Zvuková karta VS Lednička

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
James L.

Zvuková karta VS Lednička

Příspěvek od James L. » 08 říj 2010 23:21

Zdravím vás všechny

Můj problém s externí zvukovou kartou měl ještě dohru.
pc/zvukova-karta-bezi-zvuk-se-vypina-t13472.html

Dnes, tj. 8.10 jsem zjistil, že tyhle problémy způsobuje vypínání a zapínání ledničky v kuchyni. Ano, myslim to vážně. :D
Zjistil jsem to, když jsme si dneska udělal v bytě průvan a nechal jsem otevřené dveře do kuchyně. Karta vždycky dropla v momentě, kdy se zapla nebo vypla lednička. Na té samé straně zdi mám ještě jednu zásuvku, tak jsem do ní přepojil vše. Stále to dropoutovalo, takže jsem se rozhodl, přestavět pokoj a zapojit vše do zásuvek na druhé straně (jiná větev kabelů). Karta nedropla ani jednou a já jsem jásal. :D

Zajímalo by mne, jak je (sakra) možné, že lednička dropovala mojí zvukovku, když jí napájim přez USB? To tyhle "zkraty" šly přez notebook až do zvukovky?
Je možné, že to může poškodit věci zapojené do těhle zásuvek? Přemýšlel jsem, že si za dvě stovky koupím zdroj ke zvukovce, aby tolik "nevysávala" noťas.

Prosím, vyjádřete se k tomu.

jackies

Re: Zvuková karta VS Lednička

Příspěvek od jackies » 08 říj 2010 23:39

Jo, to se někdy stává.
Mě takhle mutilo zvukovku když se zapnul bublifuk.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 09 říj 2010 00:18

Zvukovka vs. Lednička .... to zní jako Predator vs. Alien :D :D :D
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

James L.

Příspěvek od James L. » 09 říj 2010 00:24

a.tom.x píše:Zvukovka vs. Lednička .... to zní jako Predator vs. Alien :D :D :D
No než jsem na to přišel, tak to skoro mohlo být Zvukovka VS Zeď. :D

Saly

Příspěvek od Saly » 11 říj 2010 09:10

Jojo, nic neobvykleho to rozhodne neni, ted jsem zrovna resil se znamym rany do repraku pri zapnuti vodarny. Motory pri zapinani delaji slusny proudovy razy, ktery zpusobi vykyv napeti v siti a neco se s tim holt nevyporada. Kdyz jsem jeste bydlel u rodicu tak mi pri zapnutym cerpadle behali po televizi bily linky. Ted jsem v novym baraku delal celou elektriku novou a rozdelil jsem tri faze na tri zasuvkovy okruhy, kdy na jednom je cela technicka cast, jako bojler, vodarna, obehovy cerpadlo, plynovy kotel atd, na druhym spotrebice v kuchyni a na tretim mam obytnou cast a svetla. Naprosta spokojenost, zadny ruseni nebo problemy typu zapnu flexu - pobliknou svetla. Ovsem malokdy se to da samozrejme resit takhle a pak prijdou na radu autotrafa, upeesky apod. Uz se to tu taky parkrat resilo. Je to tezkej vopruz.

Maroparo

Příspěvek od Maroparo » 09 bře 2014 13:00

Ano, je to přesně jak říká Saly. Je to způsobeno tím, že kuchyňský spotřebič, (v tvém případě lednička) je špatně odrušený od síťě. Tzn. správně by měl být na přívodu ledničky odrušovací kondenzátor, pro vyhlazení těch rázů (neboli špiček), které vyvolává spuštění motoru. Nejideálnější řešení je tedy to, co psal Saly, rozdělit barák na vícero fází a je po starostech. Jednak se jednotlivá fáze nebude tolik zatěžovat, a zátěž bude hezky rozložená do tří fází, a jednak to nebude dělat "bordel". :D

BlackDog

Příspěvek od BlackDog » 01 dub 2014 18:57

mám tu to stejný, v baráku ve kterým bydlím, jakmile někdo i zapne světlo tak mi to občas mutne zvukovku a občas bedny už dostaly lupanec...třeba prát prádlo a dělat muziku je pro mě tabu, jinak přijdu o nervy i o bedny:)

Odpovědět