USB zvuk (opět) za málo peněz.. :(

Interní a externí zvuková rozhraní
Settler

USB zvuk (opět) za málo peněz.. :(

Příspěvek od Settler » 01 dub 2009 16:58

Pro znameho vybiram reseni na obcasny record do zkusebny.. obecne nejakou takovou mensi zvukovku za malo penez, s co nejvetsi variabilitou.. ta ale samozrejme muze jit stranou, pokud by to melo byt na ukor kvality..
Procetl jsem samozrejme, kde co slo, presto sam nevim.. spise jde o to, ze ke spouste veci jsem nenasel nazory, co se osobnich zkusenosti tyce..

V podstate potrebuju USB zvukovku kde jsou vylozene nutne dva MIC vstupy a Phantom.. nic vic uz neni az tak akutni..

Co by pripadalo z aktualnich nabidek v uvahu ..
M-audio FastTrack PRO - o tehle veci nic moc nevim..
Lexicon OMEGASTUDIO - dle referenci snad vsude, jde o radu, kterou nebrat za zadnych okolnosti..
Tapco LINK.usb - osobne nevim, ale setkal jsem se ted s jednim malym Tapco mixem a moc nadseny jsem teda nebyl.. proste levny sunt..
Osobne jsem puvodne zajasal nad..
YAMAHA MW10C - tohle se mi jevilo jako idealni reseni, nicmene mam pocit, ze i zde na foru se mluvi o tom, ze dost sumi..

A ted babo rad.. dobra slova padaji na hlavu Edirolu UA-25, nebo napr. E-MU 0404.. E-MU uz z trhu ale pomalu mizi a obecne uz pak zase lezeme s cenou vys a vys.. :(

Nema nekdo nejaky tip, obecne potom hlavne osobni zkusenost napr. s tim M-Audiem apod..?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 01 dub 2009 17:01

ten Edirol UA-25 sa mi javi ako najlepsie riesenie...

kexik

Příspěvek od kexik » 01 dub 2009 17:06

fast track pro funguje dobre. este alesis IO2 si zabudol. btw pocul som nahravky z tapco linku a kvalita audia je dobra. cim som si nie isty je latencia ale ked chces len nahravat, na tom nezalezi

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 01 dub 2009 17:12

fast track pro, skvělá karta za ty peníze... my s ní jedeme na 3 ms buffer bez komplikací.. preampy jsou taky oukej...

Settler

Příspěvek od Settler » 01 dub 2009 17:22

No.. ciste o record nepujde.. znamy to chce co nejlevnejc, protoze jde zatim spise o fazi pokusu, aby si vyzkouseli, jak obecne takovyhle hrani funguje a sem tam neco verejne predvedli..

Abych to upresnil.. v projektu figuruji bici + dalsi hudebnik (strida kytaru, klavesy, apod.)
Doposud to resili tak, ze pokoutne neco nahrali do PC, nacez stopu potom pustili v normalnim prehravaci na notebooku, do cehoz se chytal bubenik.. ciste dle odposlechu uz se pak pridaval kytarista..
V podstate tedy klasicka PC stopa + bici + keyb/basa.. nic svetoborneho..

To, co ted zadaji je zarizeni, ktere bude schopno fungovat jako record masina pro ony prehravane stopy v PC, zaroven ale tedy na koncertech i jako zvukovka s vystupem, na kterem se ony sestrihane stopy budou prehravat.. proste interface, ktery nepotrebuje jedinou vec, a to hromadu vstupu a vystupu.. ony dva MIC s Phantomem postaci..

Muj osobni nazor je ten, ze treba za rok, po nejake praxi s podobnou zvukovkou jejich naroky polezou nahoru, prozatim se to hold ale snazej zplacat s co nejmensimi naklady no.. me osobne to (i kdyz uznavam, ze neni treba zas prehanet a zbytecne utracet) nejrozumenjsi neprijde, ale nevadi no.. sam jsem odbouravacem kompromisu za kazdou cenu, tzn. na mem miste bych se investic nezdrahal..

V kazdem pripade ale diky za odpovedi.. hlavne info co se tyce M-Audia pro me bylo zasadni.. preampy jsou u tehle levnych veci casto zasadni prusvih..

kexik

Příspěvek od kexik » 01 dub 2009 17:32

na take hranie tiez nepotrebujes nizku latenciu. nizka latencia je potrebna v dvoch pripadoch: 1 ked cez pc efektujes v realnom case 2 ked cez midi klaves hras z pc nejaky vsti resp iny virtualny nastroj
ked ti ide o halfplejbek trebars aj viacerych stop, pc to cele zacne prehravat s oneskorenim, zivi hraci sa pridaju proste k tomu co pocuju a je to. pokial ale trebars chces poslat spat spev do kompu a tam mu pridavat trebars chorus, vtedy potrebujes malu latenciu

Settler

Příspěvek od Settler » 01 dub 2009 17:35

jj.. to samozrejme vim.. na tyhle zvukovky se ptam proto, ze jsem v zivote v ruce zadnou podobnou nemel.. sam se hybu spise ve svere rekneme 8-10 in/out reseni..
V podstate jsem tedy celym tim svym dlouhym proslovem chtel rici, ze latence se urcite hodit bude, pac je vice nez pravdepodobne, ze obzvlaste ona basa by je lakala preefektovat..

