Kúpiť či Nekúpiť (Akai MPC 1000 BK)

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
System records

Kúpiť či Nekúpiť (Akai MPC 1000 BK)

Příspěvek od System records » 15 dub 2012 22:50

Zdravím chcem vedieť čo treba dokupovať k tomuto sampleru a druhá vec nechcem kúpiť len tak niečo od veci čo bude nekvalitné atď...Mohli by ste mi poradiť PLS ! :) Sampler chcem kúpiť na produkovanie HIP HOP a Funk hudby...

CliffhAnger

Re: Kúpiť či Nekúpiť (Akai MPC 1000 BK)

Příspěvek od CliffhAnger » 15 dub 2012 23:30

MPC má perfektní sekvencer, hrozně rychle si na to zvykneš a jak se naučíš všechny funkce a limity, tak budeš velice kreativní a budeš přesně vědět co chceš. Ovšem říkáš, že chceš mpc převážně na hip hop, z čehož usuzuju že pude převážně o využití jako sampleru a zde nevím jestli se ti nevyplatí počkat do léta na MPC Renaissance, jelikož ti pro práci se samplami nabídne komp podstatně větší komfort a hlavně i rychlost. Natahovat dlouhé samply do paměti mpcčka z cf karty je někdy trochu na nervy. Pokud de o ty věci co dokoupit, tak určitě jestli de převážně o sampling, tak si kup mpc se 128MB ramkou, jinak to nemá smysl, opravdu(vlastní zkušenost). Další věc je interní pevný disk, který se dá dokoupit, ikdyž myslím že CF paměťové karty pro začátek postačí, ale de o to jak moc chceš samplit a jak velkou chceš mít v mpc zásobu, navíc z hdd budeš načítat samply o něco rychleji. Jinak o kvalitě MPC neměj obavu, je to perfektní stroj a velkej držák, pokud má tedy ty nové pady, ale jestli kupuješ nový, tak určitě bude mít. Co dál dokoupit pokud si úplný začátečník? Určitě aspoň trochu kvalitní odposlech(žádný genius repro 2.0 :)), člověk si pak může mnohem lépe hrát se zvukem, páč prostě slyší co dělá:). Pokud chceš využívat třeba MPC jako sekvencer a bicí sampler a pak třeba PC pro virtuální nástroje, tak navíc potřebuješ i kvalitní, nízkolatenční zvukovku. Zde je to opravdu na prd situace protože pokud budeš chtít zůstat v rytmu na MPC metronom, tak potřebuješ opravdu nízkou latenci, kterou ti zaručí třeba všechny zvukovky od RME nebo interní zvukovky od EMU a interní zvukovky od M-Audio, prý taky nejsou špatný, pro začátek myslím ideální. Hlavní je podle mě ta zvětšená ramka. Ale pokud chceš především samplit, tak bych šel do NI Maschine (http://www.native-instruments.com/produ ... /maschine/) nebo počkal na MPC Renaissance (http://www.thomann.de/cz/akai_mpc_renaissance.htm), ale je to jen můj názor. S MPC 1000 a 128MB ram určitě neprohloupíš. Jinak tady maj třeba bundle i s ramkou http://www.thomann.de/cz/akai_mpc1000_mit_128_mb.htm

System records

Příspěvek od System records » 16 dub 2012 00:08

No neviem či ten MPC Renaissance to je midi ? lebo mám MPD 32 :D Ale pojdem asi do tej MPC 1000 neviem prečo ale vyvoláva na mna úplne iný rozmer ako to Renaissance...O zvuk a kvalitu mám postarané v podstate mám tieto veci (Yamaha HS 80,Akai mpd32,Focusrite Scarlett 18i6,Rode NT1-a/Rode K2,Shure SHR440,Akg 240 MKII...) Hlavne o čo mi ide aby ten sampler bol prenosný a aby som nepotreboval k nemu pc :)

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 16 dub 2012 14:53

Jo Renaissance bude midi kontrolér, zvukovka a software, vše v jednom. Pokud ti de čistě o přenositelnost a žádné PC, tak ten litr je asi jediná volba. Je to opravu kvalitní mašina a velice dobře se s ní dělá po chvilce učení. Jedinou nevýhodu bych viděl v kurzorových tlačítkách, které toho moc nesnesou. V ostatních řadách je to v pořádku, ale zrovna u litru na tomhle šetřili, naprosto nechápu proč. Víc už snad jen škoda, že není na baterky, to by to pak bylo úplné nezávislé řešení.

