aktualny mainstream trance bassline zvuk

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
badkick

aktualny mainstream trance bassline zvuk

Příspěvek od badkick » 25 črc 2011 22:13

cawte,
ako podla vas najlepsie nakrutit moderny mainstreamovy trance bassline zvuk?
niekde som pocul, ze vhodny vzorec je 2x sawtooth OSC (jeden o oktávu podladený), potom okorenit troskou delayiu a EQ.
Dik za nazor ;-)

Cyril

Re: aktualny mainstream trance bassline zvuk

Příspěvek od Cyril » 25 črc 2011 22:17

Delay na basu?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 črc 2011 22:24

Kefalin, a co vy si vlastne predstavujete pod pojmom "mainstreamovy trance bassline zvuk" ?? Co tak nejaka ukazka (youtube)? Ale delay na basu to je dost blbost imho:)

badkick

Příspěvek od badkick » 25 črc 2011 22:57

dendy píše: Ale delay na basu to je dost blbost imho:)
praveze vazne, fakt som to cital na viacerych forach, delay je zakladom trancu (aj na bassilne) :-)

myslim proste nejaky mainstreamovy diskothek supersaw trancik. ja praveze neviem, co teraz bezi.
tu dam moje narychlo zrobene 2 ukazky aj s roznymi basslinami:
ukazkaA ukazkaB ide mi prave o lepsi sound toho basslinu :-) ci ma byt skor pevnejsi alebo "rozplizly". alebo tak

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 črc 2011 08:37

co sa tyka mna rozhodne ukazka A

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 26 črc 2011 12:11

Pozri si par tutorialov na FL Studio na youtube, hladaj "Trance bassline", "MaryPoppinsMusic", nechaj sa inspirovat.

Trance basy su vacsinou zlozene z viac vrstiev, sub ( sinus, alebo nejaka zafiltrovana pila ), mid, kde
mozes pouzit prave ten saw ( videl som aj 2 saw-y, kazdy mierne detunovany ) a hi, kde hra ta rytmicka cast basy.
Ale samozrejme sa to neda generalizovat. Tie delay-e sa potom prave davaju na tie vrchne alebo stredne "basy".

Je to ale hrozna alchymia, na ktorej to ale bohuzial v tomto hudobnom style cele stoji a pada.
Podla vlastnych skusenosti - priprav si aspon 15.000 na slusne monitory, na ktorych budes tie basy pocut.

V Tvojich ukazkach mi ta basa znie ako davno mrtvy "digdug" sampel, myslim, ze tento zvuk to uz ma za sebou. A mozno nie, ktovie ...

BTW mna by skor zaujimalo, ako je spravena basa tohoto:

http://www.youtube.com/watch?v=zqlrGzXJ ... re=related

Pridu mi to ako dve basy v stereu mierne posunute spolu s nejakym "drevenym" zvukom.

badkick

Příspěvek od badkick » 26 črc 2011 12:28

dusanmsk píše:V Tvojich ukazkach mi ta basa znie ako davno mrtvy "digdug" sampel, myslim, ze tento zvuk to uz ma za sebou. A mozno nie, ktovie ...
dík za info. takze vrstvit, vrstvit a vrstvit. ja som nevrstvil zatial :-)
skusim sa s tym vyhrat :-)
takze SUB bass SINUS a horny bass SAWTOOTH (2x) - pricom sa vacsinou stredaju tony 2 oktáv - napr. E2 a E3 + trosku delayu.
btw. hento moje nebol sample "digdug" :-) to bol nejaky klasicky trance sound v minulosti? - nepoznam totiz, ale henten bassline nie je sampel, to som len tak pokusne nakrutil, aby to ako-tak znelo. Nemam prehlad o aktualnych veciach:-)
myslim, ze sampel sa na basu az tak moc nehodi (narozdiel od bicich) - bol by asi vyrazny mickey mouse efekt (ak by to nebol multisampel). teda ak by som nahodou nexcel pouzit nejaku hotovu dlhsiu rytmicku frazu (loop).
Naposledy upravil(a) badkick dne 26 črc 2011 12:40, celkem upraveno 1 x.

