Zvuková karta Hercules 16/12 FW

Interní a externí zvuková rozhraní
Nick

Příspěvek od Nick » 03 lis 2004 14:01

Hele, já mám rád taky tlustý, kulatý, teplý ženský zadky :lol: Ale už jsem měl v compu kartu od MOTU - za třetinu běžný ceny, protože 3 majitelům přede mnou nechodila tak jak by měla (problémy s kompatibilitou). U mě chodila bez problémů. Reklamoval jsem dvakrát Deltu 1010 od M-audia, takže mě těžko někdo může napadnout z toho, že bych někomu nadržoval :wink: . Prostě mi bez problémů chodí karta od Herculesu. Je to pro Tebe těžký přijmout? :) Nejdřív mi někoho, kdo s ní má problém - ne z vlastní hlouposti ukaž nebo si ji prostě vyzkoušej sám a pak tu tlač dle libosti :P Má smysl tu dokazovat, v životě jsem ji neviděl ale mám svůj názor? :?:

fova

Příspěvek od fova » 04 lis 2004 16:21

Cetl jsem na zahranicnim foru nazor nejakyho cloveka, ktery si toho Herculese koupil a je vcelku zvukove spokojen, ale stezuje si na nestabilni drivery. Doufa, ze firma se pochlapi a uvolni nove verze.

Ja bych z toho zarizeni mel obavy, protoze je to od firmy, ktera se sice snazila prosadit v homerecordingu pomoci ISIS, ale nejak se jim to nepodarilo. Zatim byli orientovani spise na bezne spotrebitele, na hry a na poslech muziky.

Nick me nemuze obvinit se zaujatosti - mam doma Guillemot Maxi Sound Fortissimo. Kupoval jsem to pro musicmaking v dobe, kdy jsem tomu jeste moc nerozumel. Je to zvukove slusna karta, ale orientovana spise na 3D hry.
Radsi bych vsadil na neco osvedceneho.

kexik

Příspěvek od kexik » 04 lis 2004 16:54

myzlim nick ze sa na teba vykaslem. na co som chcel upozornit som upozornil, herkules si nekupim a teba nepresvedcim. punktum.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 lis 2004 00:20

Ja by som tiez do takej karty nesiel .. Ked to je od firmy co robila MAXI a ISIS ..

Nick

Příspěvek od Nick » 05 lis 2004 03:13

Jo, na nestabilní drivery si mohli předchozí majitelé MOTU stěžovat taky. Jestli jste si všimli, tak M-audio taky vyrábí low-end pro hráče games :wink: . To jsi Kexik špatně pochopil, že Tě chci přesvědčit abys cokoliv kupoval. Já Ti jen chci ukázat, že plácáš o tom, o čem zhola nic nevíš :? . Kde berete proboha tu sílu plácat o něčem, cos jste nikdy neviděli ani neslyšeli? Tohle je forum o "Zvuk na PC / Mac", potažmo o kartě Hercules 16/12 FW. Ne snad o ničem :shock: . Nebo mě chcete přesvědčit o opaku? Na zahraničních forech opravdu nebývá zvykem, aby někdo plácal o něčem co nikdy neviděl. Gratuluju, slavíte úspěch, jste jedineční :shock: Nebo je to jen specifikum zaprděné české či slovenské povahy? :idea:

Nick

Hercules 16/12 FW

Příspěvek od Nick » 05 lis 2004 04:48

Mimochodem, ke kartě je přiložena plná verze softwaru Steinberg Cubase LE a Ableton Live Special Edition což má své výhody :lol: Dále jsou v bundle demo verze Cakewalk Sonar™ 3 a Project 5, což je mi k ničemu ale budiž :wink:

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 05 lis 2004 07:31

Nick: mel jsem par let ISIS a reknu k tomu jen to, ze vyrobci se na ni uplne z hlediska driveru vykaslali (udelali akorat jednu novou verzi s ASIO2 ovladacema, ktery nesly normalnimu cloveku nainstalovat - viz to, co psal PM - takze byly k nicemu). Mohls ji pouzivat jen ve Win9x nebo Me. Pro novejsi systemy se nikdo neobtezoval napsat novy ovladace z duvodu, ze Win2k a WinXP nepodporujou tenhle druh hardwaru (jak uz psal kexik). Takova blbost.
Na jejich strankach o ISISu bylo asi rok napsany, ze ugrady budou soon. Pak uz jim to asi bylo blby, tak ty stranky zrusili.

