Bicí k filmové hudbě

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
chupacabra

Bicí k filmové hudbě

Příspěvek od chupacabra » 04 lis 2006 13:50

Hledám nejlepší program na bicí pro specifický druh filmové hudby (film score?). Rozhodně to nebudu popisovat, nejsem blázen, takže ukázka vydá za všechna slova. Nutno podotknout, že tato ukázka je nahrávaná z internetového traileru na film Apocalyptico od Mela Gibsona. Tuhle ukázku jsem vybral proto, že když jsem jí slyšel v kině s THX zvukem a v good kvalitě (Village Cinemas Anděl), tak mě to opravdu zaujalo a říkal jsem si, že díky těm bicím, je ten trailer o mnoho lepší než ty ostatní co tam promítali. Jistě, podobná hudba používající těžké koto drumy a mezitím linku s lehčími a rychlejšími paterny je používáná u akčních věcí maximálně často. V tomto případě je to také klasická ukázka, tempo (zkracování taktů) se zrychluje, trailer tedy neustále graduje.

Nejde o to, z čeho ta skladba je, nebo jak jí rozpitvávám pro názornou ukázku, ale o to, že bych moc potřeboval poradit SW v kterém budu schopen dosáhnout podobného zvuku a pochopitelně musí mít minimálně ty nástroje, použité v ukázce. Bohužel bych nerad, aby mi to zabíralo na disku příliš mnoho. Takový Spectrasonics Stylus RMX nebo EWQL Stormdrum, to je sice přesně to, co potřebuji, ale pro mě je to opravdu moc velké a rád bych tu dostal radu na nějaké, třeba i lepší alternativy od jiných výrobců. Nechci ale úplně nějakou pár megovou syntetiku.

Mel Gibson's Apocalyptico Trailer (kvalita je mizerná) - Apoc.mp3

(První verze dotazu ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 04 lis 2006 16:10

Je nejaky problem v pouziti sampleru a odpovidajicich samplu ? (tympany, taiko, ...?)
BTW film score je nazev pro jakoukoliv instrumentalni filmovou hudbu

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 06 lis 2006 09:09

Kermitak: problém je v tom, že to tak nechci, tak si dokážu poradit taky...chtěl jsem doporučení, nějaké alternativy k mnou vyjmenovaným softům...ty softy co jsem napsal, nejsou pochopitelně jen na filmovou hudbu, ale jsou v nich presety, zrovna ve Stylusu je právě jeden s názvem Film score nebo tak podobně. To znamená, že jsou tam ty zvuky které chci a je tam tedy také preset, ze kterého můžu vypozorovat skladby paternů...zkrátka nechci se s*at se samplerem a programovat mu svoje vlastní rytmy, to mě prostě nebaví...

Vey

Příspěvek od Vey » 06 lis 2006 09:31

OT:
Ja bych taky chtel mit vsechno hned hotovy ... ;)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 06 lis 2006 09:48

Na percussich záleží u Hollywood clasiky hodně. Mrkni třeba na Percussion adventure ;-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 lis 2006 11:36

2Poklop: Percussive adventures. Na Sounds Online maj ve vyprodeji prvni radu v Akkai formatu za 20$. Koupil jsem si je a je to fakt super, setri praci jako svine:)
Ale jsou to precejen hlavne smycky koncipovane jako prkusivni zaklad. Na kompletni perkuse k soundtracku bych ti doporucoval treba prave ten EWQL StormDrum. Pokud to budes chtit delat dobre, tak tam ty noticky aspon naklikat budes muset...
Naposledy upravil(a) Amorph dne 06 lis 2006 13:20, celkem upraveno 1 x.

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 06 lis 2006 11:53

Vey: chápu...ale mě nějak moc dělat rytmy od píky nebaví...u melodií ano...u rytmů podle mě není taková variabilita, nedá se s tím už tak kouzlit...dá se ale kouzlit s propojením rytmů a melodií, to už mě baví...ale vim, neměl bych být tak líný...

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 06 lis 2006 11:54

Poklop: to právě vim že záleží...už jenom v té ukázce, ta je skoro celá postavená na perkusích...

