který sampler (případně zařízení) vybrat ?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
chim_chim

který sampler (případně zařízení) vybrat ?

Příspěvek od chim_chim » 09 pro 2011 13:54

Dobrý den. Chtěl bych se s někým poradit ohledně koupě sampleru případně jiného zařízení podle mých potřeb. Uvažoval jsem o nějakém produktu od Akai.

- Skládám hudbu v klasickém sekvenceru (konkrétně FL studio).
- Rádi bychom založili kapelu, přičemž bychom byli 3 členové. 1 - elektronický podtext (o ten se starám já), 2 - basová kytara, 3 - kytara.
- Chtěl bych něco, v čem budu jen prostě z playbacku pouštět už předem složené věci, nepotřebuji k tomu žádnou kontrolu, nechci žádné dynamické efektování, nic takového, pouze play,stop jednotlivých patternů (smyček), které si předem vygeneruji.
- Vím, že to není u sampleru problém v případě jednoho tracku, ale co když už mám celý repertoár songů ? Např. 10 písní. Je možné do sampleru ukládat nějaké "presety" nastavení, které si budou pamatovat, které samply jsem přiřadil ke konkrétním padům pro jednotlivé písně ?

Taky nevím, jak by to bylo s pamětí - mám třeba deset songů, k nim např. 16 patternů (smyček) a vše je ve wav, tak to bude zabírat už docela hodně místa (i když momentálně nemám představu, kolik by to tak mohlo být). Myslím, že např. k Akai MPC1000 lze připojit externí disk, ale dá se z něj zcela bez problému data načítat ?

Nebo nebyl by pro mě vhodnější jen nějaký prostý player s pamětí, kde bych pouštěl celé songy a zase vypínal ? Jak říkám, o nějaké dynamické hraní s písničkou mi v mém případě nejde.

Prosím o radu, jakou cestu zvolit, případně který konkrétní produkt by se k mým potřebám nejvíce hodil.

Děkuji.

Luki

biscuit

Re: který sampler (případně zařízení) vybrat ?

Příspěvek od biscuit » 09 pro 2011 17:16

cau. neni to zbytecna onanie? nebyl byl lepsi ableton? ja nevim, me to proste v dobe sampleru v kompu (vybornejch sampleru), prijde jako zpatecnicky reseni. navic jak chces resit synchronizaci tech smycek?

jackies

Příspěvek od jackies » 09 pro 2011 17:26

chim_chim píše: Nebo nebyl by pro mě vhodnější jen nějaký prostý player s pamětí, kde bych pouštěl celé songy a zase vypínal ?
Myslím že jo.
Vyřešit se to dá klidně i CD playerem s mp3, noťasem s media playerem ....

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 09 pro 2011 17:39

imho ked chceš len púštat to čo už je zložené a nie tvorit za jazdy, tak HW sampler neni dobré riešenie, Ableton je na to tiež zbytočný prepych. Ked tvoríš v FL, tak to prehrávaj z FL a hotovo.
FL tuším dokonca má nejaký vraj celkom šikovný "live mod" presne na to čo chceš..

Magion

Příspěvek od Magion » 09 pro 2011 19:18

sampler i notas Live je pro tyto účely úplně zbytečný.
Na tyto účely by stačil nějaký mp3player, ipod nebo pokud jde o lepší kvalitu zvuku, tak nějaké nahrávadlo s 24bit převodníkam ( Tascam, Roland, M-Audio, etc.)
(stačí hledat mobilní rekordéry)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 pro 2011 20:01

myslel jsem si, ze ty jednotlivy patterny chce nazivo kombinovat - na to prehravac nestaci a problem by byl i kdyby byl vicestopy, ze by nesynchronizoval. ale mozna jsem jen spatne pochopil, resp. bylo nedostatecne popsano ;)

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 09 pro 2011 22:28

Cau, kup si MPC 1000, všechno, co jsi zmínil, dovede. Nebo můžeš pouštět připravený MP3 třeba z mobilu, jestli si nebudeš připadat jako blbeček. Jestli ale uvažuješ o kapele a nechceš s sebou tahat notebook, zvukovku a kontroler, MPC tvůj problém vyřeší. A třeba ti umožní i něco kreativnějšího, než jen mačkat play a stop.

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 10 pro 2011 10:37

lottewerther píše:Cau, kup si MPC 1000, všechno, co jsi zmínil, dovede. Nebo můžeš pouštět připravený MP3 třeba z mobilu, jestli si nebudeš připadat jako blbeček. Jestli ale uvažuješ o kapele a nechceš s sebou tahat notebook, zvukovku a kontroler, MPC tvůj problém vyřeší. A třeba ti umožní i něco kreativnějšího, než jen mačkat play a stop.
Tohle jsem chtěl vědět, díky. Určitě u toho MPC 1000 nebude problém s pamětí ?

Pouštět to z mobilu nebo ipadu není dobré. I když je to vlastně tak, jak píšeš, nechci se sebou vozit notebook, midi klávesy a zvukovku když to v podstatě budu jen pouštět, ale zase nechci to pouštět z ipadu, to je divné prostě.

Možná by ale taky stál za úvahu ten mobilní rekordér. Na skládání smyček bych se v takovém případě vykašlal, pouštěl vše z playbacku a k tomu napojil třeba efektor. Taky by se dalo.

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 10 pro 2011 10:41

Magion píše:sampler i notas Live je pro tyto účely úplně zbytečný.
Na tyto účely by stačil nějaký mp3player, ipod nebo pokud jde o lepší kvalitu zvuku, tak nějaké nahrávadlo s 24bit převodníkam ( Tascam, Roland, M-Audio, etc.)
(stačí hledat mobilní rekordéry)
Díky, nad tím určitě popřemýšlím. Jen se v nich moc nevyznám.

Sane

Příspěvek od Sane » 10 pro 2011 16:14

Jen 4 slova, pokud máš FL Studio.

"FL Studio Live Mod"

U
-
o

chim_chim

Příspěvek od chim_chim » 11 pro 2011 12:16

já věřím, že je to rozumná volba. Jenomže, kdybych chtěl hrát přes FL studio, tak zase investice do notebooku, samozřejmě k tomu ext. zvukovku a midi klávesy. Investice cca 30k. Spíš jsem chtěl jednu pevnější mašinku

[/i]
Sane píše:Jen 4 slova, pokud máš FL Studio.

"FL Studio Live Mod"

U
-
o

Odpovědět