Abych pravdu rekl, tak momentalne proklikavam net a Fast Track Pro vypada po vsech strankach fakt velmi dobre..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 dub 2009 17:44

Urcite nechces FireWire? Vim, ze ho nema kazdej kompl, ale radic stoji 2 stovky a pokud to nechces provozovat na X neznamych pocitacich, tak bys nemel narazit na problem. Kolem 6 tisic se prodava napr. Saffire LE, coz je dle ohlasu super zvukovka po vsech strankach, u me jen o prsa vyhrala Audiofire 4 :)

Settler

Příspěvek od Settler » 01 dub 2009 17:48

FireWire je vec, ktera bohuzel pada.. jako obcasny player bude slouzit i EEE a podobny maly potvory, ktere nejen, ze nemaj FireWire, bohuzel ani zadny NTB slot, do ktereho by radic sel strcit.. :(

safa
Profesionál

Re: USB zvuk (opět) za málo peněz.. :(

Příspěvek od safa » 01 dub 2009 19:44

Settler píše:A ted babo rad.. dobra slova padaji na hlavu Edirolu UA-25, nebo napr. E-MU 0404.. E-MU uz z trhu ale pomalu mizi a obecne uz pak zase lezeme s cenou vys a vys.. :(
... coze ? Co je to za blbost ze EMU z trhu pomalu mizi ?
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

nunu

Příspěvek od nunu » 01 dub 2009 19:55

:mrgreen:

To se povedlo -)))) Hehehehehhe, jsem si malem curnul do gati -)

Settler

Příspěvek od Settler » 01 dub 2009 20:07

Bavim se o E-MU 0404.. tu u nas nabizi stova 5 internetovych obchodu.. kde kdysi byvala, dneska uz neni.. tahle karta proste z trhu mizi.. ostatne je taky 5 let stara.. :roll:

kexik

Příspěvek od kexik » 01 dub 2009 20:30

hmm. ked do toho chcete strkat aj gitaru, tato novinka
http://www.thomann.de/gb/zoom_zfx_plugi ... ackage.htm
ma hi-z vstup s lampou a inak vsetko co potrebujes a stoji prdinec
a samozrejme line6 ux2, to je tiez maximalne optimalizovane na gitaru
btw k emu si pozri tracker pre, to je v podstate detto ako 0404 ale novsi geret
Naposledy upravil(a) kexik dne 01 dub 2009 20:35, celkem upraveno 1 x.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 01 dub 2009 20:34

Settler píše:Bavim se o E-MU 0404.. tu u nas nabizi stova 5 internetovych obchodu.. kde kdysi byvala, dneska uz neni.. tahle karta proste z trhu mizi.. ostatne je taky 5 let stara.. :roll:
... blbost, tahle karta se normalne dodava, nic nemizi. Jedonej rozdil je, ze konecne podejci z rad PC kramu zjistili, ze ceskej manual stoji dalsi naklady a ze k takhle sofistikovany karte obcas nekdo potrebuje nejakou uzivatelskou a technickou podporu ... a ze se jim to suma sumarum ve vysledku nevyplati prodavat za ceny jaky nasadili. Vsechny kramy z hudebni oblasti tuhle kartu maji a bez problemu dodavaji.

U nas viz zde: http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... edat/0404/
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Settler

Příspěvek od Settler » 02 dub 2009 15:00

Mno.. tak po dalsim klikani a studiu dostupneho zbozi jsem vyclenil dva favority, mezi kterymi se tak nejak nemuzu rozhodnout, pac nemam osobni zkusenost ani s jednim..

M-audio FastTrack PRO
vs.
E-MU 0404 USB

Nejake rady, doporuceni, cokoli.. mezi temito dvema kandidaty..?

Edirol jsem nakonec vyloucil kvuli cene.. nejak jsme zatim nediskutovali, ale chtel bych se jim vlezt do tech cca 5k.. jak jsem psal jiz drive - stejne jsem si prakticky jist, ze s nasledujicimi mesici naroky stoupnou a bude se resit neco vetsiho, drazsiho, tzn. prozatim bych radeji neutracel.. bude potreba trocha penez na nejaky ten mikrofon do zacatku apod..
Tapco jsem vyloucil po zkusenostech s jejich levnymi mixy, ktere designem a zrejme i navrhem doplnuji prave nabizene zvukove karty.. mix me docela zklamal..
Yamaha USB mix tedy padl taky, protoze i na dalsich forech a v dalsi spouste diskusi se lide shoduji na sumu, coz je mi uprimne lito.. ten by byl pro muj ucel naprosto perfektni..

Sam se ale mozna dle parametru priklanim spise k E-MU, protoze pokud se nemylim, FastTrack Pro je USB 1.0.. ne ze by to mel byt vylozene nejaky problem, ale preci jen je ta propustnost slaba.. nebude to nejak ovlivnovat i latence..? pokud vezmeme predpoklad prehravani stop z PC + do toho zive pres VST zminovana basa..?

Odpovědět