System records

Příspěvek od System records » 16 dub 2012 17:36

A tie tlačidlá sa dajú aj vymeniť ?
Díky velmi si mi pomohol :) aspon už viem aké výhody a nevýhody to má...

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 16 dub 2012 18:14

Jo jasně že se to dá. Jsou to klasický mikrospínače a pokud si alespoň párkrát v životě pájel, tak to spravíš i sám. Pokud ne, tak ti to opraví třeba v K-Audio v Praze. Jinak mikrospínač stojí asi 3kč za kus :).

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 16 dub 2012 18:17

http://www.mpcstuff.com/buandkn.html
...tyhle stranky by tě možná mohly zajímat

System records

Příspěvek od System records » 16 dub 2012 22:13

longsleeper: dík za stránku super ! :)

CliffhAnger: Pomerne dosť lacné...:D Inak som si už objednal ten MPC1000 budle balík takže za týždeň by som ho mohol mať. Dík že ste mi poradili

Leslie

Příspěvek od Leslie » 29 dub 2012 17:20

Dobry deň, poprosil by som niekoho o radu.Po 50-ke som sa znovu rozhodol pre skladanie a aranžovanie hudby ale neviem čo kúpiť pre klasickú prácu s midi. Predtým na PC som pracoval so Steinberg Cubase a Sonarom, ale práca s midi na PC ma vôbec tak nezaujala ako napr. predtým práca na Roland MC50. Žial MC50 ka už zostarla a obzerám sa po nejakom náhradníkovi.Je na to MPC1000 BK vhodný? Vlastním Yamahu Mox6 ale sequencer v rámci stopy v ňom nedokáže napr.editovať jednotlivé nástoje v drum tracku.Mám rád náročnú hudbu s náročnými harmóniami (smooth jazz, funky) a predovšetkým dobrý sound. Nebránim sa samplovaniu a ďaľším moderným štýlom. Pozn.PC chcem využiť len na nutné zlo.Vďaka za odpoveď.Leslie.

tony9

Příspěvek od tony9 » 29 dub 2012 19:13

Leslie píše:Dobry deň, poprosil by som niekoho o radu.Po 50-ke som sa znovu rozhodol pre skladanie a aranžovanie hudby ale neviem čo kúpiť pre klasickú prácu s midi. Predtým na PC som pracoval so Steinberg Cubase a Sonarom, ale práca s midi na PC ma vôbec tak nezaujala ako napr. predtým práca na Roland MC50. Žial MC50 ka už zostarla a obzerám sa po nejakom náhradníkovi.Je na to MPC1000 BK vhodný? Vlastním Yamahu Mox6 ale sequencer v rámci stopy v ňom nedokáže napr.editovať jednotlivé nástoje v drum tracku.Mám rád náročnú hudbu s náročnými harmóniami (smooth jazz, funky) a predovšetkým dobrý sound. Nebránim sa samplovaniu a ďaľším moderným štýlom. Pozn.PC chcem využiť len na nutné zlo.Vďaka za odpoveď.Leslie.
Tak já nevím nic o tom Akai, akorát myslím, že když budeš chtít editovat zvuky a mít dobrý sound, tak se bez počítače neobejdeš.

CliffhAnger

Příspěvek od CliffhAnger » 29 dub 2012 19:54

No pokud pak natáhneš do MPC 1000 JJOS, tak získáš Drum Grid, což by ti ulehčilo práci, ovšem v základu je vše vidět pomocí zápisů hrané noty a parametrů v daném čase, ve kterém je zaznamenána a vše se pak dá měnit, jen stačí navolit parametry a v jakém čase. Zkrátka de to a co se týká zaznamenávání midi, myslím že není jednodušší věc jako právě mpc, ovšem je to jen můj pohled. Nechci to tady rozepisovat, páč by to bylo nadlouho, ale můžeš prozkoumat manuál, pokud zvládáš angličtinu, je tam vše.

http://www.akaipro.com/stuff/contentmgr ... manual.pdf

Jinak ke zvuku jen to, že je to bohužel jen klasický CD formát, což je nejspíš především kvůli paměti 128MB, která je vzhledem k uvedení tohoto modelu na trh a jeho ceně tenkrát celkem pochopitelná. Proč má ovšem, MPC 5000, uvedené skoro 5 let poté jako nejvyšší model jen 192MB a stejné převodníky, je mi opravdu záhadou....Rozhodně ale nezní nějak špatně, já byl se zvukem opravdu spokojený.

Leslie

Příspěvek od Leslie » 29 dub 2012 20:57

Ďakujem pekne za odpoveď

Odpovědět