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 06 lis 2006 11:58

Amorph: stormdrum je na to asi nej, to vim...pouštěl sem si ukázky na sajtě spectrasonics, ale ještě sem si ten program neměl možnost sám vyzkoušet, asi není jak...interface to má asi stejný jako atmosphere, což mi vyhovuje a také ve spojení se stringy s atmosphere to zní moc dobře...ale není ještě nějaká alternativa? krom toho stylusu, který je asi moc obecně zaměřený a tudíž ne tak dobrý pro můj záměr...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 lis 2006 12:08

Ja moc nechapu, co teda chces? Pokud chces dobry filmovy perkusivni podklady, tak jdi do Percussive adventures. Pokud chces dobry perkusivni zvuky velkych bubnu, tak si kup StromDrum, pokud chces etnicky perkuse, tak treba Origins nebo EWQL Ra. Kazdopadne pokud chces delat perkuse na filmovy urovni, tak to asi uplne bez prace nepude... Jo a velkou cast toho, jak nakonec perkuse vyznej dela prostor do kteryho je umistis, nemuve o pridani treba nejakyho overdrivu nebo distorze, jako je v ty tvy ukazce.

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 06 lis 2006 15:26

Amorph: něco podobného stormdrumu, píšu to už po x-té...nevěřím, že stormdrum je jediný a nejlepší soft svého druhu, ale třeba je to pravda...

jackies

Příspěvek od jackies » 07 lis 2006 23:39

Nejlepší by bylo, kdybys raději dělal něco jiného a muziku ( a ještě k tomu filmovou ) nechal na muzikantech, skladatelích a lidech kteří mají nějaké hudební vzdělání, nápady a které to BAVÍ.

Z tohoto topiku mi totiž naskakuje husí kůže.

Sorry už jsem nemohl :-(

chupacabra

Příspěvek od chupacabra » 08 lis 2006 08:51

jackies: hele vem si svýho zlatýho delfínka zpátky sebou tam odkud si přišel a neházej tu off-topicy...máš nějakej tip na soft? ne? tak co tu plkáš?...já si budu dělat co budu chtít a nudit se čím budu chtít...dělám hudbu pro svojí (ne tvojí ani ničí jinou) zábavu, ne pro peníze, na filmové hudbě si ujíždim a je moje věc, jestli chci hrát perkuse na samohrajce, jenom můj problém...víš kolik lidí dělá hudbu a nemá hudební vzdělání? víš kolik jich je tady? hodně...chceš všechny poslat do pr*ele jako mě? jestli se ti něco nelíbí na mojí skladbě Heaven, tak to napiš tam, kam to patří a napiš to konkrétně...

jackies

Příspěvek od jackies » 08 lis 2006 15:34

- na tomto fóru jsem od 02. 04. 2004
- tip na soft, který za mě vymyslí a odehraje muziku nemám a ani po něm nechci pátrat
- do prdele sem tě neposlal

Chtěl sem jen poukázat na to, kam tohle všechno míří.

Extrém :
Vezmu automatickýho bubeníka, k němu přihodím virtuálního kytaristu a basáka, mrsknu do toho nějakou Lolu nebo Myriam, oprdím to nějakým loopem a hurá hudba je hotová !

Rozumíte co tím chci říct ?

Takový postup tvorby hudby se začíná čím dál více považovat za NORMÁLNÍ a z toho je mi smutno a nechápu to.
Nedokážu si představit, co si tím takový tvůrce může dokázat a jestli je na "svůj" výtvor pyšný. Ale vypadá to že asi ano :-(

MUZIKANT a SKLADATEL mě jistě pochopil a ostatní "muzikanti" a "skladatelé" budou do smrti shánět hotové loopy a automatické vsti a poplácávat se po ramenou jak jsou dobří.
Samozřejmě že o skladbě a o hudbě neví zhola nic.
Oni ani nevědí, že o tom nic neví.

chupacabra : výše uvedené neber osobně. Psal sem to teď obecně tak se nerozčiluj. Akorát si mě tím dotazem prostě rozhoupal k mému vyjádření.

Je to prostě hrůza, co se dnes děje a kdo všechno, a hlavně co, vydává jako hudbu.

elektri

Příspěvek od elektri » 08 lis 2006 16:47

jackies: lépe bych to nenapsal...

chupacabra: pokud to chceš opravdu řešit takhle, tak si najdi nějaké orchestrální midi a ty perkusivní stopy si z toho prostě vycucni.

Odpovědět