Steinberg MR816 X - dojmy

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Tonysss

Steinberg MR816 X - dojmy

Příspěvek od Tonysss » 02 kvě 2009 10:51

Tak už je dva dny doma, tak popíšu první dojmy....

První základní nedostatek :-) je to hluboká krabice jak sviňa sca 35cm a nevleze mi do stávajícího racku :-(
Ale to nasvěčuje tomu že je tam asi hodně součástek a při prohlídce různýmá škvírkama je to plný, žádné volné místečko.

Druhá taková podstatná věc ,plně funguje pouze z Cubase a Nuendo 4 a vyššími verzemi.
Po mechanické stránce je to kvalitní prácička case je bytelný ,poťáky se neviklají,konektory jsou Neutrik.
MADE IN JAPAN.
Nemá MIDI konektory ale pro mne žádné mínus,MIDI nepoužívám.Mám pouze MIDI keyboard přes USB.

Instalace proběhla naprosto bez problémů z přiložených CD, stáhnul jsem si nejnovější aktualizace jak Driverů tak Cubase 4 AI.A vše běželo na první žduch. i zvuk z win. ze všech aplikací funguje i když je nastartovaný Cubase tak klidně přehrajete ve win MP3ku.

Integrace ovládání do Cubase je bomba.Hodně to urychluje práci ,na zvoleném kanálu v cubase stisknu tlačítko příslušného kanálu na zvukovce a vstup se přiřadí ke stopě v Cubase.
Kontrola funguje tak že kliknu na stopu v Cubase a na zvukovce zabliká patřičný vstup.

Kontrolery na zvukovce ovládají buď Master volume, Volume do sluchátek, a nebo parametry reverbu.Funkce se přepne stiskem kontroleru.
Pokud zvolíte na příslušném kanálu v Cubase Direct monitor, můžete si na zvukovce nastavit reverb pro zpěváka aby se mu lépe zpívalo, reverb se počítá v DSP zvukovky a samotná nahraná stopa je samozřejmě bez Reverbu.
I pro direct poslech v režii je výborné si to trošku přireverbovat.Vše se nastavuje přehledně a rychle v na mixu v Cubase. Tato výborná komunikace mezi Cubase a MR816 se mi hodně zamlouvá.
Prostě vás neotravuje žádná externí nastavení.Vše děláte v Cubase. Zapojíte a nahráváte :-)

A zvuk ?
Nemám možnost nějakého velkého porovnání, Mé minulé zvukovky byly MAYA44, Delta1010, EMU1212 + 01V96, a včil MR816.
Po prvním spuštění pro posouzení převodu DA jěště v přímém srovnání s převodníkem na emu1212.
Mě zvuk mile potěšil z EMU1212 je zvuk daleko pložší menší orientace na basech a "divnější výšky" nevím jak to popsat.Ostatně zvuk se dá popsat slovně ? :-)
A jde vidět pokrok i proti převodníkům v 01V96. ty táké zůstávají někde v prachu cesty za MR816.
To samé platí o preampech a AD. Pro mě pokrok o 100% .Najedou je všechno transparentnější pevnější přehlednější. Mám několik nahrávek z poslední doby cimbálové muziky ať už z Delta1010 nebo z 01V96 takže můžu srovnávat.
Včera jsem natáčel cimbálku v klasickém složení a natočený materiál je velice příjemný míchačka je radost :-)
Ale nejvíce mě překvapil REV-X který je na palubě MR816 ,náádherně znějící verb.
Všechny pluginy které jsem vyzkoušel na ně nemají.Zkoušel jsem Breverb ,IKM Clasic SV atd. a ostatní vychvalované současné verby. Ale REV-X počítaný v DSP MRka mě opravdu nadchnul.
Nemůžu to srovnávat z nějakým hi endem.
Bohužel jsem neměl možnost doposud slyšet nějaký hi-endový reverb.
takže v mém sklepostudiu je REV-X v MR816 absolutní reverb špička :-)

Výsledek ? koupím si jěště jeden ,aby bylo 16in. Můžu si samozřejmě koupit i nějaký jiný předzesilovač z 8 x IN a ADAT výstupem. Ale ve stejné kvalitě předzesilovačů a převodníků se stejně blížím ceně MR816 a navíc bych stratil to kouzlo plného ovládání každého vstupu v Cubase. A navíc získám dvounásobný výkon DSP na reverby.
Jednotky MR816 jdou spřáhnout až 3ks dohromady.
01V96tka bude na prodej už ji nepotřebuju, sloužila pouze jako preamp a převodník do emu1212.Mixáž na něm neprobíhala. Pomůžu si hlavně počtem současně zaznamenávaných stop. Z 01V96 jsem dostal do EMU 12 stop. 8 x ADAT + SPDIF + 2x Analog IN.
A použitím 2x MR816 mám 16 IN velice kvalitních preampů a ADDA převodů. a 16 Out.
A navíc to celé můžu připojit venku k notebooku pro záznam koncertu.

Takže u mne panuje zatím velké našení z nové mašinky.... uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

Odpovědět