FXpansion BFD2 x EZ Drummer x nebo jiný software pro bicí ?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
skacma

FXpansion BFD2 x EZ Drummer x nebo jiný software pro bicí ?

Příspěvek od skacma » 01 črc 2012 22:58

Ahoj, potřebuju vytvářet hudební podklady s bicími.
Bicí vytvořím jako midi například v FL Studiu 6 a ted k tomu potřebuji použít co nejkvalitnější software pro bicí (samply atd..)

Začínám používat BFD2... ale narazil jsem i na EZ drummer, NI Studio Drummer, Baterry a další..
Chci mít bicí z co nejkvalitnějších samplů to jde...
(v BFD2 si mohu vkládat efekty, upravovat mixování bubnů, měnit rozsah a rozložení mikrofonů kolem sady atd..)

S BFD2 jsem opravdu spokojen, jen mě zajímá zda, neexistuje i lepší možnost, jiný kvalitnější software ?
Já myslím že velikost 50GB samplů v BFD2 hovoří za vše... počet vrstev až 70 u každého samplu atd...
Ale pokud je možnost, rád použiju i lepší software..
Víte o nějakém prosím ?

Děkuji Vám
Martin Skácel
Naposledy upravil(a) skacma dne 07 črc 2012 13:07, celkem upraveno 1 x.

nuendo
Vybavení

Re: FXpansion BFD2 x EZ Drummer x nebo jiný software pro bic

Příspěvek od nuendo » 02 črc 2012 01:24

v minulosti som pouzival EZdrummer aj BFD2 obcas aj Batery...

v sucasnosti pouzivam hlavne Superior drummer 2 (tiez od Toontrack Music) na akusticke bicie a perkusie,
Stylus RMX (od Spectrasonics) na elektronicke bubny,
na exoticke, orientalne a latinsko-americke perkusie je celkom fajn Latigo a Darbuka (od Wizzo), k tomu obcas doplnkovo pouzivam staru, dobru baterku (NI) hlavne ak chcem spustat nejake vlastne sample a rozne FX

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 02 črc 2012 09:48

Podle mě dost záleží na tom jaký žánr děláš.
BFD2 je poměrně univerzální. Ale třeba na elektronickou hudbu bych volil spíš Geist nebo Stylus.

rastis

Příspěvek od rastis » 02 črc 2012 11:09

Symphonic píše:Podle mě dost záleží na tom jaký žánr děláš.....
jednak a potom hlavne vedet tie bicie naklikat a tam mi nejake sample pridu druhorade, dnes su vlastne vsetky co su na trhu uplne skvele... u Toontrack sa mi lubia tie humanizacne algoritmy, ze to naozaj nezneje hned na prve pocutie ako automat (ak sa simuluju zive bicie samozrejme). napriklad Battery sa mi lubi vo vsetkom, ale humanizacne algoritmy, aj ked sa daju stelovat, su docela nepresvedcive podla mna...

skacma

Příspěvek od skacma » 02 črc 2012 22:09

Díky moc za vaše názory.

Dělám hudbu všeho druhu (pop, rock, pop-rock, disco, 80's, 90's, atd....)
Též už jsem víceméně pochopil, že dnešní bicí softwary se samply jsou na stejné skvělé úrovni...
BFD2 bych použil víceméně na všechno (No Name, Kabát, Olympic, Richard Müller, Ready Kirken atd...) a potřebuji něco zvlášt na elektronické bicí.. do starých písniček (Dalibor Janda, Michal David, Gazebo, Jackson, Modern Talking atd..)
A nerad bych používal na každou písničku jiný bicí software.. je to zbytečné, jsou muzikanti, kteří hrají večer se 150 písničkama na jednu bicí sadu...
Jde mi o co nejdůvěryhodnější zvuk bicích.. aby to znělo jako ze studia.. tak jak je to možné v BFD2..
Nechci používat nějaké základní obyčejné sady.. nedej bože GM2...

Souhlasíte tedy s používáním BFD2, nebo jednoznačně doporučíte něco mnohem lepšího ?
Pro BFD2 ještě mluví i takové drobnosti, jako že v tomhle softwaru byl vytvořen soundtrack k filmu Avatar, a ten co to dělal, dělá písničky pro Celine Dion nebo Erica Cleptona...

skacma

Příspěvek od skacma » 03 črc 2012 08:18

Jaký znáte nejlepší program na elektronické bicí ?
Sehnal jsem si Spectrasonics Stylus RMX 1.5, ale nefunguje mi, nějak blbne... takže nepoužitelné.
Děkuji

skacma

Příspěvek od skacma » 03 črc 2012 14:05

By mě zajímalo, podle čeho to hodnotili.. protože mi příjde, že píšou jen v čem je to dobrý... ale podle čeho porovnávají.. nebo tak něco...a i na netu spoustu lidí píše že třeba BFD2 hraje mnohem líp a je univerzálnější než Addictive Drum, Battery, EZdrummer, nebo Superior Drummer...
Nevím.. asi to bude věc vkusu...

vasek

Příspěvek od vasek » 03 črc 2012 14:46

S Addictive drums se strašně příjemně dělá a mají dobrej poměr velikosti banky a kvality zvuku. Asi to není ultimátní řešení, ale může to být jednička když se chceš hlavně soustředit na muziku. EZdrummer je už moc jednoduchej. Superior Drums nebo BFD2 budou asi hodně podobný, předpokládám. Takže si myslím, že pokud ti vyhovuje BFD2, není třeba nic v rámci akustických bubnů řešit.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 04 črc 2012 15:32

Na elektronický bicí a spoustu dalšího je super maschine ( sám ho ještě nemám )

maj ted do konce srpna v akci za 249 EUR MIKRO verzi - tzn vcetne super jednoduchyho ovladace s kvalitníma padama a obsáhlou bankou.. :wink:

vasek

Příspěvek od vasek » 04 črc 2012 15:52

Včera jsem zkoušel Abbey Road Modern Drums. Zní to samozřejmě krásně, ovšem ve srovnání s Adiktivními bubny je možnost editace zvuku podstatně menší. Jedna věc mi vadí - banka obsahuje dvě sady bicích včetně činelů a nejdou mezi sebou kombinovat. Samozřejmě je to řešitelnej problém, ale zbytečná komplikace.

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 04 črc 2012 18:52

Modern Drums zní hodně dobře, ale ta hw náročnost je pro mě neúnosná...v porovnání se superrior drums, který zněj taky dost solidně, je to pro mě prostě zklamání v tom jak to žere hw prostředky.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 05 črc 2012 12:59

Abych nezakládal nové vlákno - zeptám se na názor zde:
NI Maschine vs. fxPansion Geist
Máte někdo zkušenosti s použitím na elektornickou hudbu? Pozitivní / negativní?

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 05 črc 2012 14:03

btw dá se stáhnout demo Geistu na jejich webu

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 05 črc 2012 15:28

jj já nějakou verzi Geist co byla free u časopisu mam. Ale Maschine neznam, a ted je prazdninova sleva 245eu za mikro, což neni špatný.
Navíc ke Geistu to chce taky nějaký hw kontroler dokoupit.

Odpovědět