Intro pomoc

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
arnytomas

Intro pomoc

Příspěvek od arnytomas » 25 srp 2009 23:23

Zdravím lidičky,poprosil bych vás rád o radu.Chtěl jsem se zeptat ,coje potřeba pro vytvoření intra před vlastní živou skladbou co hrajeme na koncíkách.
Jedná se o death metal.Líbí se mi samplovaný předehrávky ,stačí pul minuty,nějaký řetězy,výkřiky,nebo choiry,pomalý smyčce a postupný nájezdy až do toho kdy bubeník začne sypat.Trochu jsem se začal pohybovat v cubase,nahrávám kytary a bicí.Prosím o radu, co vlastně budu potřebovat,aby to mělo uroveň(jaký sampler,synťák,co za banky atd).Ještě jsem se chtěl zeptat zda budu muset pořídít midi kontroler(klaviaturu) a nebo se to dá naklapat z kompu.Pokud bude mít někdo chuť mi napsat a poradit,budu moc rád,protože jak vidíte docela v tom plavu:)Ale někdy se začít musí a u nás v kapele jsem to odnes já:)Dík.

Amorph
Moderátor

Re: Intro pomoc

Příspěvek od Amorph » 26 srp 2009 00:42

Tvuj dotaz je na hodne dlouhy povidani, takze zacni funkci "Vyhledávání" na horni liste pod logem fora.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 srp 2009 00:52

NA to co rikas myslim midi kontroler do zacatku rozhodne nepotrebujes... ale covece, na takhle obecnej dotaz se fakt da tezko odpovedet... cti si tu, hledej, a ptej se konkretneji...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

arnytomas

Příspěvek od arnytomas » 26 srp 2009 08:10

dík za odpovědi,je to pro mě docela složitá problematika,takže vlastně ani nevím co mám hledat:)Představoval jsem si tonějak následovně.Chtěl bych používat
v cubase pro tvorbu intra VTS instrumenty(poradit jaké),potom vyexportovat mp3 a to používat v ipodu přímo do linky zvukaři vždy na začátku skladby.Je to korektní postup?Mám jen dotázek jaké programy (např jestli EWQL nebo reason má plug-in jako VTS).Pokud tady někdo dělá intra a poradí,díky.

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 26 srp 2009 09:57

Tak iPod zvlada i WAV, takze bych dal prednost nekomprimovanemu formatu, jinak proc ne, proc ho nepouzit, je to jenom kluvi intru...

No a ted k tomu VSTi. To se moc neda poradit, kazdej nastroj ma spicifickej zvuk a odviji se to od pozadavku na zvuky jake si v intru predstavujes. Podle toho co si na zacatku napsal, jestli si to dobre jeste pamatuju, tak bych ti doporucil prolezt NET a kouknout se po filmovych ruchach a nebo po AKAI CD typu Distorted reality atp a vyzobat si jednotlivy samply/zvuky a poskladat si v audiu i nich takovou jakoby kolaz. Pak muzes pridat nejaky ten klasicky zvuk, tedy nejaky smycce nebo synth, co tam pises. Tak treba na smycce bych pouzil od IK Multimedia Miroslav Philharmonic a pak treba na ruzny pady/rytmicky zvuky/struktury od Native Instruments FM8. Pak asi nejaky sampler na samply typu bici/plechy atp treba Native Instruments Kontakt, ktery umi importovat i AKAI CD. Tech moznosti je spousta, kazdymu sedne neco jiny, kazdej pracuje radsi s necim jinym. Zas tak moc konkretizovat se to neda, ze tohle je vhodny na to a tohle zase na tohle....

arnytomas

Příspěvek od arnytomas » 26 srp 2009 11:36

Ok,díky budu bádat.Zatím

delay

Příspěvek od delay » 26 srp 2009 14:22

Jen doplnění tvé otázky ohledně REASONu - ten má uzavřenou architekturu, VST efekty a instrumenty nepodporuje.

Odpovědět