Akustické bicí - samply

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Atoss

Akustické bicí - samply

Příspěvek od Atoss » 13 kvě 2009 15:03

Ahoj všem,

dají se někde sehnat pěkné zvuky akustických bicích, se kterými by pak člověk mohl nakrmil např. Battery? Pokud by se daly sehnat nasamplované bicí v tom smyslu, že každý buben by měl víc samplů (od tichého uhození, až po pořádné třísknutí - tzv. Mapping), tím líp :) .

Předem dík
Atoss

Pytkin
Moderátor

Re: Akustické bicí - samply

Příspěvek od Pytkin » 13 kvě 2009 15:49

tie 2 DVDcka , co su k battery , sa ti nepacia ?

delay

Příspěvek od delay » 13 kvě 2009 19:31

Tak z otázky jde jasně poznat, že tady se o případný nákup nejedná. Existuje spousta free samplů a bank a není problém tím krmit Battery. Mapping podle mě není to co popisuješ, to si asi pleteš s dynamikou, mapování je o tom jak si samply přiřadíš k jednotlivým padům - tedy jakou jim dáš notu. těžko seženeš free samply stejně znějících bubnů s různým úhozem, můžeš to dohnat dynamikou (různé velocity jednotlivých úderů) anebo si přímo editovat buňky v Battery - použiješ stejnej sampl do více cells a v každém uděláš trochu jinej attack, release apod. Snad ti to pomůže.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 14 kvě 2009 00:07

NS kit7 je reseni. Je to velkej akustickej kit primo do battery a je free!
Teda doufam ze to jeste plati....
Prostuduj zde:
http://www.naturalstudio.co.uk/sampled.html

c9000

Příspěvek od c9000 » 14 kvě 2009 09:46

Moje metoda je rozstříhat si nasamplovanou bicí smyčku, výborný sou na to funky soulový věci z USA 70tých let ale hotovejch smyček se na netu válí tuny, pak to rozchoopuješ a přiřadíš na pady, výhoda je že to zní realněji než bicí sada. A pak hodně pomáhá vrstvení, hlavně u virblu.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 14 kvě 2009 09:54

c9000 píše:Moje metoda je rozstříhat si nasamplovanou bicí smyčku, výborný sou na to funky soulový věci z USA 70tých let ale hotovejch smyček se na netu válí tuny, pak to rozchoopuješ a přiřadíš na pady, výhoda je že to zní realněji než bicí sada. A pak hodně pomáhá vrstvení, hlavně u virblu.
Nevýhodou ale je, že žádnej ze samplů nemáš samotnej, vždy bude kopák spojenej s hihatkou, stejně tak virbl atd. Tahle metoda nejde použít vždycky. Já ji používám te´d spíš zřídka a maximálně k rychlé aranži. Vezmu smyčku která mi dobře pasuje do melodie, udělám slajdy, ale ve finále se snažím bicí přelepit něčím původním, většinou si skladba řekne co a jak...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 kvě 2009 10:05

dalsia nevyhoda je , ze nemas vrstvy .. nemas udery lavou a pravou rukou . nemas dynamicke urovne .. nemas flamy , rantel a ine variacie .. je to len staticky sampel ..

c9000

Příspěvek od c9000 » 14 kvě 2009 11:25

No dynamika a ostatní je daná v tom samplu, když ho rozchoopuju tak samozřejmě upravítmAtack a Decay, popřípadě ořez atd., přidám stereo a ve výsledku to hraje hezky. Dost tučný bicí se vyskytujou v HIPHop drumsample CD's ale jak kdy., Docela pěknej popis tvorby bicích tu měl Amorphine.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 kvě 2009 11:28

no ale na bubon ked udries silno a slabo , tak je to iny zvuk .. z jedneho samplu ten zvuk bude rovnaky .. mozes na neho dat samozrejme daky filter a pohrat sa s tym .. ale naco to robit , ked mozes pouzit realny zvuk ..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 kvě 2009 11:39

atos: zkus soundfonty, najdou se tam i dobre znejici kousky. Nejsem si ted jistej, jestli soundfont jde naimportovat do battery, ale urcite najdes nejakej tool, kterej to bud umi zkonvertovat, nebo ze soundontu vytahnout wavy. http://soundfonts.homemusician.net/drum ... oundfonts/

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 kvě 2009 11:44

ja hlavne nerozumiem tomu preco nepouzije tie dvdcka co su k battery .. tam su slusne banky ..

Ak ma battery kupene , tak ich ma k tomu .. Ak battery ukradol , tak preco neukradne aj banky ?

delay

Příspěvek od delay » 14 kvě 2009 11:44

Pytkin píše:ja hlavne nerozumiem tomu preco nepouzije tie dvdcka co su k battery .. tam su slusne banky ..
Ak ma battery kupene , tak ich ma k tomu .. Ak battery ukradol , tak preco neukradne aj banky ?
:lol:

Atoss

Příspěvek od Atoss » 14 kvě 2009 16:36

Díky za reakce,

na ten NS Kit7 se podívám a zkusím mrknout i na ten tip ohledně soundfontů.
To: Pytkin: K Battery jsou banky to je fakt. Jenže jen malou část z toho tvoří akustické kity - Synthetic, Electronic, Special kits apod. jsou mi k ničemu. Navíc ne všechny akustické kity z nabídky se mi ale líbí. Prostě jsem hledal ještě nějakou jinou alternativu:-).

Odpovědět