Sampler Kontakt - vytvoreni souboru .nki

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Tom Šen

Sampler Kontakt - vytvoreni souboru .nki

Příspěvek od Tom Šen » 26 led 2009 08:28

Ahoj,nahral jsem si po tonech nastroj a chci ho vyuzit v Kontaktu od NI. Jak mam prosim postupovat, aby se mi natocena banka samplu ulozila pod soubor .nki ...aby to zkratka dobre fungovalo, dik moc, Tom

mam starsi verzi kontaktu (1 nebo 2) v podkladu je zelena kaki barva :-)

elektri

Příspěvek od elektri » 26 led 2009 18:08

Otevřeš Kontakt, nahoře v menu klikneš na disketu a vybereš New Instrument.
Rozklikneš se do editace nástroje (levý horní roh ikona klíče)
Klikneš na Mapping Editor.
V browseru najdeš samply, všechny je označíš a přetáhneš do prázdného pole mapping editoru, než samply položíš, tak si všimni, že je každý sample roztažený např. přes 5 kláves, pohybem nahoru a dolů rozsah jednoho samplu přidáváš a ubíráš. Takže pokud máš vysamplovaný každý tón, tak ten rozsah zmenši na jednu klávesu pro každý sample.
Pustíš myš a je to tam !

Pokud se netrefíš polohou třeba o jednu oktávu, tak stačí označit všechny samply v té mřížce mapping editoru a posunout tam kam potřebuješ.

Když budeš někdy nahrávat nástroj v různých dynamikách, tak stačí skládat samply vertikálně na sebe.

Je to jednoduché, mřížka vlastně určuje horizontálně výšku tónu a vertikálně dynamiku.

Můžeš zkusit i vložit jeden jediný sample a roztahnout jej přes celou mřížku, popřípadě použít samplů 5 na celou klaviaturu, u některých synťáků mi bohatě stačí samplovat všechny C a G, pak to jen roztahat a mám plný rozsah, samozřejmě na úkor kvality.

Tom Šen

kontakt

Příspěvek od Tom Šen » 26 led 2009 21:02

to elektri: ahoj diky moc za ochotu, a za nazorne vysvetleni, funguje to vyborne!!! at se dari, tom

Odpovědět