Usb mix pult + externi zvukovka

Interní a externí zvuková rozhraní
reproduktor

Usb mix pult + externi zvukovka

Příspěvek od reproduktor » 08 říj 2015 01:18

Pomozte prosim, proletel sem cely forum a nenasel sem odpoved. Budu za vola ale, nevim jak propojit usb mix pult s externi zvukovkou M-audio m track ( mix do zvukovky a zvukovku do notasu ) Nahravam vse pres fl studio. Jde o kapelu, takze treba 3,4 mikrofony naraz. Jde mi i o to jestli ma to usb na mixaku vubec vyznam kdyz ho stejne propojim se zvukovkou, jelikoz mix chci teprve koupit tak jestli vubec kupovat usb nebo normalne ( jenze nevim jak to propojit, su uplnej lajk ). do zvukovky sou jeste zapojeny monitory maudio bx8 d2. Prosim kazdou radu.

Pytkin
Moderátor

Re: Usb mix pult + externi zvukovka

Příspěvek od Pytkin » 08 říj 2015 01:37

ak mas USB mix nepotrebujes zvukovku .. ak mas zvukovku uz , tak kup mix bez USB ..

reproduktor

Příspěvek od reproduktor » 08 říj 2015 01:41

a usb mix ma v sobe nakou kvalitni zvukovku? ta mtrack ma asio a to je stim fl studiem nejlepsi ne? ten mix asio urco nema ne? a jak propojim mix bez usb stou moji zvukovkou? muzes mi nakej doporucit do 8 tis. na 4 mikrofony aspon?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 říj 2015 08:18

lacny USB mix nema v sebe ziadnu kvalitnu zvukovku .. Ale ani mtrack neni ziadna kvalitna zvukovka .. obe budu na rovnakej urovni .. takze budes zbytocne kupovat USB mix .. ASIO driver mozes pouzivat len jeden .. Cize nemozes pouzit naraz aj MTRACK aj USB MIX ..

z tych dvoch pultov by som si vybral ten Soundcraft .. Ma 2 auxy , ktore vies pouzit na nahravanie (ze si vies vybrat , ktory vstup chces nahravat) .. AUX 1,2 OUT napojis do LINE IN 1,2 MTRACKU .. Vystup zo zvukovky napojis do 2TRACK IN , alebo do niektoreho stereo inputu (na nom treba davat pozor na auxy, aby si nespravil spatnu vazbu) ..

reproduktor

Příspěvek od reproduktor » 08 říj 2015 08:55

Takže jakou potrebuji kabeláž na propojení? Oba konce 6,3 jack ne?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 říj 2015 09:03

ak to das do toho stereo inputu , tak potrebujes 4x jack-jack .. asi stereo .. ak su tam symetricke vstupy/vystupy .. to si pozri ..

reproduktor

Příspěvek od reproduktor » 08 říj 2015 09:12

Nemohl bys mi prosímte nahodit odkaz té kabeláže nějaké? Jsem z toho úplně jelen. Eq stereo: 2 pasmovy je tam napsany u toho mixu. A kdybych to nepropojil tím stereo input ale tou druhou možností? Nezlob se ze furt otravuju ale nechci nakoupit hlouposti.

Stan

Příspěvek od Stan » 08 říj 2015 09:37

Nekdo na MIDI.cz prodava za tu samou cenu (5.500 CZK) MG166C-USB 16 nevim jak je to s podporou driveru ale stalo by za to se na to podivat.

http://www.midi.cz/inzerat/158878/yamaha-mg166c-usb/

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 08 říj 2015 10:44

Velmi doporučuju nějaký malý USB mix s FX efektovou jednotkou Allen Heath ZED řady. Mic preampy a korekce EQ má slyšitelně kvalitnější než obdobné USB Yamaha, Behringer a podobné levnější mixy, DAC převodníky má na kvalitativně lepší úrovni než co mají běžné základní zvukové karty a interní efekty působí daleko muzikálněji a přirozeněji než několik desítek volně dostupných VST pluginů, co jsem měl možnost s nimi pracovat. Allen Heath navíc mají na každé šavli spínač pro volbu ON/OFF to USB out, takže se dá např. rychle navolit to co se bude aktuálně nahrávat a to, co se pouze přehraje bez poslání do USB výstupu, takže bez nutnosti přehazovat připojení vstupů a jejich nastavení na šavlích. Jediná nevýhoda nahrávání přes USB mixpulty je možnost nahrání vždy pouze jedné stereostopy, ale konkrétně v případě AH ZED velmi kvalitní interní mic preampy, korekce i FX jednotka tuto slabinu bohatě vykompenzují, prakticky potom není třeba žádný velký postprocessing, nabrané stopy jsou více optimální pro snadný mastering, než náběry zdevastované nekvalitním laciným preampem a zvukovkou, navíc levné VST obvykle nic nezachrání, spíše naopak, je z toho ještě větší chemie, čím víc se jich použije. To je moje zkušenost, nic víc.

jusuf

Příspěvek od jusuf » 08 říj 2015 13:03

...je to on...
...alebo sa veľmi silne tvári...

Sorry za OT.

