obohaceni DJingu

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Mejra

obohaceni DJingu

Příspěvek od Mejra » 29 říj 2011 10:51

Ahoj kluci a holky. Par let se venuju DJingu a chtel bych obohatit hrani z gramofonu o nejakej ten sampler a dodat tomu smrnc. Silne premyslim o AKAI MPC 500 nebo ROLAND sp404sx. Pocitac pouzivat nebudu vubec, takze nejaka maschine od NI nepripada v uvahu. Muzete mi poradit, co se pro moje ucely bude hodit vic? Diky

Mejra

Re: obohaceni DJingu

Příspěvek od Mejra » 29 říj 2011 10:54

Jsem zacatecnik, co se samlovani a vsech veci s tim souvisejicich tyce. Jeste nikdy sem nemel zadnou takovou vec v ruce....

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 říj 2011 12:50

nejlepsi budes mit si ty veci nejdriv vyzkouset. jinak by ti mohl poslouzit treba i kaoss pad, nebo jina vyspela efektovaci hracka.. nektery umej i zakladni samplovani. ono je taky dulezity co hrajes, ne pro vsechno se hodi vsechno ;)

Mejra

Příspěvek od Mejra » 29 říj 2011 14:57

No vyzkouset nemam u koho, takze do toho jdu na slepo, a pak se s tim musim naucit kouzlit. Jinac hraju tekno a elektro house. Moc efekty zas az tak nepouzivam, spiz na ukonceni mixu. Taky sem koukal na toho korga, ale spiz nez kaoss pad me okouzlil kaossilator, ale popravde omluvte moji nevedomost, ale nevim co je to synthetizator :-D, takze nevim poradne co umi, okouzlil me zelenou barvou :-D Dokazete mi to nekdo vysvetlit? Diky za odpoved, sem rad, ze ste me hned neukamenovali.....

STi

Příspěvek od STi » 29 říj 2011 17:35

Maschine je paradna vec, ci uz na live, djing alebo produkciu
FB | SC | T

Mejra

Příspěvek od Mejra » 30 říj 2011 08:28

To jo, ale nemam compa, a Maschine nefunguje jako samostatna jednotka.....ci jak to popsat :-(

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 30 říj 2011 11:30

to MPC nebo Roland 404 by ti do zacatku mely urcite stacit, jako doplnek djingu s nima jde delat psi kusy. Ale jestli nemas kompa vubec, tak to bude i s nima komplikovany. Jsou to samplery, takze do nich musis naloadovat nejaky zvuky-samply, smycky atd., kterejch se v tech stylech co si napsal vali na netu hromady (404 i 500 fungujou na pametovy karty pomoci kterejch to do sampleru z PC pretahnes). Jestli mas nejakyho stolniho kompa, tak si nejdriv vyzkousej treba fruity loops, a v nem praci se samply, smyckami a syntaky. Syntak generuje zvuk, kterej ty pak tvarujes ruznymi parametry a ovladacimi prvky toho syntaku. Do sampleru jen nahravas uz nekde vygenerovany zvuky, eventuelne i pres mikrofon neco ziveho.
SW, je v soucasnosti nejednodussi (ale snadny to uplne neni) zpusob, jak se s tvorbou elektronicky tanecni muziky seznamit. Ty principy jsou pak hodne podobny i u HW. Mozna bejt tebou bych zkusil nejaky starsi kus od Korga z rady Electribe. Jsou tam mezi nima jak syntezatory tak samplery, na kterejch lze delat cely seqvence a jednoduchy tracky.

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 30 říj 2011 12:01

Eventuelne by pro tebe mohl byt dost zajimavy i Ipad. Stoji trochu vic, nez vise jmenovane samplery z druhe ruky, ale existuje pro nej dnes uz hromada sw. A dost casto je ten soft hodne jednoduchy a intuitivni (ve srovnani s HW) Pro zacatecnika mozna uplne nejlepsi. Na takove to hrani-si daleko prevysje moznosti MPC500, R404 i Electribe.

James L.

Příspěvek od James L. » 30 říj 2011 12:54

Četl jsem jenom první příspěvek, takže to možná už někdo řekl, ale je škoda, že se bráníš tomu počítači.

Kdyby jsi to překousel a vyzkoušel nějakej pad, přímo kompatibilní s Abletonem, mohl bys zjistit, že hrát si live s muzikou je docela jednoduchý a intuitivní.

