TC Electronic Konnekt 8

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Niro

TC Electronic Konnekt 8

Příspěvek od Niro » 26 led 2013 22:16

Dobrý den,
vlastním zvukovou kartu TC Electronic Konnekt 8 a to teď jsem s ní byl naprosto spokojený. Před pár dny mi začal zlobit levý kanál tak, že hraje o dost tišeji, než ten pravý. Nejdříve jsem si myslel, že mám vadné kabely, tak jsem je vyměnil, ale závada přetrvala, tak jsem to řešil tak, že jsem na poslechovém monitoru přidal pár decibelů. Tím jsem problém zdánlivě vyřešil. Nicméně, když mi přijeli klienti nahrávat, čekalo mě nepříjemné překvapení, že i levý kanál odposlechů je dost zeslaben, takže hraje jen jedno sluchátko, z čehož jsem usoudil, že se pravděpodobně jedná o hardwarovou záležitost. Stejně jsem ale přeinstaloval drivery a zkusím ji připojit k jinému pc. Ale obávám se, že to mi nepomůže.
Nemá s podobným problémem někdo zkušenost? Nebo neví někdo o nějakém pozáručním servisu v čechách? V případě, že by tento příspěvek četl někdo, komu se doma povaluje přebytečná TC Electronic Konnekt 8, TC Electronic Konnekt Impact Twin, nebo M-Audio Delta 1010 LT, velmi rád bych se sním dohodl na koupi. Konnekt 8 se už bohužel nevyrábí, ani sem na žádnou použitou na netu nenarazil. Jak už jsem řekl jsem s ní velmi spokojený a nerad bych se sní loučil.
Předem díky za odpověď.

nixx

Re: TC Electronic Konnekt 8

Příspěvek od nixx » 27 led 2013 00:12

Ahoj, u některých Konnektů (8 a 24D) odcházely potenciometry. Když napíšeš na jejich support a budeš trochu otravovat, pošlou ti náhradní potenciometry poštou (mně poslali všechny 3 - dva na mikrofonních vstupech a jeden na output level). Mezitím mi však poťák zlobit přestal, takže je zatím mám v šuplíku pro jistotu.
Měl bych ale jeden tip - zkus vyhulit output level na maximum a nastav si light ring (ten otočnej datovej volič s LEDkama) na DAW level... U mě to fungovalo. Při hlasitosti ma max hrály oba kanály stejně nahlas a ztlumil jsem je pomocí toho light ring.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 28 led 2013 01:17

U myho Konnekt 24D taky blbnul potak, resil jsem to jako zarucni opravu tehdy jeste pres Mediatech Chrudim, posilali to do Danska a trvalo to dva mesice :(

Niro

Příspěvek od Niro » 28 led 2013 06:48

Díky za tipy :wink: nicméně moc nepomohly, i když jsem měl volume na max a hlasitost řidil pomocí DAW, tak to hrálo stejně. Napsal jsem do Dánska a uvidíme, zda se ozvou. Případně zkusím nějaký servis audia, třeba se tam s tím poperou. Objednal jsem si TC Electronic Imact Twin, tak jak dojde, tak to budu řešit.

charonme

Příspěvek od charonme » 04 dub 2013 10:55

jeden starsi konnekt 8 teraz pouzivam, ale mozno by som ho aj vymenil za nieco novsie a tentoraz uz asi radsej usb...

prejavuje sa ti to len pri line out alebo aj na sluchatkach?

Niro

Příspěvek od Niro » 04 dub 2013 17:48

Projevovalo se to i ve sluchátkovým odposlechu... Pro ty, kteří by měli podobný problém, tu zanechávám odkaz http://www.audiomaster.cz/ na servis TC Electronic, oprava trvala přibližně měsíc... vadné potenciometry, čekalo se na dovoz z Dánska, vyšlo to asi na šestnáct stovek... nicméně i přes docela vysokou cenu, funguje jak má...

Odpovědět