NI Komplete + klaviatura vs. HW synth

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Tarquam

NI Komplete + klaviatura vs. HW synth

Příspěvek od Tarquam » 05 říj 2011 07:20

Ahoj
Mám takovou představu, že bych si pořídil nějakou 88 MIDI klaviaturu, která by měla opravdu věrné chování kláves jako klavír a k tomu NI Komplete (třeba i Ultimate). Jen nevim, jestli kvalitativně nevýjde výhodněji nějaký HW synťák, jako třeba Roland FantomG 8. Myslím tím, množství zvuků, jejich kvalitu, možnosti, atd...SW+MIDI výjde asi levněji, ale nemusí to být úplně ono
Jaký je váš názor?

dendy
Vybavení

Re: NI Komplete + klaviatura vs. HW synth

Příspěvek od dendy » 05 říj 2011 08:00

aky typ zvukov konkretne ta zaujima? zavisi to aj od toho ci to chces na doma alebo aj na stage...

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 05 říj 2011 08:00

Aha, klasická dilema...môj názor je taký, že treba mať aspoň jeden zodpovedný a spoľahlivý HW nástroj, ktorý nezdochne uprostred koncertu, a v podstate každým takýmto nástrojom môžeš ovládať nepreberné množstvo VSTi-čiek, čo sa týka mechaniky tak som zástancom dvoch klávesníc pri hraní - jedna klavírna, jedna "synth action" (ľahšia, rýchlejšia). Čo sa týka výberu konkrétneho nástroja (klávesnice), tam pomôže jedine celodenný výlet do hudobnín a skúšať a skúšať... A keď nájdeš tú klavírnu mechaniku, ktorú si myslíš že ti bude vyhovovať, tak si k nej sadni a hraj aspoň tri hodiny v kuse, až potom sa ukáže či ti vyhovuje... Ja som sa cez tento proces dopracoval ku KRZ PC2X ako klavírnej mechanike a HW nástroju + Novation X-station61 ako druhej klaviatúre a MIDI controlleru. Ale samozrejme každému môžu vyhovovať iné nástroje...

boro

Příspěvek od boro » 05 říj 2011 13:30

A1: Masterkeyboard Doepfer/Kurzweil = 1000/1600 €
A2: NI komplete = 500 €
A = 1500/2100 €
B = Roland Fantom = 3300 €

Ak ti koncerty zarabaju dostatok penazi, tak rozdiel 1800/1200 € by mohol byt akceptovatelny.

fova

Příspěvek od fova » 05 říj 2011 15:07

Dovolim se ocitovat :wink:
fova píše:Nunu, co jsem ti to rikal do telefonu :wink: - jestli chces opravdovou kvalitu tak musis jit cestou hardware.
Kombinace VSTi + masterkeyboard se mi po par letech experimentu zda byt horsim resenim, v porovnani s digi piany. A to ani nesrovnavam se skutecnym pianem.
Me Ivory na nejake pianove stopy do pisnicek staci, ale je to znat, ze to neni to prave orechove. A to Kontaktove piano je skutecne jeste horsi.

Jak te znam, ty se s nicim napul kvalitnim nespokojis, takze bych ti doporucil koupit opet toho Kurzweila nebo nejake lepsi bazarove stage piano.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 říj 2011 16:23

Samplované produkty od NI nejsou zrovna něco co by mě uchvátilo. Je to divně komprimované a v podstatě to moc nehraje. Na křoví to jde, ale sólově asi moc ne ... u Maschine byla první operace smazat všechny jejich samply a naloadovat vlastní knihovny. Tahat s sebou na live Komplete nevím, sice to prakticky nepadá, ale ten risk by mi za to asi nestál. Kurz PC3 asi bych viděl jako řešení.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Tarquam

Příspěvek od Tarquam » 05 říj 2011 20:17

No tak zajímá mě určitě co nejširší spektrum zvuků, ale nejčastěji používám klavír, hammondovský varhany a nějakej ten Dream Theater synth lead zvuk. No převažuje tu názor HW nástroje, co jsem koukal na demo videa na youtube a ty Fantomy maj fakt úžasnej klavír, jenom prostě ty finance na to jen tak nebudou... :roll:
To že NI nehraje, to musim oponovat. Mám VintageOrgans a jsem 100% spokojenej, fakt výborná věc

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 říj 2011 21:58

Vintage organs jsem nekupoval, ale Kontakt knihovny na té hromadě DVD v Komplete 7 co mám prostě není nic moc. Ta komprese, převodníky, procesing nebo nevím co používají to prostě prasí. Je to sterilní a divné. (jo a pozná se to na dobré zvukovce a dobrých bednách. na laciných zvukovách za pár kaček to spíš vytahuje frekvence, na kterých ty různý M.Audio krámy moc nehrajou a paradoxně to pak zní lépe). Prostě divná věc .... jak říkám na křoví a kšefty, kde člověku moc nezáleží jaký zvuk z toho leze to je OK. Nedávno jsem kámošovi přehrával jeden track piano z MIDI file do nahrávky ... ty mega samply Berlin Grand a spol. z NI převálcovala zase ta stará dobrá popelnice Kurzweil K2000 ;)

Úplně slyšitelný je rozdíl u toho Maschine - samply z Drumtracksu jejich a moje z originálu vysamplované prostě znějí jinak. ty moje jsou prakticky totožné s originálem, jejich jsou divné - moc basů, díra ve středech a chemické výšky (a tak se chovají zatím po moje ucho všechny samply od nich). Kontakt je za mě použitelný fakt jen na to křoví. Knihovna je to sice obovská, ale kvantita a vzhled občas dost převyšuje kvalitu.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

komasix

Příspěvek od komasix » 05 říj 2011 23:58

opět připomínam... co se týče klavíru zkuste Pianissimo accoustica... Mě to funguje uplně super... solově bych to asi řešil ale v celku... /poměr cena výkon

Odpovědět