrebujem poradiť vo výbere zvukového prevodníka. Keďže chcem pokračovať v pracovaní v Cubase vybral som si tento https://www.muziker.sk/steinberg-mr-816-csx keďže je to rovnaká značka ale keďže sa v týchto veciach zaťiaľ veľmi nevyznám, potreboval by som poradiť, či je vhodný, poprípade poradiť nejaký iný typ. Ďakujem.

Fractal

Re: Steinberg MR 816 CSX

Příspěvek od Fractal »

Je to dobrá věc, z druhé ruky. Nové nebrat. Už se nevyrábí. Podpora hádám taky nebude věčná. Navíc je to FireWire což nezkušeným spíše přiďelává starosti. S Cubase muzes pouzivat jakoukoli zvukovku. Nemusi to byt Steinberg.

wred

Příspěvek od wred »

Dobrý výber, ale jako už bolo spomenuté, táto zvukovka sa už nevyrába. Mám MR 816 X a na moje účely skvelá vec, veľmi kvalitné preampy v tejto cenovej úrovni. CSX má proti X ešte navyše channel strip, čo je příjemná výhoda pre direct monitoring.

Ak sa ti zapáčila táto karta, čo skúsiť jej nástupcu?
https://www.steinberg.net/en/products/a ... ur824.html

Je to už USB (správny postreh, firewire je už dnes komplikácia, už mám problém kúpiť nový notebook s ExpressCard slotom), a je dokonca lacnejšia než MR 816 CSX.

Ale možno by som upozornil na jednu výhodu - MR 816 sa može stackovať, až tri jednotky, čo som u UR824 nepostrehol, že by to šlo (opravte ma, ak sa mýlim), takže sa dá získať 24 portov pre preampy - linky (plus ďalšie možnosti).

Je pravda, že je úplne jedno, akú kartu použiješ, keď máš Cubase, ale zase integrácia funguje pekne a je to výhoda.

Ale snáď by si mal napísať, čo budeš robiť, čo potrebuješ, koľko a akých vstupov, atd...

matusg94

Příspěvek od matusg94 »

Ďakujem za odpovede a rady. Neskôr som si už všimol, že je to staršia verzia. Pred niekoľkými rokmi som si kúpil Lexikon Omega, s ktorým som robil prevážne MIDI nahrávky. Skúšal som robiť aj nahrávky s kapelou na skúške ale na tom zvuku bolo počuť, že to nie je profesionálne. Chcel by som pokračovať s MIDI ale hlavne by som rád robil kvalitnejšie a profesionálnejšie znejúce nahrávky kapely. Som si vedomý toho, že je na to potrebný aj iný hardware, ale uvážil som, že bude asi najlepšie začať so zvukovou kartou.

Odpovědět