badkick

Příspěvek od badkick » 26 črc 2011 12:39

dendy píše:co sa tyka mna rozhodne ukazka A
dik na nazor:-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 črc 2011 12:47

to marypoppins je aktualny mainstream trance sound ? tak potom myslim uplne klucove je co najviac to sprasit kompresorami, limiterami, sidechain kopresiou -vsetko skomprimovat este o nieco viac nez cloveku pride ze to uz je 'prilis' :-)))

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 26 črc 2011 12:48

badkick píše:
dusanmsk píše:V Tvojich ukazkach mi ta basa znie ako davno mrtvy "digdug" sampel, myslim, ze tento zvuk to uz ma za sebou. A mozno nie, ktovie ...
Neber to ako dogma, pouzivaj usi, ale myslim, ze vrstvenie ( s rozumnym pouzitim eq aby sa to nebilo ) je dobra cesta

btw. hento moje nebol sample "digdug" :-) to bol nejaky klasicky trance sound v minulosti? - nepoznam totiz, ale henten bassline nie je sampel, to som len tak pokusne nakrutil, aby to ako-tak znelo. Nemam prehlad o aktualnych veciach:-)
myslim, ze sampel sa na basu az tak moc nehodi (narozdiel od bicich) - bol by asi vyrazny mickey mouse efekt (ak by to nebol multisampel). teda ak by som nahodou nexcel pouzit nejaku hotovu dlhsiu rytmicku frazu (loop).
Ja si ten zvuk pamatam ako sampel zo Sample Trackeru na ZX Spectrum ( http://www.youtube.com/watch?v=JWbIv_bMyBQ ), tusim aj v casoch fast trackeru som sa s nim stretol. Logicky ze sampel nepouzivas, pouzil som nespravny vyraz. Lepsie bolo pouzit "dig-dug zvuk".

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 črc 2011 12:51

badkick: z toho co som pocuval chvilku na tom marypoppinsmusic tak kludne mozes pouzit ako zaklad tie saw co si popisoval, len obalku filtru nedavaj taku vyraznu ale uplne minimalnu, hodne to zafiltruj ... daj iba jednoduchu basu na medzidobu medzi kopak (cize ziadne zlozitejsie melodie) - dlhy ton a potom ju daj vyrazne komprimovta kompresorom s tym ze ho budes sidechainovat kopakom .. vlastne mozes na vsetko hodit sidechain kompresor ktory budes triggerovat kopakom ... a budes mat presne tento zvuk.. hlavne VELA VELA kompresie a limitacie ... dynamika vyzera ze je v sucasnom mainstream trance neziaduca :)

badkick

Příspěvek od badkick » 26 črc 2011 13:35

dusanmsk píše:
badkick píše:
Neber to ako dogma, pouzivaj usi, ale myslim, ze vrstvenie ( s rozumnym pouzitim eq aby sa to nebilo ) je dobra cesta
oki :-) nieco popocuvam, potom sa s tym pohram :-).
Naposledy upravil(a) badkick dne 26 črc 2011 13:38, celkem upraveno 1 x.

badkick

Příspěvek od badkick » 26 črc 2011 13:37

dendy píše:a budes mat presne tento zvuk.. hlavne VELA VELA kompresie a limitacie ... dynamika vyzera ze je v sucasnom mainstream trance neziaduca :)
:-) LOL
takze to treba skomprivovat tak, ze to bude pumpovat aj bez basslinu :-)
a to len taky bassline ze
K-B-K-B-K-B-K-B- ?
K-kick
B- bass
a neni to az moc jednoduche? :-)

dano

Příspěvek od dano » 26 črc 2011 13:49

to je inak zaklad pre vlastnu tvorbu - zistit ako to robi vacsina. dobre na to ides...

badkick

Příspěvek od badkick » 26 črc 2011 13:59

heh. jasan, ale s drobnou zmenou - nie ako to robi vacsina, ale ako to robia tí najlepsi :-).
mne sa paci aj stary sound (stare zvuky) a ine styly, ale preco sa nenaucit nieco nove.

Odpovědět