Zamrznutí PC-Saffire 6 USB

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
fikus

Zamrznutí PC-Saffire 6 USB

Příspěvek od fikus » 21 led 2015 10:14

Zdravim,
Mam tuto externí kartu a pár měsíců mi sloužila ku spokojenosti.
Včera mi však náhle zamrzl Reaper a to při pouhém otevření bez načtení projektu.PC jsem restaroval xkrát ale při otevření DAWu stále to samé.Jinak komp fungoval normálně,ale jak jsem otevřel Reaper totální zámrz.To co jsem zprvu bral jako problém OS se později ukázalo jako problém karty.Ten samý zámrz totiž nastal při pokusu pustit standardní Wav přes přehrávač.A zcela jasno jsem měl když jsem kartu odpojil a vše zas šlapalo bez problému.

Bohužel jsem neměl čas se zevrubně hrabat v kompu poněvadž jsem byl téměř na odchodu, a k PC se dostanu až zítra,ale co jsem v rychlosti mrknul na kartu vlastností saffirky,tak tam bylo vše v pořádku"zařízení pracuje správně"

Nesetkal se někdo s podobným problémem? předem díky.

fikus

Re: Zamrznutí PC-Saffire 6 USB

Příspěvek od fikus » 22 led 2015 09:30

Co nikdo nic?
Začínám se obávat nejhoršího,že jde zvukovka do kopru.Páč mi komp již zamrzá i bez audio aplikací,tak jsem ji odpojil.
V PC jsem projel vše co se týče zvukovky a nikde neni vidět problém.

fikus

Příspěvek od fikus » 22 led 2015 13:09

Jsem ji hodil do jiného USBčka a funguje.Že by byla poškozená USB sběrnice? Je na to nějakej sw na otestování?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 led 2015 13:52

Neviem aky windows tam mas .. ale sare windowsi mali taku vlastnost , ze si vedeli zapamatat len urcity pocet USB zariadeni na konkretnom porte .. a dalsie uz neprimali .. ked sa zariadenie strcilo do vedlajsieho portu , tak normalne fungovalo ..

klingáč

Příspěvek od klingáč » 22 led 2015 14:01

Pytkin: a dalo sa to niekde pozrieť resp. vymazať zoznam jednotlivých zariadení na portoch USB? Tiež si pamätám z minulosti taký problém..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 led 2015 14:21

klingac : na to som neprisiel .. ze by sa to dalo dako zresetovat , alebo co .. mam pocit , ze kedysi sme sa tu o tom bavili na fore ..

i ked tu to vyzera mozno na iny problem , lebo to co popisujem , tak tam neslo pridat na USB nove zariadenie .. tie zariadenia , ktore uz na tom porte fungovali , tak tie fungovali aj nadalej .. len nove nechcelo zobrat ..

klingáč

Příspěvek od klingáč » 22 led 2015 18:49

Pytkin: hej, toto je asi iný problém. Mňa len napadlo, že som tiež niekedy mal podobný problém voľakedy. Možno by to šlo niekde v registroch zmazať/editovať, nejaký reg edit.. Voľakedy za čias win98 som sa v tom vedel celkom slušne hrabať a nastavovať..

fikus

Příspěvek od fikus » 23 led 2015 10:11

No moc chytrej z toho nejsem.Mam tam Win 7 64bit.Deska má asi 6 usb portů plus jeden 3.0.Zvukárnu jsem měl strčenou do 2.0 usb portu.Přehodil do vedlejšího a začla fungovat bez zamrzání pc.Je možné že se oddělal?Neumím si to teda nějak představit...ve správci zařízení všechny porty ok.Tak nevím.

Mam obavy,aby mi postupně takto neodešly všechny porty. :roll:

klingáč

Příspěvek od klingáč » 23 led 2015 12:59

fikus: no na jednom starom NTB mi takto postupne "odchádzali" USB porty. Boli tam 4 x USB 2.0. Nevedel som si rady, tiež v správcovi zariadení nebola žiadna chyba. Nešla ani USB myška, ani USB kľúč ani nič... Po čase som preinštaloval win XP a čuduj sa svete, všetky 4 šli.

fikus

Příspěvek od fikus » 23 led 2015 17:21

Tak že asi něco ohledně ovladačů MB.Zkusim do toho"nefunkčního"portu strčit třebas flashku a uvidim.

Odpovědět