A aby som aj dačo k téme - zváž, či chceš zväčšiť počet zariadení a prepojení. Hlavne keď - jak vidno - nemáš jasno čo ako zapojiť. Mne napríklad vyhovuje malá flexibilná 6vstupová zvukovka, fungujúca aj bez počítača jak mix.
Výhoda - pri nahrávaní mám samostatné kanály (USB mixy asi väčšinou posielajú 1 stereo stopu).
Nevýhoda - nenastavím nič okrem gainu jednotlivých vstupov...

hubert

Příspěvek od hubert » 08 říj 2015 13:30

Iste ze je to on. Co sa tyka malých pultov tak tam je kvalita od urcitej cenovej urovne porovnatelna a pulty AH z toho nijako nevycnievaju. Ano nájdu sa v lacnejsej kategorii aj vyslovene podpriemerne produkty, ale nieje tam nic co by tam nejako kvalitativne "zasvietilo" To co pise CMM pardon ZFarkas je len jeho zbozne zelanie zrejme. Kvalita zvukoviek vstavanych v pultoch je rovnako porovnatelna ci uz ide o 2/2 alebo viac kanalove zvukovky. Vysledný zvuk nahravky daleko viac ovplyvni preamp toho mixu a pripadne pouzitie EQ pri nábere. Zaujimavé by mohli byť nové pulty od Soundcraftu serie SI s priponou MT ktoré maju viackanálovú zvukovku obojsmerne, cize sa daju pouzit aj na mixdown cez preampy, EQ a kompresory...co moze byt pre niekoho zaujimave.Ale fyzicky to nemam odskusane, je to novinka ktora sa este nedistribuuje. Je to ale aj ina cenova kategoria.

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 08 říj 2015 14:44

Nemohu souhlasit s tím, že malé USB mixpulty Allen Heath ZED řady nevyčnívají z řady běžných malých mixů. Vyčnívají celkem jednoznačně, ale jen za určitých podmínek:

Vždy, když použiji kvalitní zdroj signálu, např. polyfonní vintage analogové syntezátory s otevřeným filtrem, tak s mixem AH ZED nepoznám, zda zvuk prochází mixem nebo zda je zapojen přímo do bedny, např. do sloupku Bose L1 nebo do JBL PRX aktivu na plný výkon. Samozřejmě s boxy typu LD System, Samson, Omnitronic apod to je jedno, protože jejich vlastní zkreslení a posuvy kmitočtové charakteristiky jsou vždy větší než na té nejhorší zvukovce nebo mixu. S mixy Yamaha MGxxXU (mám několik kusů kusy na zvučení expozic) nebo Behringer (mám jich asi šest na zvučení malých zasedaček), Mackie, Peavey, Kaifat, Samson a bohužel i RCF (ty nejlevnější řady mini mixů, otestovány - obratem vráceny) to poznám okamžitě, neboť signál už jen čistě po projití těmito mixy bez korekcí a bez efektů napřímo, dostane jiné, cizí zabarvení (zvlněná kmitočtová charakteristika) nebo ztratí část dynamiky, ztratí někdy i podstatnou část hlasitosti vyšších harmonických složek nebo spodních frekvencí. Kromě dalších pro mne nepochopitelných "špeků" jako velmi divná charakteristika HPF filtru u mixů Yamaha, která kromě ořezu frekvencí pod 80Hz současně i přidá něco nad tím, kolem 160 Hz, takže určité zdroje potom kromě toho, že přestanou basovat (což po této funkci požaduji) i začnou trochu dunět...

Co se týče USB nahrávání - převodníku analog to digital, nebo naopak přehrávání třeba wave z notebooku přes USB vstup - převodník digital to analog, tak kvalita mixů AH ZED mne svým přirozeným kmitočtovým podáním a zachováním jak původní hutnosti tak původního obsahu výšek bez nějakého cizího zabarvení naprosto vyhovuje. Zatímco Yamaha (včetně Steinberg), Behringer, Korg, Zoom a Tascam (a další, už ani nevím co všechno jsem testnul a hned to letělo pryč) USB převodníky mne v tomto směru vždy zklamaly - vždy po nahrání přes ně zněl původní signál trochu jinak, než jak zní normálně rovnou do bedny. S Allen Heath ZED jsem žádné takové posuny ve zvuku ani v jediném případě nezaznamenal.

Samozřejmě ale i mně se stalo, že veškeré laciné současné digitální zdroje, ať už levné mp3 playery, digitální samohrajky, workstationy, nové digitální grooveboxy apod., nebylo nakonec prakticky třeba jakkoliv řešit, přes co se nahrávají nebo pouštějí - u těchto jsem velmi brzy rychle pochopil, že platí, že už mají samy o sobě tak zmršený a tenký digitální zvuk, že snad už ani neexistuje mix nebo zvukovka, která by to dokázala zmrvit ještě více. Takže kdo má doma MOXF, M5O, PA600, Juno Di, GW, a mraky podobného plastu s wave ROM nebo VA s převodníky obdobné základní "kvality", rozhodně bych kvalitu zvukovky nebo mixu neřešil, protože tím se sice nenažene vůbec nic k dobru, ale ani absolutně nic nepokazí!

hubert

Příspěvek od hubert » 08 říj 2015 15:24

Len aby som sa zorientoval....takže aktívna bedna série PRX alebo BOSE L1 vygulené naplno a s pripojeným analógom sú referencia na základe ktorej tvrdíš to čo tvrdíš? Ak áno, nemám ďalšie otázky.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 říj 2015 18:18

kde sa tito ludia beru, ja to nechapem... jeden dostane ban a netrva dlho a je tu dalsi...

Odpovědět