Mejra

Příspěvek od Mejra » 31 říj 2011 11:37

Tak jako kompa doma mam na nahrani ruznejch samplu a loopu. Jde o to, ze je neprenosnej, takze na akce s sebou nepripada v uvahu. Zkousel jsem skladat v abletonu pres jiz vytvoreny samply, to neni tak tezky (jestli si to teda nepletu...sample=jiz vytvorenej zvuk na 4 doby aj. Trebas kopak + bici) takze bych mel vedet oc tu bezi.. Koukal jsem na youtube na ty korgy, jak na efekt, tak na syntak. Mno, chtel bych asi vsechno :-D Ale nejspiz pujdu beztak do tech sampleru. Prave tu je otazka, co je v cem lepsi ci horsi? Co pro moje potreby by bylo idealni? AKAI MPC 500 nebo Roland sp404sx ? Ja bych to videl spiz na toho rolanda, ale urcite by bylo dobry videt to nekde v praxi....
Naposledy upravil(a) Mejra dne 31 říj 2011 11:40, celkem upraveno 1 x.

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 31 říj 2011 11:37

Jojo, ten iPAD me napadnul taky, hlavne kdyz se zminil ten Machine, ten pro iPADa je taky + hromady dalsiho softu a docela dost pouzitelnyho, treba i ten Korg Electribe, Korg MS20, Filtry primo od Mooga a i neco od AKAIe, kterej snad i nejakou jednoduchou verzi MPC nabizi...

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 31 říj 2011 11:47

Mejra píše:Zkousel jsem skladat v abletonu pres jiz vytvoreny samply, to neni tak tezky (jestli si to teda nepletu...sample=jiz vytvorenej zvuk na 4 doby aj.
No to mas trochu zjednodusenou predsrtavu, sampl je proste zvukovej vzorek, a nemusi bejt predem vytvorenej, muzes si treba naprdet do mikrofonu a pak z toho prdu udela kopak a bici smycku, nebo to placnout na klaviaturu a vyprdet skakal pes pres voves. Ja sem tak nejak to pochopil to obozaceni DJingu samplama tim ze vysamplujes v realny case nejakej groove z desky a ten pak budes doprznovat nebo pak domichavat do dalsi tracku. Takze v tomhle pripade nejakou masinu s reatime samplingem, to tusim umi vsechny zmineny vcetne toho kaossu... Spis jde asi o to, co bude na ovladani nejjednoduzsi. Dalsi me napadlo kdyz budes pouzivat predtoceny smycky, tak by to chtelo neco kde muzes ihned sladit tempo s deskou, at se ti to nemlati.... Ale kdera krabice je lepsi to ti nepovim, s temahle nemam zkusenosti, za me bych dal prednost AKAIi. Kdyz budes chtit vic zvuk prznit a experimentovat, tak bych dal prednost tomu Kaossu...

Mejra

Příspěvek od Mejra » 31 říj 2011 11:52

Presne takhle sem si to predstavoval, gramofon zapojit do masinky a delat realny smycky, se kteryma si pak jeste v prubehu mixu budu hrat a vmichavat do dalsiho tracku. Koukal jsem ale, ze ani jedna vec nema gramo vstup, a ani nevim, jestli to tyhle dve masinky umi. Prave nez dal upravovat zvuk jsem chtel hrat si s ruznejma loopama, cue pointama aj...takze sampler je jasna volba oproti efektoru......

Mejra

Příspěvek od Mejra » 31 říj 2011 12:52

Nevite nahodou, kde by se dali sehnat Tekno samply/loopy? Vsude sou DnB, Tech, Dub, Trance aj samply, ale na tekno odnoz jsem jeste nenasel...... Pls poradte

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 31 říj 2011 12:56

Pak by bylo asi nejlepsi mit DJ pult s dvema AUX vystupama na savli. Posilat to pres ne do sampleru a vracet to zpet z neho do dalsi savle. Vyhodou je, ze muzes delat loopy z obou gramcu. Kdyby mel jeden AUX, signal by byl mono, paklize by aux nebyl stereo, coz se nedela, ale nevim jak je to u DJ pultu. Dalsi moznost by byla, mit mix s dvou rozdilnejma vystupama a pro vysamplovani si vybrat jinej vystup, ale to by neslo kdy by si chtel vysamplovat co zrovna hraje. A pak me napadlo jeste jedna moznost, koupi DJ mixpult, kterej obsahuje jednoduchej samper, uz sem tusim neco takovyho videl....

Odpovědět