Synth porovnavacka :-)

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
bassline

Synth porovnavacka :-)

Příspěvek od bassline » 15 bře 2012 23:04

Porovnavat dva rozdielne syntaky je dost komplexna vec, k nejakemu univerzalnemu vyhodnoteniu by sme sa tazko dostali. Je neskutocne mnozstvo zvukovych poloh, v ktorych je mozne zvuky porovnavat. Taketo testovanie by zabralo nekonecne vela casu a bolo by to dost zlozite...
Pokial sa bavime ale o porovnavani nejakeho velmi konkretneho a nie zloziteho zvuku (teda test, ktory poukazuje LEN na konkretnu zvukovu polohu), tak v tomto pripade sa da celkom priamo diskutovat o rozdieloch medzi dvoma syntakmi.

Porovnaval som dva dost odlisne syntaky v urcitej polohe, a dost som prekvapeny vysledkom.

Je to zvuk basovy filtrovany square cez LP24filter (bez rezonancie) a obalku. V ukazke som menil syntaky medzi sebou kazde dva takty, takze nie tak, ze prva polka zdroj A a druha zdroj B :).
Tak schvalne, pocuje niekto rozdiel ? :P

Zaujima vas, ake dva syntaky to su ? :P

--
Přílohy
synth.JPG
synth.JPG (15.14 KiB) Zobrazeno 2289 x

lavender

Re: Synth porovnavacka :-)

Příspěvek od lavender » 15 bře 2012 23:30

a synth C ti tam sumi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 bře 2012 01:08

pocuvam to len na notebooku , ale druhy sa mi zda jemne sytejsi ..

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 bře 2012 01:11

lavender píše:a synth C ti tam sumi.
To je prievan z mikrofonu.... :D

bassline, a co chces konkretne demonstrovat, resp. na co sa mam zamerat pri pocuvani ?
Ja totiz konkretne za Kurzweil PC3 mozem povedat, ze je rozdiel, ci pouzijem sample alebo generatory saw a square.
Kazde ma mierne iny charakter, a navyse nie su uplne hranate, resp. su mierne "zagulatene".
Soudruzi z Kurzweil su asi realisti, co sa tyka moznosti prevodnikov, a tak sa vyhli geometricky presnym tvarom.
Jeden by povedal, ze- fuj, hnusny zaobleny obdlznik a pilka, ale v praxi to funguje. :wink:
Samozrejme dojem ostrosti zvuku neni taky, ako inde.

Tranzistor

Příspěvek od Tranzistor » 16 bře 2012 04:24

WTF? No ja nevim, v noci to na pocitacovejch bednach ted nevohulim, ale mrijde mi to ze je to stejnejs synth, jednou hraje arpegio nahoru, jednou dolu a uprostred nekdo pusti vodu....

Magion

Příspěvek od Magion » 16 bře 2012 08:51

no notebooku žádný rozdíl nevnímám. až když se moc zaměřím - a kdoví jestli si pak nevymýšlím.
charakter syntáku mnohem víc vyleze v extrémnějších polohách - velké LFO modulace všeho možného prozradí o synthu nejvíc. Jak drží oscilátory dole a nahoře, jak hraje filtr...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 bře 2012 09:08

nepocujem vobec ziadny rozdiel okrem toho ze ten druhy ma malilinko vyssie nastavenu uroven sustain filtra .. pri takomto jednoduchom zvuku to moze byt uplne akykolvek HW alebo SW ... podla toho sumu tipujem ze minimalne jeden z nich bude nejaky plugin z ktoreho mas len demo :)

James L.

Příspěvek od James L. » 16 bře 2012 09:14

Jako zajímavost supr, ale v praxi se to takhle do hloubky neřeší.

Markantnější rozdíly jsou imho až právě při těch složitějších zvucích.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 bře 2012 10:13

teraz to pocuvam na imacu a zda sa mi to uplne rovnake ..

kexik

Příspěvek od kexik » 16 bře 2012 10:43

inak buble filter, malicko divokejsi je na synthu1. ale nic co by stalo za akekolvek pozastavenie.

bassline

Příspěvek od bassline » 16 bře 2012 10:50

Tak sakra, ja som si vobec neuvedomil ze som tam vyrenderoval aj ten sum :D ...prezradil som sa...

Je to Albino 3 a Nord Rack 2 !! :).

Spravne, nie je medzi tym pocut ziadny rozdiel. Toto porovnavanie vzniklo len tak spontanne, ked som sa hral s Albinom. Povedal som si, ze naladim len taky jednoduchy zvuk v basoch, hral som sa. A potom mi preblesklo hlavou, ze zapnem Norda, nech ten square ma poriadne gule a ejha.... :D.

Porovnavat taketo jednoduche zvukove polohy ma IMHO zmysel, pretoze v hudbe sa vlastne dost casto pouzivaju (samozrejme zavisi od stylu). Iba som chcel demonstrovat, ze keby som pouzil takyto rovnaky zvuk niekde v songu, tak asi by moc nebol rozdiel medzi tym, z akeho nastroja to v tomto konkretnom pripade ide :).

Samozrejme treba si uvedomit jednu vec, ze sa to tyka tohto konkretneho zvuku. Stacilo len, ze som dvihol rezonanciu filtra a vysledok uz nebol identicky, na kazdom nastroji to znelo dost inak - v tomto pripade sa mi pacil Nord.

dano

Příspěvek od dano » 16 bře 2012 11:37

nepocujem ziadny rozdiel. inak pekna uchylarna :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 bře 2012 12:16

dano píše:nepocujem ziadny rozdiel. inak pekna uchylarna :-)
Dano nerob zle basslinovi :) Kazdy mame svoje uchylky. . ty si ulietavas na politike .. bassline zase na porovnavackach synthov :) ... ja si ulietavam na kazdom z toho trochu .. :-D

bassline

Příspěvek od bassline » 16 bře 2012 12:26

Preco, ved ja to beriem viacmenej ako spestrenie. Nemyslite si ze nad porovnanim travim cele dni :D . Taky uchyl nie som az :) . Ale hovorim, nahodou spontanne som k tomu dosiel, tak som to zo zaujimavosti hodil na EZ :)

badkick

Příspěvek od badkick » 16 bře 2012 14:16

dendy píše:nepocujem vobec ziadny rozdiel okrem toho ze ten druhy ma malilinko vyssie nastavenu uroven sustain filtra .. pri takomto jednoduchom zvuku to moze byt uplne akykolvek HW alebo SW ... podla toho sumu tipujem ze minimalne jeden z nich bude nejaky plugin z ktoreho mas len demo :)
jj. suhlas. :-)
ja som tam tiez neregistroval nejaky rozdiel :-) aspon nie na suntovych sluchadlach.
myslim, ze akonahle by sa pridalo nejake LFO, dalsi oscilator, trosku pohybalo s filtrom, tak by to zacalo byt zaujimavejsie.

Odpovědět