Tohle jsou pro me duvody proc bych firme Guillemot neveril.
Rad se ale necham presvedcit, ze se ta firma zmenila, protoze Hercules 16/12 FW vypada celkem pekne.

Nick: u ISISu bylo taky asi pet CDcek s podobnejma programama (orezanej Logic, Acid atd...)

MMtm

Příspěvek od MMtm » 05 lis 2004 07:46

nick: se nečil! Věřim že si spokojenej. Tenhle post jsem založil abych si udělal nějakou představu o tý věci a stalo se. Na ty drivery bych si dal veeeelkýýýýho bacha. Ale to že k tomu dostaneš LE a Special Edition nějakýho softu ještě neznamená, že to Číňani nelisujou jak Ba?a cvičky. Je to jako když si koupíš noviny a vysypou se ti z toho 2-3 kila reklamních kravin.

kexik: "...miluju tlustej, teplej a kulatej zenskej zadek..." - si děláš prdel ?
------------------------------------------------------
...miluju tlustej, teplej a kulatej párek s hočicí...
nebo ještě líp
...Fuck art, let´s fuck...

kexik

Příspěvek od kexik » 05 lis 2004 09:58

MMtm píše:.

...miluju tlustej, teplej a kulatej párek s hočicí...
to by tiez mohlo byt :) akurat je tu dakto s nickom parek a zjavne je to male, tak aby ma dakto nepodozrieval z homosexualnych sklonov :)

Nick

Příspěvek od Nick » 05 lis 2004 12:12

To si piš, že to "Číňani lisujou jak Ba?a cvičky". Otázkou je co nelisujou :lol: Ale na druhou stranu, ten co mu nelisujou už zkrachoval :? Víš v Asii se dělá všechno: M-audio, Access, MOTU, Roland, Yamaha, Korg, Sony,... prostě all :? . Mě osobně přiložené plné verze SW oslovili a myslím, že mohou být řešením pro lidi, kteří používají crack SW. Samozřejmě demo SW je na nic. Ale představ si, že někdo myslí na zákazníky z chudý východo-evropský zemičky s připojením přes pevnou, kteří jsou cenovými otroky jedné nejmenované žluté telekomunikační firmy :roll: Pokud Tě tedy neoslovil přiložený SW, tak FireWire kabel o délce 5 metrů Tě určitě dostane :lol: PS.: Chystám testík na více počítačích, dám vědět výsledky :idea:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2004 01:56

Nick : Ja som nepovedal , ze ta karta je zla .. Len som povedal ze by som do nej nesiel .. To mas to iste s procesormi .. Cely zivot robim INTEL .. Som spokojny .. Nemam dovod robit pokusy s AMD .. Tak isto Zvukovky .. Cely zivot robim RME a Maudio .. Som spokojny .. Nemam dovod robit ine .. atd ..

Nick

další zkušenosti

Příspěvek od Nick » 08 lis 2004 15:30

Takže shrnutí posledních zkušeností. ASIO drivery jsou tak rychlý, že byste nevěřili - běžná latence při přehrávání VST instrumentů je 1ms při 44,1 kHz :lol: . Mikrofonní a nástrojový vstup s NEUTRIK konektory je dokonalý, o nic vstupní signál neobohacuje a zní :D :D :D . Testováno na třech počítačích (Win2000, XP) bez problémů, kámošovi s OS X běhá na MACu taky skvěle :idea: Pokud zvažujete externí zvukovou kartu, určitě doporučuju vyzkoušet 8)

Viki

Hercules

Příspěvek od Viki » 07 bře 2006 13:11

Tak jak tak koukám,plně souhlasím s posledním názorem a hlavně zkušenostmi.Měl jsem ISIS,měl jsem Hercules Fortissimo a na nic (Možná ty ovladače pod 98-ME) jsem si ztěžovat nemohl.Když nemám peníze,musím kompromisovat ale v tomhle případě to myslím kompromis není.Kdybych měl zbytečnejch 17tis.,tak si ji koupím už z toho důvodu 8mi vstupů a vůbec všeho co nabízí.Každá firma se vyvíjí a kupte do 20tis. něco lepšího?,Midiman by to asi těžko byl,i když hardvarově taky slušně vyhlíží.Jen bych si opravdu počkal,až to bude trošku levnější stejně jako tenkrát ISIS :P .

Odpovědět