Reálné chorály pomocí VST?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Jindrix

Reálné chorály pomocí VST?

Příspěvek od Jindrix » 28 srp 2011 12:45

Zdravím všechny a prosím o tip, názor, nebo radu:

V Cubase mám audiostopu, nazpívanou jednohlasým, mužským zpěvem.
Potřebuji z toho udělat ženský chorál, který by zpíval totéž, co je nazpíváno tím mužským hlasem.
Existuje na tohle nějaké VSTčko, které by to dokázalo a které by si akordový rozklad chorálů bralo z MIDI stopy, případně by bylo ideální, kdybych si mohl zvolit i sampl hlasu, jakým to má "zpívat"?

Předem díky za reakce.

jackies

Re: Reálné chorály pomocí VST?

Příspěvek od jackies » 28 srp 2011 13:01

Možná použít Melodyne a aplikovat na tu stopu ženský formant.
Druhé, třetí hlasy také poeditovat v melodyne.
V tom chorálu by to nemulo být poznat.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 srp 2011 14:04

jackies píše:Možná použít Melodyne a aplikovat na tu stopu ženský formant.
Díky za tip, jackiesi, vyzkouším.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 04 zář 2011 15:04

Nikdo jiný se už neozval, bohužel.
Každopádně jsem nepochodil.
jackies píše:Možná použít Melodyne a aplikovat na tu stopu ženský formant.
Nápad dobrý, ale s Melodyne jsem příliš neuspěl. Melodyne Plugin neumožňoval duplikaci audiostopy a v Melodyne Editoru jsem zase nikde nenašel možnost aplikovat na stopu ženský sampl. Manipulace s formantem v obou případech přinesla buďto "hlas ze záhrobí", anebo zase "šmoulí hlas". Takže nic.
Tohle už se jevilo nadějněji, alespoň dle screenshotů a popisu tohoto "Harmony 4". Po dotěrné registraci jsem si stáhl 10-ti denní, zkušební verzi a s hrůzou jsem zjistil, že to není standalone, ale plugin k software Pro Tools, který nemám, nikdy jsem nepoužíval a než bych sehnal alespoň trial a naučil se s tím lespoň trochu pracovat, je zkušební doba v háji.

Dále jsem našel nějaký free VST vocoder - je to plugin "DtBlkFx", ale ten zase nejde ovládat pomocí MIDI a nejde tam navolit sampl (nebo to neumím).

Takže- opravdu už nikdo neví?
Pokud je někomu nejasný můj záměr, zopakuji a upřesním:
Mám audiostopu (WAV), nazpívanou jednohlasým, mužským zpěvem.
A pomocí nějakého VST z ní potřebuji dostat chorály, zpívající totéž, co ten mužský vokál- chorály podobné, jako např. ve skladbě "Ameno" od Ery.
Ještě jednou předem díky za případné tipy.

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 04 zář 2011 16:12

nikdy som s tym nerobil ale mozno toto ti pomoze
http://www.eastwestsamples.com/details. ... index=1123

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 zář 2011 16:22

to mu nepomoze .. on chce harmonizer .. htento su len sample ..

steinberg robil nejaky harmonizer .. ale nebolo to nic moc .. kup si digitech vocalist a mas to ..
alevo os TC VoiceLive 2

http://www.tc-helicon.com/products/voicelive-2/

jackies

Příspěvek od jackies » 04 zář 2011 16:24

Ten mu zase nedá ten ženský charakter.
V tom melodyne jde kopírovat atd ...
Rozsekáš si to a už pracuješ jako s midi eventem.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 04 zář 2011 16:44

Axerathix: Díky, ale přesně, jak píše Pytkin, nepotřebuji samply, ty mám. Potřebuji harmonizer.

Pytkin: No, ten Digitech Vocalist opravdu nevypadá špatně a ten Voicelive ještě lépe, jenže...
Normálně se touto činností nezabývám, teď to potřebuji jen jednorázově, sice jen na jednu věc, ale zato docela důležitou. A kvůli tomu si to kupovat nehodlám... Přemýšlím, že bych zajel někam do studia, kde něco podobného umí a nechal si to udělat tam. Ještě nevím. Přece jen by mě ale více bavilo pěkně se s tím "popiplat" doma a udělat to v klidu tak, jak chci... Ale i tak díky.

jackies: Jak jsem psal, buďto mám nějakou nesprávnou verzi Melodyne, nebo nevím. Sehnal jsem nějakou trialku Celemony Melodyne Editor 1.1.5, měla by být plně funkční, ale možnost přiřadit stopě sampl, nebo to ovládat pomocí MIDI jsem nějak neobjevil. Buďto to neumí, nebo to neumím já.
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 04 zář 2011 16:47, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 zář 2011 16:47

jindrix : tak bud hadjzel, kup si to cez internet .. 7 dni sa s tym hraj .. a potom to vraj na spat ..

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 04 zář 2011 16:49

Pytkin píše:jindrix : tak bud hadjzel, kup si to cez internet .. 7 dni sa s tym hraj .. a potom to vraj na spat ..
To já právě neumím, Pytkine, takový nejsem :| Ale něco vymyslet musím, jen asi ne tento způsob. Navíc bych se s tím možná ani za těch 7 dní nenaučil :wink: Zkusím ještě přece jen poshánět nějaké to VSTčko. Díky za reakce.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 zář 2011 16:59

jindrix : potom je dalsia moznost .. najst niekoho kto to pouziva .. spojit sa s nim a skusit s nim spolupracovat , zapozicat , ... proste najst nejake riesenie ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 04 zář 2011 19:59

tady jsme to pouzivali na muzskej hlas http://www.tc-helicon.com/products/voicelive-2/
takova je praxe. Cely je to pouzivany v refrenu, v prvni casti je i namichanej do jedny stopy hardtune
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 04 zář 2011 20:50

Jindrix píše:V Cubase mám audiostopu, nazpívanou jednohlasým, mužským zpěvem.
Potřebuji z toho udělat ženský chorál, který by zpíval totéž, co je nazpíváno tím mužským hlasem.
Asi blbá otázka, ale není jednodušší to rovnou nazpívat ženským hlasem, než vyrábět nějaký pseudozpěv?
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 04 zář 2011 21:21

Oxyygen: Díky, ale tohle už se tu řešilo výše. VoiceLive 2 bude zajisté skvělá mašinka a můj problém by zřejmě vyřešila, jenže kvůli jednomu tracku si ji kupovat skutečně nehodlám a neznám nikoho, kdo by mi ji zapůjčil.
PELF píše:
Jindrix píše:V Cubase mám audiostopu, nazpívanou jednohlasým, mužským zpěvem.
Asi blbá otázka, ale není jednodušší to rovnou nazpívat ženským hlasem, než vyrábět nějaký pseudozpěv?
Není to blbá otázka, ale nepotřebuji ten mužský zpěv převést do ženského. Potřebuji ho zachovat a k tomu z něj vyrobit a přimíchat chorály (zejména ženské, ale ani mužské by neškodily), které budou zpívat totéž. S jednou (byť i zdatnou) zpěvačkou mnohohlasé barvité chorály těžko zvládnu, navíc nemám ani tu zpěvačku.

Myslel jsem si, že to zase nebude tak složité, ale teď koukám, že to vůbec tak jednoduché nebude.

Odpovědět