Flauta alá J.Stivin, alebo St.Germain

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Daedalus

Flauta alá J.Stivin, alebo St.Germain

Příspěvek od Daedalus » 25 kvě 2011 00:44

Zdar pani, zhanam nejake vsti na napodobenie flauty, konkretne priecnu flautu, a hlavne sa chcem priblizit zvuku ktory je podobny J.Stivinu, alebo St.Germain, je mi jedno ci to bude zosamplovane, alebo inak spravene, len nech je to dost podobne. Sam neviem ci take nieco vobec ako vsti s podobnym zvukom existuje
tu ked zacne nakladat od 1min

Idealne by bolo nejake free vsti, ale som ochotny si aj zakupit nieco, nie vsak vysoke sumy ako napr. za VSL
Forum som prehladal, ale podobna flauta sa tu este neriesila, alebo som si nevsimol, , za vsetky dobre tipy dik

biscuit

Re: Flauta alá J.Stivin, alebo St.Germain

Příspěvek od biscuit » 25 kvě 2011 08:36

treba kdyz kexikovi dobre zaplatis, tak ti to nahraje ;)

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 kvě 2011 08:40

Podla mna taky sof neexistuje a ani nikdy existovat nebude, pretoze na nastroje, pri ktorych sa tvori ton priebezne su jednoducho MIDIcka prikratke... ak chces, mozem ti dat kontakt na flautistu, ktory ti to zahra aspon ako velmi slaby odvar Stivina.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 kvě 2011 08:46

Zahrej si to ... nebo někomu řekni ... to už je trochu nerealistická mánie s těmi VSTi :wink:

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2011 09:45

jak vravi ivo, jedine nahrat realneho flautistu a potom trebars strihat
flauta sa v zaklade nenahrava moc tazko, ked k tomu dojde, radi ti tu poradime kde dat mikrofon atd.
jedine vsti ktore ma napada je saxlab

http://www.linplug.com/Instruments/SaxL ... xlab_2.htm

nenechaj sa osalit nazvom, JE tam aj flautovy preset. nevie ovsem realisticke vibrata ani prefukovanu hru aku pouziva stivin alebo trebars ian anderson, len hladke tony. celkom dobre ide simulovat taku rychlu sestnactinovu hru, tam aj laika oklames ze ide o zivy nastroj, ak to bude hrat v nejakom komplexnejsom mixe. ale solo je kazdemu jasne ze je to umelina

K studio

Příspěvek od K studio » 25 kvě 2011 11:03

Jednoznačně jsem pro oslovení reálného hudebníka, je jich spousta, kteří umí tuhle techniku.. !!!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 kvě 2011 11:20

jinak ja jsem si teda vzpomnel na steampipe2 z reaktoru - to je hodne zajimavej modeling. ale zase, dostanes z toho nejaky fragmenty, ktery budou znit dobre, ale tezko nejakou ucelenou hru ala stivin. vubec si ani nedovedu predstavit tu praci se syntakem, kterej by umel dokonale simulovat chovani zivyho nastroje.. aby to bylo lidsky a aspon trosku zabavny, chtelo by to nejakej solidni wind kontroler a hlavne umet hrat na nastroj.. takze mne osobne z toho opet vychazi zase jako nejjednodussi varianta - realna fletna, pripadne zivej muzikant s realnou fletnou

Daedalus

Příspěvek od Daedalus » 25 kvě 2011 12:58

Dik za reakcie, stiahol som si demo saxlabu, ta flauta by sa mozno dala pouzit ale je taka malo "spinava" alebo ako to mam nazvat. Neviem kde by som nasiel ukazky flauty z reaktoru, demo novej verzie este nieje dostupne. Otravovat ludi aby mi nahrali par riffov nevidim ako dobry napad, a tiez nemam nikoho na blizku kto by mi to aj mohol nahrat. Jedna sa o par riffou do funky house tracku, ale celkovo mi nejde len o tento song, flautu by som vyuzil aj v inych zanroch. Normalne uz uvazujem zakupit si flautu a skusit to s nou, ale to vidim na dlhu a hrbolatu :D cestu s nie moc uspesnym koncom
Naposledy upravil(a) Daedalus dne 25 kvě 2011 13:40, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 kvě 2011 13:13

neboj se komunikovat s lidma.. klidne bych si nasel treba nejaky lidi na myspace, nebo co ja vim.. nebo zkusit oslovit nekoho tady, treba co nabizel hammond. za zeptani nic nedas. a par riffu treba za velkou cokoladu, to je prece balada ;)
jinak k tomu reaktoru - ten konkretni *.ens se jmenuje steampipe2 a nevim jestli je soucasti dema.. hledal jsem ukazky na youtube, ale marne.
http://www.native-instruments.com/#/en/ ... ntent=1269
na vyse uvedenym odkazu je ukazka steampipe, ale ta fletna v ukazce je takova divokost, umi to i realneji znejici veci..

Daedalus

Příspěvek od Daedalus » 25 kvě 2011 14:14

Nie nie, tu nejde o komunikaciu, len mi to pride ako blbost koli par riffom niekoho otravovat. Radsej si to sam :) ... a inak som teda teraz testoval demo reaktoru 5.15 a je tam steampipe 1, no a vyzera to byt dost slusne , je tam presne aj ta spinavost, hral som sa s tym sice len 5 minut, ale myslim ze ked to navrstvim tak by to mohlo ako tak splnit ucel. Otazne ostava ze mam len demo, a cca 400dollarov za cely reaktor mi je zbytocne davat, tak neviem ... a dik za tipy

kexik

Příspěvek od kexik » 25 kvě 2011 14:41

hehe, nemas sancu, na priecnu flautu sa naucis hrat uspokojivo NAJSKOR za niekolko rokov, tvorba tonu je tam celkom narocna a odlisna od inych dychovych nastrojov. navyse technika po ktorej ides je z tych narocnejsich

biscuit

Příspěvek od biscuit » 25 kvě 2011 15:23

ad reaktor - mel by to zvladat reaktor player (ten je myslim free) a patricny instrument upraveny pro pouziti v playeru, kterej by tak meli prodavat ni - to by mela byt o dost levnejsi varianta ;) ale nestudoval jsem jejich katalog, jestli je steampipe2 i pro reaktor player..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 kvě 2011 15:28

Sháním nějaké samply nebo VSTi, které by se připodobnily zvuku a stylu hry, který hraje například Maxim Vengerov, nebo aby to bylo dost podobné, nevíte o něčem :wink:

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 kvě 2011 16:22

Prosim vas chlapi, co tu riesite... ziaden softver nikdy flautu ala Stivin nezahra... Ak uz neberiete do uvahy tu metafyzicku stranku hudby, tak sa nad tym zamyslite ako technici... Je rozdiel nasamplovat organ, ktory ma stav tonu zapnuty/vypnuty, je rozdiel nasamplovat klavir, kde sa jednemu uderu priradi konkretna vzorka a dalej sa riesi uz len rezonancia ostatnych strun, ci sustain pedal, a je totalne ine napodobnit nastroj ako flauta ci husle, kde sa ton tvori priebezne.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 25 kvě 2011 16:44

A neexistuje nejakej virtual acoustic modelling. Ja na to používám vl7 s dechovym a ribbon kontrolerem.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět