Těžko pak radit....

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Těžko pak radit....

Příspěvek od pavlii »

Jen pro odlehčení malinký povzdech - po takových názorech (viz níže) těžko pak radit/obhajovat smysluplnější gear... :roll: Citace z FB.

Jen na okraj – já jsem si napíchnul na laptop se zničenou interní zvukovkou externí „blbeček“ za tři stovky, který má na output stereo 24-bit/96kHz (input jen 16bit, což na cca skicování stačí) a kvalita výstupu pro sluchátka nebo monitory (nebo HiFi) je k nerozeznání od větší krabičky, což je v mém případě Steinberg. Pokud nepořídíš externí zvukovku se špičkovými DAC převodníky za desítky tisíc, vůbec bych horentní peníze neutrácel.
alza.cz/axagon-ada-17-mini-hq-d5257263.htm


P.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od biscuit »

má to přece 24/96... jak to psal? externí blbeček? :-) tohle mě fakt nepřekvapí. smutný je jen, když se "tihle" snaží působit odborně.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od pavlii »

Nojo.... "...a já mám sakra dobré uši!" co na to říct..... :-)

P.

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 579
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od IvanB »

pavlii, možno mi tu niečo uniká, ale dovolím si názor, že možno obhajuješ, resp. porovnávaš neporovnateľné - ak potenciálny užívateľ nepotrebuje vybavenie zvukovky (mic preampy, vstupy, atď.) a potrebuje len nejakú externú zvukovku čisto na počúvanie, tiež by som nevidel zmysel investovať viac... Takže z môjho pohľadu je názor dotyčného celkom v poriadku. Mám od Axagonu niečo podobné (https://www.axagon.eu/sk/produkty/ada-hp), mám aj "lepšiu" zvukovku (Audient id4), a tá kvalitu výstupu na Axagone nejak zásadne nezaostáva v kvalite toho výstupu oproti Audientu, dokonca až tak nepatrne, že keby som nepotreboval Audient na iné veci ako len na nahrávanie, tak ten Axagon mi bohate stačí.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od biscuit »

p: říct o sobě, že mám sakra dobré uši je skoro tak hloupé jako říct to samé o svých názorech. takovej jakoby disrespect k těm ostatním... hele dobrý stěžovací audítko :-) já to mám rád tyhle věci (dokud to nepřestane bejt aspoň rámcově objektivní) :-)

Cyril
Příspěvky: 5833
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od Cyril »

Čistě podle tý citace je to ale cajk - je to autentická zkušenost toho uživatele, o kterou se dělí. Ber, nebo nech ležet. Nic nikomu necpe, rozdíl neslyší a o tento poznatek se dělí :)

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od pavlii »

Ale jo. Samozřejmě jsem to vytrhl z kontextu, ale pro ten "povzdech" tady mi zbytek diskuse nepřišel relevantní. Tazatel se ptal na možnosti zvukovek v ranku 300-500 EUR. No doporučovat se dá ledasco a na běžný poslech jako asi proč ne. Ale přišlo mi to jen malinko mimo mísu no 8-) no nic. Každému co jeho jest říkávala moje mamka :-D Tak zase můžeme dál.

P.

Uživatelský avatar
dj-bobr2
Příspěvky: 71
Registrován: 04 bře 2007 13:05

Re: Těžko pak radit....

Příspěvek od dj-bobr2 »

Když se tomu Axagonu vyfiltruje napájení, tak má výstup opravdu až překvapivě dobrý. Co dobré není, že samozřejmě nemá nativní ASIO a přes ASIO4ALL jede jen v 16bit..

Odpovědět