MPC2000XL a pevný disk

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
wOJi

MPC2000XL a pevný disk

Příspěvek od wOJi » 17 zář 2009 21:40

Mohl by mi někdo prosím poradit, jaký vybrat harddisk do tohoto sampleru??
Chtěl bych, aby byl připojen přes interní IDE, na velikosti ani tak nezáleží, ale aspoň ty 2 GB by se hodily.
Vyzkoušel jsem již několik disků, ale ani jeden s MPC nespolupracoval.

Nemá někdo s tímto zkušenosti?? Za každou radu budu vděčný....

Díky

smog

Re: MPC2000XL a pevný disk

Příspěvek od smog » 17 zář 2009 23:35

IDE tam nepujde, funguje to pres SCSI, takze potrebujes tenhle disk, ja bych se na to ale vybodnul a pouzival bych diskety nebo ZIPky, ono se to nezda, ale vejde se tam dost samplu... Jo, a ted mi napada, ze vlastne se da koupit nejaka ctecka misto disketovky, je to ale dost drahy, nebo levnejsi zarizeni: externi SCSI ZIPka, dost blbe se ale schani, vsude jsou k mani ideckovy.
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 18 zář 2009 09:01

Tenkrat, kdyz sem resil stejny problem, tak sem si prosel celkem cestu. Kolik ja tam tech disku zkusil zapojit a napajet externim zdrojem, nez sem to vzdal. Osvedceny a rychly pri ukladani a nacitani jsou ZIP ATAPI(interni),pripojuji se jako IDE disky, ale uz sem je delsi dobu nevidel prodavat(novy), delaji se do velikosti 750Mb, ja mam 250Mb Iomega, vlastne tri, co kdyby jedna odesla. 8) Je, ale potreba trosinku predelat napajeci kabilek k te mechanice, ale fungovat to bude.

Obrázek

Tohle sem si vyrobil k PC, abych mohl data pohodlne prenaset(zalohovat), IomegaZIP, ramecek pro Zip, Icy Box na CD-Rom pripojitelny pres USB.

Obrázek

Takhle to pak vypada na MPC.
Obrázek
Obrázek

Jinak samozrejmne SCSI mechanika a ctecka na pametove karty jsou tez cesty. Diskety nedoporucuji pokud mas uvnitr pameti doplnejch(32Mb), to by ses udisketoval, bezne sem mel projekt na 10disket, to pak byly problemy, kdyz byla jedna blbe zapsana a beat nadobro fuc.

wOJi

Příspěvek od wOJi » 18 zář 2009 10:14

Tak to je škoda..myslel jsem, že IDE disk rozchodím...na fóru MPC-FORUMS.COM o tom bylo psané, že to jde (ikdyž někomu ano a někomu ne)

O ZIP mechanice jsem také přemýšlel...v mém případě bych ale potřeboval dvě..jednu interní přes IDE do MPC a jednu externí USB přes USB do notesu. ..

Neleží náhodou někomu doma jedna IDE pro diskety 250MB ?? Dneska to sehnat je celkem za trest...ty externí USB se ještě jakštakš dají, ale IDE... :cry:

O té čtečce karet jsem také slyšel...ale při procházení e-shopů jsem nenašel ani jednu, která by byla přes IDE a umístěná v 3,5" kabičce. Prodávají se pouze plošňáky..jakoby redukce na CF..a tu by bylo třeba nějak do MPC zakomponovat.

Sry za offtopic:

Nevíte ještě někdo prosím o nějakém tutoriálu v češtině na tento sampler?? Na spoustu věcí jsem již přišel sám, ale zaboha nemůžu přijít na to, jak do MPC nahrát 2 loopy, rozstříhat si je a rozstříhaný části prvního loopu hodit do banky A pod 16 padů a to samé s druhým loopem, akorát jej dát pod banku B.
Vždy se mi to hodí pouze do banky A a tím pádem se mi předchozí práce zruší. řešením by bylo rozstříhat to na PC a pak pomocí MPC EDITORU uložit a nahrát do MPCčka, ale podle mě to musí jít takhle rozdelit i přímo na MPC, ne?? Díky a omlouvám se za hloupé otázky

Odpovědět