SW/HW samplery - Jak na to?

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
invisible_E

SW/HW samplery - Jak na to?

Příspěvek od invisible_E » 22 kvě 2013 11:53

Uz roky zbieram vsakovake free aj kupovane zvukove banky a viacmenej vzdy pracujem len s Wavkami - a pri tom vsetky obsahuju kopec veci predpokladam ze pre samplere kde nemusim sam SLICEovat loopy a robit z nich instrumenty ale tie su uz v takejto forme na tychto CD. Chcel by som koncene zacat pracovat aj s tymito vecami a teda potreboval poradit ako na to:

* 150 EXS24 Instruments
* 150 Kontakt Instruments
* 150 Reason NN-XT Instruments

- viem toto vyuzit nejak v FL studiu bez toho aby som potreboval kontakt, reason, alebo logic? Mam v FLku plnu verziu DirectWave..

resp. existuje nejaky konverter ktory by to vedel skompatibilnit pre HW sampler format AKAI / S5000, Z4/Z8 /?

Diky za info

hawkens

Re: SW/HW samplery - Jak na to?

Příspěvek od hawkens » 22 kvě 2013 15:03

DirectWave ti podporuje vacsinu z tych formatov co pises, staci nakuknut to manualu. Ked hovoris ze mas tu ediciu FL Studia s full verziou DirectWave tak by to malo fungovat:

Samples: WAV (all types), ACM decoder support (ogg)
Programs : AKAI AKP (S5/6K,Z4,Z8) Battery (Version 1, 2 & 3 banks) DWP (DirectWave Program, native format) EXS24 Giga Kontakt / Kontakt 2 Kurzweil (off DOS disk) MPC (off DOS disk, not 1000/2500/500 series) Reason NN-XT (any association with a Refill can't be loaded) Recycle SoundFont2 SFZ.

Druha moznost je stiahnut si free verziu NI Kontakt 5 a ten bude podporovat minimalne vlastne formaty .nki http://www.native-instruments.com/en/pr ... -5-player/ ale myslim si ze aj dalsie. Skusit si to ale musis sam.

Tretia moznost je skusit nejake konvertory ja som kedysi davno pouzival CDXTRACT na konvertovanie Akai formatov do hw samplera, alebo Awave Studio. Ale to uz bolo davno, neviem ako su na tom s podporov novsich formatov.

Odpovědět