Konverze banky z Emulator X do EOS, ESI

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
bretee

Konverze banky z Emulator X do EOS, ESI

Příspěvek od bretee » 12 zář 2013 15:34

Zdravím,
má někdo zkušenosti s konverzí samplů ? Potřebuji poradit s převodem banky z Emulatoru X do hw. sampleru E-MU E6400 Ultra, nebo ESI 4000. Zkouším to pomocí programu Chickensys Translator. Do Akai, do Halionu, Kontaktu mi to jde, ale v případě E-MU ne. Je možné, že něco dělám špatně, ale nemohu na to přijít. Za každou radu předem velký dík.

Tranzistor

Re: Konverze banky z Emulator X do EOS, ESI

Příspěvek od Tranzistor » 13 zář 2013 01:16

No ESi cte AKAI, EIII a Emax banky, muzes to prevest do techto formatu a on to umi naimportovat, ale banky importuje pouze z CD v tomhle formatu, takze je potreba to dostat v danem formatu na CD a to asi bude orisek...

bretee

Příspěvek od bretee » 13 zář 2013 09:44

Importovat Akai do EOS nebo ESI umím. Jde mi o to, že mám banku zvuků pro vst Emulator X a rád bych to dostal do E 6400 Ultra, nebo ESI 4000. V Translatoru je možnost této konverze, ale nejde to. Zatím jsem moc zkušeností s tímto programem nenasbíral. Mohl bych poprosit o stručný návod, jak tu zkonvertovanou banku dostat na CD? Předem díky.

48cube

Příspěvek od 48cube » 20 zář 2013 19:53

Mas i samotnej program Emulator X? Ja v nem banku otevru, pak ji vyexportuju do .e4b a tu uz mi E6400 schroupne. Sice se 100% nezachovaj nektery nastaveni (routing aj.), ale vesmes se da banka rovnou pouzit. Zone mapping zustane, jen tam je vzdycky offset tusim o jednu oktavu.
Nejsem si jistej, ale ESI 4000 uz mozna tu .e4b nezvladne otevrit, je to preci jen starsi kousek s jinou sadou parametru (tot jen ma domenka, osobni zkusenost nemam).

Stan

Příspěvek od Stan » 20 zář 2013 22:19

Nevím jestli ti to pomůže ale já jsem kdysi používal CDXtrack na AKAI, ale pokud si pamatuji tak dovedl převádět formáty jen podle zadání cesty, takže i přímo z HD. Teď koukám že tu mám Mac verzi. Ten prográmek má jen 2.9 mb. Mrkni na něj.
http://www.soundlib.com/cdxtract/

update: tak jsem nainstaloval demo a tady je snímek. Konverzi tvojich formátů neobsahuje. Škoda
Přílohy
CDX.png
CDX.png (114.34 KiB) Zobrazeno 657 x

Odpovědět