Nějaký zkušený NI Maschine uživatel?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
EMKU

Nějaký zkušený NI Maschine uživatel?

Příspěvek od EMKU » 19 pro 2011 17:25

Zdravím. Zkoušel jsem nato přijít, četl manůal, mám předplacená videa na MacproVideos.com a prostě nato nemůžu přijít. Když si hodim nějaký sampl na některý z padů, dám play a pomocí tap tempo určim tempo samplu, je nějaký způsob jak v maschine upravit tempo samplu na mnou stanovenou hodnotu? Jediný co mě napadlo je pustit metronom a pomocí pitche dostat sampl do tempa. Nějaký jiný způsob někdo nezná? Díky budu rád za každý zajmavý nápad

biscuit

Re: Nějaký zkušený NI Maschine uživatel?

Příspěvek od biscuit » 19 pro 2011 19:43

a proc sampl nehodis na normalni preladovani - ne jako drum sampl, ale jako "nastroj" a pak nehledas notu, ktera bude presne sedet do rytmu, pripadne pak uz o nejakej ten cent si to doladit..

EMKU

Příspěvek od EMKU » 19 pro 2011 20:05

Chápu správně že myslíš nahrát sampl a pak v pad modu zkoušet ruzné pitche? to je vpodstatě totéž jak to dělám.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 19 pro 2011 22:00

myslel jsem prepnout se z grid mode do piano roll mode a pak menit pitch po pultonech treba pomoci pripojene mid klavesnice - klasickej sampler mod - ne drum sampler, kde kazda nota ma jen jeden "pitch"

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 20 pro 2011 09:01

Měnit tempo samplu jako takového v Maschine nemůžeš, prostě to nejde, neni tam timestretch. Zaleži, čeho sampl to je, asi máš na mysli sampl-smyčku. Jak napsal biscuit, tak můžeš měnit rychlost tím, že změníš jeho lazení, ale obávám se, že to neni to co potřebuješ. Třeba u bicí smyčky pak lze do určitý míry použít to slicování, který umí maschine docela dobře, a potom to zrychlit nebo naopak. Má to specifickej zvuk, kterej se ne vždy hodí, sem tam pár BPM to snese, pak už je to moc slyšet. Další možnost je vrazit na ten sampl nějakej VST effect plugin co ten timestretch udělá, to jsem ještě nezkoušel, ale obávám se že to bude dost náročný na CPU. http://www.native-instruments.com/forum ... p?t=155979
Eventuelně si otevřít v Maschine Kontakt a řešit to v něm, ale to podle mě budeš mít stejnej problém s CPU.

http://www.native-instruments.com/forum ... imestretch

EMKU

Příspěvek od EMKU » 20 pro 2011 16:39

Díky moc. Hned jsem to stáhnul. Teď jen vyřešit proč VST nefunguje a jeto :) No, to už snad nějak vykoumám. Eště jednou díky obou za pomoc.

Odpovědět