Kvalitní smyčce

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
boolocks

Kvalitní smyčce

Příspěvek od boolocks » 02 úno 2009 07:44

Ahoj,
jsem tu nováček, tak se omlouvám za neznalost všeho co se tu děje.
Každopdáně hledám nějakej nástroj, co mi umožní co nejlepší obdobu orchestru, smyčců atd atd. A k tomu ještě tím způsobem, že tam naklikám myší noty, bo tak, jelikož nemám midi klapky. Používám nuendo, takže by bylo ideální, kdyby to šlo spojit s ním.

díky za rady

delay

Příspěvek od delay » 02 úno 2009 08:15

VSTi od East West Quantum Leap
Symphocic Orchestra -
http://www.soundsonline.com/EastWest-Qu ... W-177.html
http://www.soundonsound.com/sos/jun04/articles/ql.htm

IK Multimedia taky dělala nějakej orchestr:
http://www.ikmultimedia.com/philharmonik/features/

Jsou samozřejmě i další, ale já je nepoužívám, takže nemám přehled...

kexik

Příspěvek od kexik » 02 úno 2009 08:29

na zaciatok bohate staci cadenza strings z www.sf2midi.com
a ako plejer sfz napriklad... pomer velkost a kvalita je vyborny
a potom synful orchestra, ktory prave zlacnel

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 úno 2009 09:54

teda ze Synful se mi nepodarilo dostat nic, co by znelo aspon trochu verohodne...

EWQL je na ctyri DVD...pak je tu jeste Garittan Personal Orchestra, taky docela dobry, je to na 1 DVD...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 úno 2009 12:53

v Kontakt 3 v kniznici je jedno dvd VSL .. to je celkom fajn ..

boolocks

Příspěvek od boolocks » 02 úno 2009 17:35

A nemáte někde nějaký ukázky co jste z čeho kdo vytlačil? abych věděl, co sehnat a do čeho se pouštět :-)

A vlastně, dá se třeba ten EWQL někde sosnout? ;-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 úno 2009 17:39

booklocks: Před dvouma rokama jsem dělal hodně s EWQL, ukázka třeba tohle: Mind Warp - Cape Of Good Hope
Jsou to nejlepší smyčce, co jsem ze softwaru dostal. Dneska bych celkově udělal líp zvuk (bicí a basa), ale to není podstatné, to se těch smyčců příliš netýká.

Smyčce - EWQL Symphonic Orchestra Gold Edition

Piáno - Synthogy Ivory

boolocks

Příspěvek od boolocks » 02 úno 2009 20:32

Jindy2: Skvělá instrumentálka! Ty arpegia nebo jak to nazvat v těch smyčcích zněji úžasně. Ale na těch violinech od času 0:40 je poznat, že je to umělý. Ale stejně je výsledek pecka. Jen ten program někde sehnat a je vyhráno!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 úno 2009 20:44

boolocks: Ono by to asi mohlo znít ještě líp, je tam hafo nastavení a já se vším neumím...je to také dva roky starý track.
Asi by se to dalo nazvat arpeggio, nevím, já to dělal ručně (povětšinou) rozkladem akordů atd. Myslím, že samotný ten EWQL sampler nemá arpeggio funkci, tak jsem si s tím poradil takhle.
Místy to asi nezní úplně dokonale, ale zkus si třeba tu Synful Orchestra, to nezní ani zpoloviny tak dobře (pochopitelně, to je syntetický orchestr).

"sehnat" - tady se nesmí doporučovat warez, zkus hledat sám, torrenty snad znáš...

fova

Příspěvek od fova » 02 úno 2009 21:33

Smycce jsou jsou jednim z nejhure napodobitelnych nastroju, takze vetsina softu bude proste znit umele (pokud skutecne housle opravdu znas). Uz jen proto, ze princip hry na housle nejde napodobit na klavesy.

Uchazejici mi prijde Vienna Collection, ale je hodne draha.
Mam par zvuku z ni v Kontaktu 3.

