Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
Hochmann
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2022 09:47

Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Příspěvek od Hochmann »

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, která z těchto zvukových karet má lepší zvuk?
Nemyslím teoreticky (specifikace převodníků), ale zda někdo poslouchal Apollo řada X vs RME (poslední generace, zvukovky od RME max 5 let zpátky). A jaký z toho má dojem?
Prosím, nechci porovnávat výbavu - každá má své výhody a nevýhody.

Neměl jsem možnost slyšet tyto dvě karty - postavit je vedle sebe na svoje bedny. Ale porovnávali jsem je ve studiu u známého: X6 a Babyface Pro.

Babyface Pro se nám zdálo konkrétnější zvuk (jakoby blíž k posluchači), věrnější(očekávané) barvy, na první poslech bez "wow efektu".
Apollo X6 se nám zdálo: jakoby "navoněné, větší prostory, pocit air, v něčem waw efekt. Ale po A/B přepínání bylo patrné méně přesné basy 100-300Hz, více sykavek a příjemný vzdušný, sametový zdvih od 3kHz nahoru.

Díky za názor.

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Příspěvek od biscuit »

můj názor je, že by sis měl obě zvukovky někde objednat případně zapůjčit, porovnat si je a tu méně vyhovující vrátit. doba to umožňuje, tak proč toho nevyužít a zabíhat místo toho do hifistických diskuzí o pocitech (to nemyslím nějak pejorativně, ale tyhle věci si každej musí řešit sám, skupinově to imho nefunguje).

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Příspěvek od Fractal »

Pokud myslíš zvuk D/A převodníků, tedy přehrávání, tak pochybuju že tam bude slyšitelný rozdíl. Pokud jste ale při A/B testu rozdíl opravdu slyšeli ve více lidech, tak kde je problém?

Stabilita a latence je prakticky nedostižná u RME. Já bych se právě spíše rozhodoval podle těch ostatních featur, než podle zvuku. A hlavně, nejdůležitější ze všeho je způsob/cíl použití.

Osobně bych volil RME z důvodu čistě prozaického: vyhnutí se tak dalšímu závalu pluginů.

Hochmann
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2022 09:47

Re: Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Příspěvek od Hochmann »

Děkuji, za názory. Zní to logicky, všechno co píšete.
Latence u ApolloX byla srovnatelná s RME. Nic nepraskalo, nic nepadalo (Win11, TB4 na desce, kabel TB3 od Apple), smekám před novým Apollem!
Nejvíce mě zaujala věta: " vyhnutí se dalšímu závalu pluginů". Tomu rozumím, protože mám NI Komplette Ult a další pluginy už ne - pouze API do Unison - ten bych využil (v budoucnosti nahradil HW pre od API).

Ale zpět ke zvuku.
Při A/B testu byl slyšet rozdíl. Stručně:
Říkali jsme si, že ApolloX má více basů, více výšek. Ale čitelnější basy byly RME, u ApolloX byly slyšet u vokálů sykavky (tam kde jsem je nikdy před tím nevnímal, na Apollo vylezly) ženské vokály byly jakoby výš, tenčí, ve větší prostoru. U RME byl zvuk celkově hrubší, více u ksichtu.
Překvapuje mě ten rozdíl.
Příjemná navoněnost vs střídmost.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Příspěvek od pavlii »

Já bych volil subjektivně, co je mi bližší.

P.

Hochmann
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2022 09:47

Re: Zvuk Apollo Twin X nebo Babaface PRO FS

Příspěvek od Hochmann »

Apollo X se mi lépe ovládá, ergonomie tlačítek je příjemná, Console logická, více se líbí vzhledově a jak je postavený jako tank. Unison je také velmi použitelný. Latence stejná. Stabilita na Win11 jako s RME. Takže díky chlapi!

Odpovědět