Keitaro333

Příspěvek od Keitaro333 » 02 úno 2009 21:58

boolocks:

Ako viaceri spominali, EWQL je dobry na zaciatok (staci dokonca aj Silver ktory je na 1DVD a celkom lacny, akurat k nemu musis pouzit nejaky dobry IR reverb) a VSL je tiez super.

Ak sa ti s tym chce pohrat, najlepsie je obe skombinovat, tu mas malu ukazku ako to asi znie.
http://www.zopz.sk/download/kei/kei39.mp3

Skombinoval som tam EW ktore su viac expresivne a filmovo znejuce s VSL ktore maju realne nahrane legato a portamento takze napr. slidy tam zneju omnoho lepsie nez v EW. (myslim ze aj tie z Kontaktu by mali mat legato patche)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 03 úno 2009 00:36

Akurat som vypol masinky a vstal som od prace na aranzovani slacikoveho kvarteta do nejakeho nepodstatneho songu.Cely zivot sa rozculujem,ze nie je mozne dostat zo samplov ani trosku uchadzajuci vysledok.Pri kazdom slubnejsom zaciatku narazim na neprekonatelny kamen urazu...Skusal som od zaciatku 90-ich rokov,to bolo diskiet a neviem coho este,nejaky hardverovy Roland string ensemble,neskorsie vsetok tento soft....Ked som chcel presvedcivy vysledok,strojceky pomohli zaranzovat,ale nahrali zivy slacikari.Ked sa to skombinuje,moze to byt celkom O.K.

peteness

Příspěvek od peteness » 03 úno 2009 01:53

asi rok mam Kurzweil ME, malou krabicku. Tech par samplu a efektu co to umi prehrat stalo 10tisic, coz je dost. Je to ale po vsech EWQL apod. prvni vec co ma pro me prirozeny plasticky zvuk - zvuky jsou bezvadne procesovane predpokladam nakym luxusnim kompresorem. Takze vyborne sedi v zahustenym mixu. Druha dobra vec je vychytana dynamika zasmyckovanych symplu. Je to tak akorat aby to moc nevycnivalo a zase ne uplne staticke. Vim, ze se ho nekdo nedavno zbavoval(mozna si to vysamploval a staci mu to). Presto doporucuju. I reverb zni profi.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 03 úno 2009 02:20

fova píše:Smycce jsou jsou jednim z nejhure napodobitelnych nastroju, takze vetsina softu bude proste znit umele (pokud skutecne housle opravdu znas). Uz jen proto, ze princip hry na housle nejde napodobit na klavesy.
no, to je relativni (srovnejte treba s dechama), protoze tu mluvime o samplech a ne modelingu - takovy ensembly, zvlast sustained, jsou vpoho, praxe 'zaklad v knihovnach a pres to neco dohrat nazivo' se praktikuje i ve velkejch produkcich a funguje to.

pharao

Příspěvek od pharao » 03 úno 2009 12:38

East West Quantum Leap Symphocic Orchestra jsou ve trech verzich. Silver, Gold, Platinum. Bohuzel samply tech prvnich dvou verzi obsahuji i ambienci prostoru, kde byly nahravany. Pouze u verze Patinum jsou instrumenty ve trech variatach kde jenda z nich je bez "hallu". Kdyz ches napriklad pouze cello s nakym peknym roomem, tezko to budes vyrabet se saplama prvnich dvou verzi.

IK Multimedia Phillharmonik to samy, samply jsou s ambienci a zvuk mi prijde takovej "napudrovanej" jako vsechno od IK.

Jeste zpatky k EWQL Platinum. Ty banky jsou opravdu dost velky, nekdy ani neni treba na kazdej ton tolik samplu. To co jsem videl na strankach Native Istruments - Kontakt 3 Library - ty banky tam ukazoval treba kolem 10MB a hralo to opravdu moc hezky - na naky "steky" to dostatecne staci..

Odpovědět